Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61
W dniu 25.06.2020 o 11:11, jacekmury1 napisał:

Bill Nas zachipuje jak bydło.

A zaczipują zaczipują to kwestia czasu i stylu , być może nawet będziesz o to prosił bo manipulacja ludźmi nie ma granic ani hamulców , np pierwszy z brzegu przykład że od nowego roku bez aplikacji w smartfonie szpiegującej z mety dostaniesz 1400 zł kary , w aplikacji konieczne jest pesel nazwisko oraz adres zamieszkania , ich już nie interesuje to że płacisz za przejazd autostradą ich interesuje gdzie i po co jedziesz ,pegasusa już kupili rok temu a tych kwiatków już jest sporo i nie chce mi się ich wymieniać bo strony by tu brakło a w ściekach medialnych tego nie uświadczycie tam tylko pletą o jakimś covidzie ale nikt nie zadaje pytań kto za tym stoi i dlaczego cały świat w to wszedł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem świeży w kwestii ekogroszku. Na ten sezon założony nowy piec KAMEN 20KW na ekogroszek. Chciałbym przygotować się wcześniej i po przeczytaniu tego tematu przyznam że ciężko zdecydować się nowemu użytkownikowi pieca na ekogroszek w kwestii wyboru opału.

Proszę o podpowiedź jaki i skąd ( sprawdzone źródła ) zamówić . Czy workowany jest lepszy od takiego kupionego luzem - jeżeli tak to dlaczego ? Osobiście bardziej przekonuje mnie workowany ze względu na możliwość przechowywania (chociaż luzem też mam jak przechować ).

Wielkie dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kikan telefonik w lapke I szukasz skladow :) jak masz autko pyrkasz I bierzesz te 50 kilo . Sprawdzasz I już masz . 

Też czytam ten temat I wniosek jeden mam . Za cholerę nie trafisz :) 

jeden ma suchy inny mialu tona I naprawdę braklo by mi odwagi zamówić tą tone .

ja tak znalazlem kawalek bo kawałek od siebie skladzik . Węgiel dobry , workowany , znikoma ilość miału . Jedyny minus to lekko sie spieka , ale to tez nic wielkiego bo w palcach idzie rozgnieść .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kikan nie tylko nowemu użytkownikowi jest ciężko się zdecydować. Oferta jest dość szeroka, nigdy nie wiesz co dostaniesz w workach...

Ja w zeszłym roku brałem z KGM, był OK, ale w tym roku już niekoniecznie bym ich polecał. Sambudrol ma wg mnie dobry węgiel, ale jest dość drogi. W tym dziale przeczytasz dużo różnych opinii, często testów i zdjęć, możesz poczytać, ale ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie. Dobrze jeszcze byłoby wiedzieć jaki dom, ile spalałeś poprzednio.

Czy workowany czy luzem to sam musisz zdecydować jak Ci lepiej przechowywać i potem wsypywać do zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kikan ja ci polecam na początek po jednej palecie retopalu oraz karlika bezpośrednio ze sklepu PGG 

 

Dziś ceny gazu spadają około 10% dla odbiorcy indywidualnego a mafia węglowa trzyma cenę dalej. Jak tak dalej pójdzie to mafia węglowa będzie szukać sobie innej niszy bo mało kto będzie palił węglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne te obnizki gazu:

"Dla statystycznego odbiorcy w grupie W-1.1 zużywającego paliwo gazowe do przygotowania posiłków, płatność za gaz będzie niższa o 4,85%, co oznacza kwotowy spadek jego płatności o 1,02 zł/m-c. Dla odbiorców z grupy W-2.1 płatność ulegnie obniżeniu o 6,67% i wyniesie 6,33 zł/m-c. Spadek cen będzie najbardziej odczuwalny dla odbiorców zużywających stosunkowo duże ilości paliwa tj. ogrzewających także mieszkania gazem. Tacy odbiorcy (grupa taryfowa W-3.6) zapłacą o 19,45 złotych mniej miesięcznie (spadek płatności o 7,05%)”

Tona Retopala luz na kopalni wzrosla od dzis z 608  do 621 zl br/t ba a paleta 750 kg Retopala w sklepie @pgg wzrosla z 555zł na 576 zl .Nie chce mi sie logowac ,zeby sprawdzic jak kształtuja sie koszty transportu palety w zaleznosci od odleglosci(dotychczas do mnie -30 km bylo 99 zl)

Od 1 lipca 2020 r. drewno opałowe zostanie objęte stawką podstawową VAT w wysokości 23%. Oznacza to, że u sprzedawców którzy stosowali dotychczas obniżoną stawkę drewno opałowe podrożeje o 15%.

Bez komentarza

Edytowane przez JorgusEmh
u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z jakiego źródła kolega korzysta ale tutaj jest mowa o 9,8%

https://www.wnp.pl/gazownictwo/pgnig-obniza-ceny-gazu,404001.html
 

a wiadomo że najbardziej odczują to osoby ogrzewające domy. Jak wyjdzie w praktyce to rachunki pokażą na koniec sezonu ale ja tego nie jestem w stanie zweryfikować a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
1 godzinę temu, JorgusEmh napisał:

Straszne te obnizki gazu:

"Dla statystycznego odbiorcy w grupie W-1.1 zużywającego paliwo gazowe do przygotowania posiłków, płatność za gaz będzie niższa o 4,85%, co oznacza kwotowy spadek jego płatności o 1,02 zł/m-c. Dla odbiorców z grupy W-2.1 płatność ulegnie obniżeniu o 6,67% i wyniesie 6,33 zł/m-c. Spadek cen będzie najbardziej odczuwalny dla odbiorców zużywających stosunkowo duże ilości paliwa tj. ogrzewających także mieszkania gazem. Tacy odbiorcy (grupa taryfowa W-3.6) zapłacą o 19,45 złotych mniej miesięcznie (spadek płatności o 7,05%)”

Tona Retopala luz na kopalni wzrosla od dzis z 608  do 621 zl br/t ba a paleta 750 kg Retopala w sklepie @pgg wzrosla z 555zł na 576 zl .Nie chce mi sie logowac ,zeby sprawdzic jak kształtuja sie koszty transportu palety w zaleznosci od odleglosci(dotychczas do mnie -30 km bylo 99 zl)

Od 1 lipca 2020 r. drewno opałowe zostanie objęte stawką podstawową VAT w wysokości 23%. Oznacza to, że u sprzedawców którzy stosowali dotychczas obniżoną stawkę drewno opałowe podrożeje o 15%.

Bez komentarza

Z tym drewnem to im na łeb coś padło , zbokole wolą za grosze sprzedawać do elektrowni niż sprzedać po starej cenie indywidualnemu , ta ilość co indywidualni spalają w całości to elektrowni starczy na 12 godzin , a sprzedają elektrownią bo stwierdzili że z powodu pandemi siadła sprzedaż no idioci bo jak ? niech głąd da taką cenę jak dla elektrowni to każdy kupi na 10 lat do przodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2020 o 09:50, kikan napisał:

Witam,

Jestem świeży w kwestii ekogroszku. Na ten sezon założony nowy piec KAMEN 20KW na ekogroszek. Chciałbym przygotować się wcześniej i po przeczytaniu tego tematu przyznam że ciężko zdecydować się nowemu użytkownikowi pieca na ekogroszek w kwestii wyboru opału.

Proszę o podpowiedź jaki i skąd ( sprawdzone źródła ) zamówić . Czy workowany jest lepszy od takiego kupionego luzem - jeżeli tak to dlaczego ? Osobiście bardziej przekonuje mnie workowany ze względu na możliwość przechowywania (chociaż luzem też mam jak przechować ).

Wielkie dzięki za podpowiedzi

Jedna rzecz mnie interesuje - jaki masz metraż, że potrzebujesz pieca 20 kW? Często widzę u ludzi takie jebitnie wielkie piece, które potem pracują na 10% mocy i nie wiem o co w tym chodzi.

Też się niedawno zastanawiałem jaki groszek kupić i stanęło na Sambudrol Ecodesign. Przekonały mnie jutowe worki i muszę przyznać, że to strzał w dziesiątkę, bo węgiel jest zawsze suchy. Folia to niestety loteria. Póki co jestem zadowolony, chociaż grzeję tylko wodę. Na pewno jest mocniejszy niż Ekoret, którym paliłem do tej pory - musiałem zwiększyć przerwę w podawaniu, bo robiło się za gorąco. No i popiół jak mąka to też duży plus.

Edytowane przez Barij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2020 o 10:05, KKTS napisał:

@kikan nie tylko nowemu użytkownikowi jest ciężko się zdecydować. Oferta jest dość szeroka, nigdy nie wiesz co dostaniesz w workach...

Ja w zeszłym roku brałem z KGM, był OK, ale w tym roku już niekoniecznie bym ich polecał. Sambudrol ma wg mnie dobry węgiel, ale jest dość drogi. W tym dziale przeczytasz dużo różnych opinii, często testów i zdjęć, możesz poczytać, ale ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie. Dobrze jeszcze byłoby wiedzieć jaki dom, ile spalałeś poprzednio.

Czy workowany czy luzem to sam musisz zdecydować jak Ci lepiej przechowywać i potem wsypywać do zasobnika.

Dom 200m2 parter + piętro z otwartą klatką schodową. W przyszłości chce dołożyć ogrzewanie podłogowe na korytarzu kuchni i łazience na parterze że względu na wymagany remont.

@Barij odpowiedź na Twoje pytanie wyżej. Dodatkowo piec mam z dodatkowym paleniskiem żeliwnym na drzewo ze względu na to że jestem w posiadaniu własnego drzewa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechał do mnie Sobianek Lew. Mokry gnój, woda leci z worków. Pantera dużo drobniejsza frakcja ale ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poproszę o jakieś porównanie retopala i karlika. Który ma więcej mocy, który bardziej spieka popiół, czy któryś robi spieki na palniku, który bardziej kopci i inne spostrzeżenia na temat tych dwóch ek. Retopal mogę mieć luzem, karlik workowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek Karlik luz w Zakładzie  Produkcji Ekopaliwa 639 .60 zł br/t ba.

Jak ktos kupuje wanne 24 t , to chyba ma jakiś rabat?

grzesiu

Ile kosztuje u Ciebie w nie bardzo odleglej od Woli Małopolsce, taki przywieziony "wanną" i zworkowany Karlik na tamtejszym skladzie br ba za tonę ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kosztuje bo jeszcze nie pytałem. Widziałem tylko że jest.  Pakowany jest w worki foliowe, zgrzewane, opisane podobnie jak te na sklepie pgg. Dokładnie nie pamiętam bo widziałem go tak przy okazji ale nie było na nich tej czerwonej grafiki. 

Teraz to mam zagwózdke, może to nie był karlik. Niedługo będą na tym składzie to obejrzę lepiej i zapytam o cenę. 

Ptaszniko, jakieś 25 km na południe od Tuchowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2020 o 21:47, Deafnezz napisał:

Dzisiaj przyjechał do mnie Sobianek Lew. Mokry gnój, woda leci z worków. Pantera dużo drobniejsza frakcja ale ujdzie.

No patrz, a ja właśnie dostałem całkiem przyzwoity. Dobrze ofoliowany, więc nic na niego nie mogło napadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.