Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na podwórku kolejna dostawa z sambudrolu i ponownie pełna satysfakcja. Szybko (poniedziałek wieczorem wpłata, czwartek rano na zagrodzie), sucho, grubo. Szkoda że nie nakładają czapy na paletę, musiałem we własnym zakresie bronić przed burzą :) 

 

g1.jpg

g2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/31347-polecany-i-odradzany-ekogroszek-w-tym-sezonie-aktualne-dane/page/8/#comments

#177

„Retopal można kupić raz i zapomnieć że coś takiego jest w sprzedaży. Może do jakiś małych pomieszczeń będzie OK, dla mnie to szmira”

Ja tam nie biore takich opinii pod uwage,paliłem juz nim 2 lata , kupuję Retopal luz prosto z kopalni po 600 zł/t br ba plus 60zl/t przywoz i mam go zworkowany w piwnicy na 2 nastepne  sezony.

Koszt sezonu grzewczego : 2.3 t x 660=1518 zl (bez kosztow CWU)

Edytowane przez JorgusEmh
u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy te ceny bierzecie!? 600 za tonę grochu? 

U nas najtańszy Piast luzem 760.-/tona

 Kupiłem Wesołą luz po 849zł/tona  -  zobaczymy jak to się będzie palić na rynnie, nigdy go nie kupowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.pgg.pl/sprzedaz-wegla/jak-i-gdzie-kupic-wegiel/kopalnie-wegla-kamiennego

Aktualnie groszek II Wesoła luz na kop.Myslowice Wesoła kosztuje 597.78 zl br/t ba,

Retopal luz od lutego do maja kosztowal 590 zl br/t ba,aktualnie 608.85 zl br/t ba.

Na kop.Ziemowit aktualnie sprzedaz tylko na I zmianie od 6.00- 13.00.

Jak na ZPE w Woli nie wiem. Karlik ekg luz  (min.26MJ) na ZPE  kosztuje 627.07 zl br/t ba.

Kto ma w miare blisko to wozi prosto z kopalni,ceny dalej w Polsce sa pewnie jak piszecie.

Ktos kase robi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć już tego suszenia :), wyniki są następujące:
22 maj - 4000 gr
10 czerwca - 3853
22 czerwca - 3850
widać, że spadek wilgoci pomiędzy 10 a 22 czerwca to już tylko 3 gr. gdzie błąd pomiaru to 1gr. 
Wniosek różnica wilgotności pomiędzy 22 maja a 22 czerwca wynosi 3,75%. Biorąc pod uwagę, że  w kilku sprawdzanych workach było więcej o 300-600gr  ekogroszku na worek (patrz mój post na stronie 18) stad przyjmując wartość średnią 450g naddatku a ubytkiem związanym z 3,75% wilgotności (0.0375*25kg=0,9375 kg) brakuje w worku około 0,5kg.
Załączam również foty karlika po wyschnięciu.

20200610_114121.jpg

20200610_114129.jpg

20200610_114151.jpg

20200622_103331.jpg

W tym momencie interesujące jak będzie wyglądała wilgotność przemijająca w workach w październiku. Czy prawdą jest, że jednak worki foliowe perforowane w zasadzie nie pozwalają w ogóle wynglu wyschnąć. Zakładam, że coś tam wyschnie ale ile dokładnie to sprawdzę w październiku / listopadzie.


W kontekście polemiki z kolegą @HarryH, który odnosząc się krytycznie do ceny karlika kupowanego bezpośrednio w pgg czyli 870pln/tona workowany w tym transport kurierem (czytaj cała Polska) kupił rzekomo karlika na lokalnym składzie w cenie 850pln/tona luzem. Napisałem rzekomo bo na moje oko to nie jest karlik, bo granulacja tego ekogrochu z lokalnego składu jest zdecydowanie większa - czyli co skład przywozi ekogroch z pgg i dodatkowo sortuje? Druga różnica jaką widzę to wyngiel z pgg jest generalnie jednorodny jeśli chodzi o barwę co z jednej strony zaprzecza teoriom że jest to mieszanka z Wesołej z Retopalem bo było by to widać a  z drugiej strony na zdjęciach załączonych przez @HarryH widać ziarna o czarno błyszczącej barwie oraz matowej - czyli faktycznie wygląda to na mieszankę. Czyli najprawdopodobniej skład sprzedaje mieszankę słabszego wyngla z mocniejszym pod nazwą karlik. Oczywiście pytanie zasadnicze jest o wartość opałową tej mieszanki ale zakładając nawet że ta mieszanka ma parametry zbliżone albo lepsze od karlika to czy etyczne jest okłamywanie klienta? 

Proszę zauważyć, że nie krytykuje ceny 850 pln/t bo z relacji kolegi @HarryH wynika że wyngiel jest suchy jak pieprz czyli biorąc pod uwagę wilgotność wyngla kupowanego bezpośrednio z ppg cena jest w porządku. Tylko mam wątpliwość co do rzeczywistej wagi dostarczanego wyngla luzem. Czy klient jest w stanie chociaż statystycznie/ogólnie jak w przypadku zakupu towaru workowanego ją zweryfikować?

Edytowane przez damdam
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autoryzowanym składzie PGG, wymienionym na stronie PGG - gwoli sprostowania, bo płyniesz w teorie spiskowe. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też biorę pod uwagę że to może być kwestia pyłu węglowego, który przekłamuje tą barwę. Tym bardziej skład kolegi @HarryH poza sortowaniem to jeszcze robi płukankę?

Czy jak skład ma status autoryzowanego to nie może sprzedawać innego węgla?

Może ten skład kupuje bezpośrednio wyngiel na Wesołej i Piaście i sam  miesza ale ewidentnie karlik kolegi @HarryH to nie ten sam co mój... 

Najważniejsze w sumie w tej dyskusji jest to moim zdaniem że jak kupujesz bezpośrednio z pgg to jest to co pgg sprzedaje, a nie potem masz wątpliwości tak jak ja wiele razy.... 

 

Edytowane przez damdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukankę możesz sobie zrobić w silniku. Ja zrobiłem zdjęcie bez lampy, a ty z lampą - i to już ci wystarcza, żeby ze mnie zrobić debila, a ze sprzedawcy węgla oszustów i na węglu i na wadze. Dużo zdrowia życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiele razy zostałem oszukany przez różnych pośredników również ze śląska. Ja przedstawiam konkretne argumenty czyli wskazuję na  różnicę w wilgotności, granulacji oraz ilości pyłu węglowego a kolega @HarryH próbuje odwracać kota ogonem. Ok przyjmijmy że skład kolegi @HarryH suszy, sortuje i dodatkowo płucze tego karlika sprzedając  po porównywalnej cenie co pgg, a ja płynę tam gdzie chcę... 

Każdy czytelnik sam oceni i wyciągnie wnioski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek fajnie ten ecodesign wygląda nie powiem, ważyłeś kilka worków?

i jak jesteś już ich stałym klientem to podpytałbyś ich co to za polski ekogroszek ma typ 31.2 i spiekalność 0-20?
https://www.sambudrol.pl/sklep/wegiel-kamienny-ekogroszek-ecodesign
 

2020-06-22 20_54_48-Węgiel kamienny Ekogroszek ECODESIGN - sklep SAM-BUD-ROL - Sklep internetowy SAM.png

Edytowane przez damdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Kolega pisze. Ale zawsze zostaje KGM Królewski, suszony :) Trzeba czekać, może się pogoda zbliży do "nie pada deszcz codziennie". W innym przypadku suszarka, browarek i suszysz w piwnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, damdam napisał:

@Oldek fajnie ten ecodesign wygląda nie powiem, ważyłeś kilka worków?

i jak jesteś już ich stałym klientem to podpytałbyś ich co to za polski ekogroszek ma typ 31.2 i spiekalność 0-20?
 

Stały klient to za grube słowo, ale faktycznie kupuję ich towar na drugi sezon. Ale jako "stały" mam mniejsze bonusy niż kupujący pierwszy raz który dostaje 2% zniżki, a ja 10 zł za wydany 1000. Czyli muszę kupić 2 tony, żeby dostać 10 zł bonusu.

Z wagą to mi trochę ciśnienie podniosłeś. W piwnicy na wadze łazienkowej żaden worek nie przekroczył 23kg. a kupione 4 tony. Dziś zapakowałem w cara 4 worki i wio na skup złomu. No i ciśnienie wróciło do normy, czyli 160/100 :).Pojedynczy work ważył 25,1 do 25,15, razem ważyły 100,5 kg. A typ węgla, to webmaster musiał się machnąć, z tydzień temu zmieniali stronę www. U mnie spiekalność tak znikoma, a może tak dobre ustawienia sterownika że nie mam o czym napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.