Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz rozbijać o kant dupy, ale minimalna wartoś opałowa ekogroszku w Polsce, wg przepisów, to 24MJ. Jeśli masz mniej-płacisz mandat w czasie kontroli. Głupie, ale tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś miał taką kontrolę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z jazdą samochodem , po mieście rzadko jeżdzę 5okm/h. Zawsze więcej i żadnej kontroli. Ale z wyobrażnią.

Zawsze można się posiłkować kwitem z zeszłego roku, a węgla mi zostało z poprzedniego sezonu. Opakowania zutylizowałem a worki przesypane bo lepiej schnie .

Stworzony przepis dla mas.

Edytowane przez CIHYMUR
interpunkcja
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z popiołu to se mogą odczytać czy w kotle nie są utylizowane śmieci i inne uszlachetniacze.

Ja mam kociołek 5klasy ,spalam czysto. Nie ma dymu ,jakby się nie paliło. 

Uważam że kontrola musi być z jakiegoś powodu lub skarg sąsiadów. Chyba że wy na dolnym śląsku macie podkręcone normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest pokręcone, ale jakość powietrza jest fatalna. Więc gdy smog dociska, straż miejska się aktywuje. A w tym roku budżety miast mocno ucierpiały, więc spodziewam się podwójnej aktywności. U mnie kocioł ecodesign i komplet papierów na węgiel, więc bez nerwów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, HarryH napisał:

A co ta ustawa ma wspólnego z węglem? 

Zasugerowałes że węgiel można kupić w worku po cemencie bo to co na opakowaniu jest nieważne i nieobligatoryjne. Dobrze zrozumiałem czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CIHYMUR napisał:

Ciekawi mnie, ile tak naprawdę ma ten Bartex Gold? Bo kupując w OBI kasjerka wystawia certyfikat, a tam napisane min.24 MJ.  A na workach jak byk 27-29MJ.

Te 27 to raczej maks jaki ma ten węgiel :)

 też sporo nim palilem i czasem trafialo się kilka takich mocniejszych workow . Ale ogólnie stawiam że koło 27 .

Zrobilem podobny myk do Ciebie , chociaż szukalem tez marketowych produktów . Teraz jednak mam gosciulka co mi pod dom przywiezione pół tony za dwadzieścia zeta . Cyk mym wszystko w piwnicy . Opal spoko lekko spieka sie popiół , może i wiem czemu ale nie chce mi sie dokonywac zmian w kotle :) 

najlepsze jest to że jest suchy mega suchy , zadnej kropelki wody nie uswiadczylem w zasobniku . Parametrami patrząc na to co było ustawione w sterowniku jest mocniejszy od bartexa nieco czyli tak dałbym mu z 27,5 

wszystko to w tych samych pieniądzach , pod dom . Bez wody czy lodu jak brałem zima z obi worki . Normalnie była bryła lodu . 

Reasumujac : tej firmie uderzyła sodowa do glowy i to tak mocno aż leje się do worków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eliks napisał:

Zasugerowałes że węgiel można kupić w worku po cemencie bo to co na opakowaniu jest nieważne i nieobligatoryjne. Dobrze zrozumiałem czy nie?

Napisałem,  że parametry na worku nikogo nie interesują, bo straż kontroluje tylko i wyłącznie świadectwo. Nie są sprawdzane opakowania i sam węgiel. Ustawa którą przywołałeś nie dotyczy węgla. Żaden przepis nie zawiera wymagań dot. opakowania węgla. Węgiel nie podlega pod reach, nia ma żadnych znaków zgodności i bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @HarryH. Workiem nik się nie interesuje . Równie dobrze mozna że skladu przywieźć węgiel na taczce . Kogo to obchodzi to tylko informacja dla kupujacego . Liczy sie papier . A w razie zamieszania dostaje sprzedawca po tyłku i to on moze jesli chce i ma podejrzenia walczyc o swoje racje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako anegdotę mogę powiedzieć, że przy uruchamianiu nowego kotła w grudniu tuż przed 22 miałem kontrolę straży. Świadectwo na ekogroszek miałem w starym domu, ale akurat w kotłowni leżał kwit na kostkę z zasypowca. Przeszło bez uwag:-)

 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

14 godzin temu, CIHYMUR napisał:

Uważam że kontrola musi być z jakiegoś powodu lub skarg sąsiadów. Chyba że wy na dolnym śląsku macie podkręcone normy.

 

14 godzin temu, HarryH napisał:

Nic nie jest pokręcone, ale jakość powietrza jest fatalna. Więc gdy smog dociska, straż miejska się aktywuje. A w tym roku budżety miast mocno ucierpiały, więc spodziewam się podwójnej aktywności. U mnie kocioł ecodesign i komplet papierów na węgiel, więc bez nerwów. 

 

Znając stosunek  @HarryH  do innych to jak będzie miał pompę ciepła to i tak sąsiedzi będą, mówiąc delikatnie "generować" u niego kontrole :)

wracając do tematu, świadectwa i kontrole to jedno, a mi bardziej chodziło, i nie tylko mi jak powyżej widać. Jak klient kupuje węgiel o danej wartości opałowej np. 27-29, gdzie ta wartość jest opisana na stronie producenta i worku, a następnie dostaje świadectwo, na którym jest mowa > 24 , jak rozumiem jest to jedyny papier który otrzymał. Robi badania i się okazuje np. że ma 25 i szuka sprawiedliwości w sądzie to świadectwo chroni sprzedającego czy nie?
 

14 godzin temu, CIHYMUR napisał:

Ciekawi mnie, ile tak naprawdę ma ten Bartex Gold? Bo kupując w OBI kasjerka wystawia certyfikat, a tam napisane min.24 MJ.  A na workach jak byk 27-29MJ.

wg mnie to nie jest tylko kwestia Bartex gold, dlatego w tym roku postawiłem na Karlika po spaleniu 1 palety Karlika w poprzednim sezonie. Wiadomo że bez konkretnych pomiarów to trudno oceniać bo na oko to chłop w szpitalu umarł ale mam wrażenie, że wszystkie węgle które paliłem a miały > 27 były słabsze od tej "testowe"j palety Karlika. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w tym sezonie...

Edytowane przez damdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agroplon głuszyna uznał reklamację i ząbrakujace kilogramy oddadzą pieniądze. Z tym że oddadzą za 54kg czyli nie policzyli wagi palety i foli ale o 10kg już wgle nie stękam bo szkoda czasu. Otworzyłem Skarbka, węgiel w środku na moje ok Frakcja trochę pod ziarna i grubeszego ale golnie ok, miału mało. Węgiel  nie kurzy się jak sambudrol ale jest suchy, na workach wilgoci nie ma w środku. Ten skarbek który kupowałem rok temu był dużo gorszy ponieważ był bardzo mokry w porównaniu do tego i było dużo miału a też był oryginalne pakowany jak i ten. Jak będzie chłodniej to sprawdzę czy więcej palę Sambudorlu czy Skarbka. 

IMG_20200912_141314.jpg

IMG_20200912_141059.jpg

IMG_20200912_141051.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta reklamacja. Sami podają w specyfikacji wyrobu pakowanego :

"SPECYFIKACJA ZBIORCZA PRODUKTU PAKOWANEGO :

  • produkt workowany, worki foliowe z perforacją 25kg
  • paleta EURO ( bezzwrotna) o wymiarach 120x80
  • na palecie 40 worków = 1 tona ekogroszku / węgla
  • waga całkowita 1028 kg ( w tym 28kg - waga palety"
  •  
  • Ty miałes na wadze 946 kg z paletą (28 kg) , czyli ekogroszku było 918 kg.
  • Zwrócą  Ci za 54 kg, a za 28 kg (ponad worek) brakujace do 1000 kg ....?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam że agroplon zachował się ok skoro chcą oddać pieniądze za brakujące kg. Przez rok palenia Skarbkiem takiego ładnego jeszcze nie kupiłem. A kupowałem w lokalnym składzie który  też pakowano na kopalni. Kupowałem po kilkanaście worków i zawsze byl problem z wilgotnością i duża ilością miału. Raz kupiłem 300kg Skarbka luzem też na tym składzie, ale na moje to on nawet koło Skarbka nie leżał. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasne, dlatego dziwię się temu 

2 godziny temu, Ptaszniko napisał:

jak oni tak orżną nie małą grupkę klientów to ehhh... brak słów. Pewnie 9 na 10 kupujących nie ma możliwości zważenia palety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, że Głuszyna z pakowaniem nie ma nic wspólnego, ale tego nie wiemy na pewno. Może być też tak, że biorą od Węglokoksu kilka/kilkanaście wanien. Auta to przywożą na skład do nich i potem pakowanko do worów firmowych. Co to za problem mieć firmowe worki od firmy u której się kupiło dajmy na to 200 t ekogroszku. Przy takim sposobie kupowania na pewno cena atrakcyjniejsza dla Głuszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiając węgiel dzwoniłem zapytać czy węgiel jest pakowany przez nich czy na kopalni ponieważ na stronie mają dużo węgla pakowanego u siebie, pani stwierdziła że jest to pakowane na kopalni i zapakowane już do nich przychodzi. Ale w tych dzikich czasach wszystko jest możliwe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.