Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, HarryH napisał:

Ale przecież to kopalnia workuje, a nie jakiś tam Agroplon. To oryginalne worki Węglokoksu.

To nie są oryginalne worki Węglokoksu, tamte mają nadruk z dwóch stron, a te są z nadrukiem z jednej strony. Miałem tego Skarbka z Agroplonu w zeszłym sezonie i już go nie chcę. Ważyłem też wyrywkowo worki i przeważnie miały około 24kg z reklamacją się nie bawiłem, ale więcej tam już nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, altoro napisał:

To nie są oryginalne worki Węglokoksu, tamte mają nadruk z dwóch stron, a te są z nadrukiem z jednej strony.

Moim zdaniem nie - dwustronne były te ze starego Skarbka z Piekar, z tym śmiesznym napisem po śląsku. Natomiast worki z KWK BOBREK są jednostronne. I to już jest niestety całkiem inny węgiel z innej kopalni.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na składzie PSB z Bobrka mają nadruk z dwóch stron, więc tak sądziłem, a nadruk z Agroplonu na pierwszy rzut oka było widać że coś w nim nie teges.... farba na literach była przestawiona i wyglądało to jak litery 3D hehe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już niczego nie jestem pewien, gdy ostatni raz kupiłem "najlepszy węgiel ze śląska", to w worku był kapsel z piwa opisany cyrylicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj foty @Ptaszniko, jak nie to sam do Ciebie przyjadę i jeden worek rozetnę bo daleko nie mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam do was pytanie ostatnie dwa sezony paliłem groszkiem pieklorz z pobliskiego składu, nie wiem jaka w tym roku cena bedzie. W momencie kiedy bedzie mała różnica pomiędzy nim a z internetu ecodesign sambudrolu, warto spróbować sambudrol? Z góry dzięki za odp.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest lepszy we wszystkich kategoriach. 
A proszę powiedz mi, chce go kupić przez internet i pierwszy raz spotykam się z opcja czy podlegam akcyzie czy nie podlega akcyzie, dobrze rozumiem i powinienem zaznaczyć, że nie podlegam akcyzie gdyż kupuję eko dla swojego użytku domowego.?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, giginski napisał:

 dobrze rozumiem i powinienem zaznaczyć, że nie podlegam akcyzie gdyż kupuję eko dla swojego użytku domowego.?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety takie realia mamy, w pobliskim składzie podobne ceny, chyba że szukać jakąś tanioche i to nie wiadome czy nie uszkodzi kotła bądź bedzie trzeba dużo więcej spalić, za parę lat pewnie bedzie trzeba się przerzucić na gaz i też będzie problem ze drogo, wszystko idzie do góry a my szaraczki za ich polityczną zabawę płacimy

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, giginski napisał:

mam nadzieję że dzięki niemu zmniejszy się spalanie dobowe

W Defro ok. 10 % mniejsze spalanie w porównaniu z wysuszonymi na pieprz Chwałowicami, więc ekonomicznie powinno mieć to sens. Ale co namieszają teraz gwarancji nikt nie da, ja testowałem między grudniem a majem. 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej korespondecji mailowej z Agroplon Głuszyna, dostałem tylko peiniadze za 54kg. Chociaz tłumacze im ze waga palety brutto jest to waga palety z opakowaniem i paleta to oni swoje ze kupiełm 40workow po 25kg i jeśłi waży paleta 946kg to mi brakuje 54kg węglai  za tyle oddali. Także wiecej tam nie kupie, nie dość ze na weglu kroja to jeszcze probuja wmowić ze kupuje sie 1000kg z paletą i opakowaniem.

Poleci ktoś jakiś tańszy mało kaloryczny groch? Mam kocioł 25kw na 250m2 i na pocxatku i koncu okresu grzewczego poprostu się na skarbku dusi. Chodzi praktycznie na podtrzymaniu i ma większa temp niż zadana. CHciałbym sprobować czegos mnije kalorycznego na początek i koniec grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, maciej19922 napisał:

Po długiej korespondecji mailowej z Agroplon Głuszyna, dostałem tylko peiniadze za 54kg. Chociaz tłumacze im ze waga palety brutto jest to waga palety z opakowaniem i paleta to oni swoje ze kupiełm 40workow po 25kg i jeśłi waży paleta 946kg to mi brakuje 54kg węglai  za tyle oddali. Także wiecej tam nie kupie, nie dość ze na weglu kroja to jeszcze probuja wmowić ze kupuje sie 1000kg z paletą i opakowaniem.

Poleci ktoś jakiś tańszy mało kaloryczny groch? Mam kocioł 25kw na 250m2 i na pocxatku i koncu okresu grzewczego poprostu się na skarbku dusi. Chodzi praktycznie na podtrzymaniu i ma większa temp niż zadana. CHciałbym sprobować czegos mnije kalorycznego na początek i koniec grzania.

Bo w/g nich masz paletę pociąć i porąbać i razem z workami spalić w nocy w piecu. I ilość opału sie zgadza.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 09:27, maciej19922 napisał:

Po długiej korespondecji mailowej z Agroplon Głuszyna, dostałem tylko peiniadze za 54kg. Chociaz tłumacze im ze waga palety brutto jest to waga palety z opakowaniem i paleta to oni swoje ze kupiełm 40workow po 25kg i jeśłi waży paleta 946kg to mi brakuje 54kg węglai  za tyle oddali. Także wiecej tam nie kupie, nie dość ze na weglu kroja to jeszcze probuja wmowić ze kupuje sie 1000kg z paletą i opakowaniem.

Poleci ktoś jakiś tańszy mało kaloryczny groch? Mam kocioł 25kw na 250m2 i na pocxatku i koncu okresu grzewczego poprostu się na skarbku dusi. Chodzi praktycznie na podtrzymaniu i ma większa temp niż zadana. CHciałbym sprobować czegos mnije kalorycznego na początek i koniec grzania.

Gdyby Ci się chciało, to możesz jeszcze poprosić powiatowego rzecznika praw konsumenta. Wystarczy mail z opisem sytuacji.

Oni wszyscy dobrzy. Mnie Sobianek też próbował przyciąć na rabacie, który miałem za reklamację w ubiegłym roku. Też raczej zmienię dostawcę na przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tamtym roku paliłem ekogroszkiem "EKOBRAN" workowanym w folii.

images?q=tbn:ANd9GcTzXIxfqOD91TXulK5M1Xk

Szału nie było, węgiel był jakiś zatęchły jak się wór rozpruwało, w dodatku mokrawy, potrafił czasem robić spieki.

 KShURak.jpeg

W tym roku kupiłem innego ruska z lokalnego składu.

Syqixd3.jpeg

Jest mniejszy ale wydaje się silniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.