Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Mój też przyjechał suchutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Karlika od autoryzowanych sprzedawców węgla, na jakiej zasadzie to działa musi mieć ich specyfikacje czy jest to po prostu węgiel pgg, oraz może ktoś ostatnio zamawiał interesuje mnie jakość czy nie ma żadnych kamieni (ew. znikoma ilość) chciałbym w tym roku go wypróbować, stąd też pytanie o niego. Zaznaczę że posiadam palnik żeliwny ala ekoenergia lecz z okrągłym otworem czyli max 27 mj/kg, więcej mj/kg sprawia problemy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem u autoryzowanego dostawcy ze strony PGG k/Wrocławia. Kamienia nie znalazłem ani jednego, w miarę ładnie i równo się to pali na zwykłej retorcie Defro. Spieków żadnych, ale trochę popiołu jednak jest.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2020 o 15:20, HarryH napisał:

Ja kupowałem u autoryzowanego dostawcy ze strony PGG k/Wrocławia. Kamienia nie znalazłem ani jednego, w miarę ładnie i równo się to pali na zwykłej retorcie Defro. Spieków żadnych, ale trochę popiołu jednak jest.  

Ile za tonę wyszło jeżeli można spytać 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

potrzebuję mocnego groszku, pod konkretne wymagania:

  • -klasa paliwa "a"
  • -zawartość wilgoci <11
  • -zawartość popiołu 2-7
  • -zawartość części lotnych >15
  • -wartość opałowa >28

Według tego, co czytałem wymagania spełnia "ecodesign" z sambudrolu (przynajmniej względem wilgoci, popiołu i wartości opałowej). Czy znacie jeszcze jakieś inne, które spełniają powyższe warunki i są godne polecenia?

Zależy mi na spełnieniu warunków wymaganych przez piec - jest on dofinansowany i niby parametrów paliwa nie kontrolują, ale dla własnego dobrego samopoczucia i świętego spokoju chcę się zmieścić z groszkiem w wymaganiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa paliwa A wymaga m.in.  określenia temperatury mięknienia popiołu (co wiąze się z tendencja do spiekania się popiołu w kalafiory), a tego nikt dzisiaj już chyba nie robi. Na pewno Sambudrol nie ma zatem klasy A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dziękuję za wyjaśnienie. Może jeszcze orientujesz się, jak rozumieć ostatni element?

Podejrzewam, że wybór groszku będzie opierał się o to, który jest najbliższy spełnienia parametru, bo żaden nie będzie miał "wszystkiego". Dlatego pomocne są opinie w tym temacie, chociaż - co użytkownik to opinia. Jedni polecają to, co drudzy całkowicie odrzucają.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z DTR Defro, prawda? 

Na razie chyba nie było kontroli na zgodność z DTR, trzeba mieć tylko papiery na węgiel wg rozporządzenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobianek Gold dostawa z tego tygodnia do rodziny. Pod kapturem brak rosy, na 3 tony tylko 1 worek rozerwany. W trakcie "wrzucania" do piwnicy co któryś worek wyraźnie wilgotny. Jest trochę podziarna, węgiel nie jest tak jednolity jak w ubiegłym roku, odrobina miału.Worki wyraźnie mocniejsze niż u Gwoździa( kuzyni palili kilka lat groszkiem z tego sklepu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem u autoryzowanego sprzedawcy pgg w dodatku w standardzie pakują w worki jutowe i przechowują pod zadaszeniem co daje suchy eko. Ogólnie u mnie jak chce to mogą ładować w folię ale sami ją odradzają na składzie wiadomo że względu na brak wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, user2018 napisał:

@pawi gdzie zamawiałeś?

Sklep internetowy pgg.pl     na zdjęciu ekogroszek karlik z dołu palety .paleta zabezpieczona tylko folia strecz .zamówiłem 1palete na próbę i wiem ze juz tam nie kupie .zamówiłem tez sobionka pantere i ten byl lekko wilgotny i z tego jestem zadowolony a jak sie beda palic zobaczymy zima

20200714_131440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat jaki mokry, z KGM też dostałem mocno wilgotny, ale przy tym to można powiedzieć że był w miarę akceptowalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, HarryH napisał:

Reklamuj od razu, zanim pgg padnie :-)

Co ty walka z wiatrakami mam na swój  koszt zrobic ekspertyze albo wysłać  im jeden worek na swoj3 koszt .według  nich ekogeoszek spelnia ich normy tak  mi napisali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.