Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co się oszukiwać spora część groszku ze wschodu sprzedawana jest jako nasz rodzimy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie barteksu gold w nowym worku . Uważajcie na niego bo dosypuja koksujacego sie wegla . Cztery worki przeszły mi jako tako . Wczoraj zaczęło mi blokować slimak , myslalem ze jakis kamien . Dzis po czyszczeniu wybralem kilka kawałków popcornu. I jak kociolek ruszyl obserwując palenisko zauważyłem jak się kawałki zaczynaja rozchodzic/peczniec . Jest kiszka tez chyba będę sie rozgladal za czymś innym.

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz wjecej nie zadowolonych z Bartexu,a był taki fajny .Od jesieni 2019 tragedia.Pewnie chciwość pakojącego wzięła górę.Rubina nie stosowalem moje spostrzeżenia dotyczą golda i silvera

Edytowane przez Pal123
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czterech literach mam tego karlika , z transportem na północ polski to kosztuje w cholerę , można dużo taniej kupić coś z innych firm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, shaft7 napisał:

A w czterech literach mam tego karlika , z transportem na północ polski to kosztuje w cholerę , można dużo taniej kupić coś z innych firm 

My tu oceniamy ekogroszki a nie koszty transportu

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie karlik kosztuje 1020 za tonę z dostawa a z energobielsk premium plus mam po 870 a parametry te same

 

A takie gadanie ze brać karlika a nie ruska to śmiechu warte bo 90% ekogroszkow to import czy to z Rosji czy Kolumbii , większość polskich nie nadaje się do pieców na ekogroszek , nie ten typ węgla 

 

Miałem dwa lata temu 3.5 tony retopala i więcej tego nie kupię , sama siarka , smród taki ze strach do kotłowni było wejść 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam bastexa gold 3T. Popiołu bardzo dużo. Ze 100kg ok 12l popiołu. Ilość sadzy także dużo i wskazane czysczenie co 3-4 dni. Spalanie większe niż a podobnych warunkach w roku obieglum na innym groszku. Jedyny plus to taki że nie gaśnie na podtrzymaniu i całkiem ładnie sie pali na retorcie w sensie równo. No i jest bardzo suchy w workach.

W poprzednim sezonie miałem także groszek o karolycznosci 27-29MJ, i pomimo że nie palił się równo to sadzy miałem tyle by móc czyścić bez pośpiechu co 7-10dni. Popiołu połowa tego co przy tym.

Przy barteksie jak nie wyczyszczę po 4 dniach to mam zapchane przerwy między półką a tylną ścianą kotła. Na pierwszej półce warstwa 2cm sadzy.

Nigdy takiego badziewia nie miałem.

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shaft7 napisał:

Miałem dwa lata temu 3.5 tony retopala i więcej tego nie kupię , sama siarka , smród taki ze strach do kotłowni było wejść 

Kupiles w oryginalnych workach ze sklepu @pgg, czy moze luzem kupiles coś, co ktos gdzies na składzie miesza ...z czegoś ...i nazywa Retopalem ?

Palę workowanym Retopalem drugi sezon w OEPM 14kW i nie ma u mnie zadnego smrodu w piwnicy .Na ewent. końcowke tego sezonu i na sezon przyszły ,przywiozłem w marcu ub. r. 3 t Retopala luzem prosto z kop. Ziemowit , paliłem na próbe ten luzem ,jest identyczny jak workowany.To najlepszy ekogroszek na "aktualne zimy" jaki moze byc. Bezproblemowy, nie kopci , nie robia  sie kalafiory.

Czekam na marzec , bedzie zapewne obnizka ceny ,to dowioze 1.5 t , bo warto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie palnik Ekoenergia 25kw paliłem do tej pory goldem dla mnie super mały nadmuch trochę sadzy ,ale popiołu mało . Kupiłem ba próbę płetw testowa kgm i mam mega problem z goldem niedopala groszku piec nie mogę dobić so temperatury podnoszę nawiew skracam wydłużam przerwę nie mogę go ogarnąć , a niby moce podobne . Mam jeszcze 26 i 28 od nich ale mokre musza schnący ... Fajny tez eko to sztygar ultra marketowy , lecz tu są problemem kamienie . Macie jakieś uwagi do tego kgm gold żeby to ustawic ? Na wykresie od prawej był bartex potem już kgm.

A7CF6373-3C23-4522-9740-9F4B601B4B59.jpeg

FB363AB2-7C9E-4712-9383-D566C9E7A7CD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też podzielę się moimi spostrzeżeniami. Palę Bartexem Silver, tragedii nie ma ale popiołu dużo i o czystości wymiennika można zapomnieć przy różnych ustawieniach. Tydzień temu w "Mrówce" kupiłem o dziwo suchego Sztygara Ultra. Otwarłem worek na dwa dni do pewności żeby sobie pooddychał :-) Efekt bardzo zadowalający, po paru godzinach w kotle zrobiło się biało , a popiołu z worka około szufelki, w porównaniu do Bartexu tyle co nic. Jedyna uwaga, 5 kamyków ale przy SV 200 to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u innych się sprawdza , ale u mnie w Ekoenergii kgm gold tragedia na piecu temp nie rośnie załączają się alarmy groszek spieki nastawy 5/35 przy czym na bartex gold musiałem ustawic 5/45 żeby się piec nie odstawiał za długo . Nie wiem jak to wytłumaczyć jakby w hurtowni słaby opał ładowali w takie worki . Dramat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamu napisał:

w Ekoenergii kgm gold (...) tragedia na piecu temp nie rośnie (..) spieki (...)Dramat...

Nie jest to mój ulubiony węgiel z kilku powodów ale spieków na nim jeszcze nie widziałem a popiół lepszy niż z KGM Gold miałem tylko ze Skarbka z Piekar którym paliłem dwa sezony wstecz . Nie mogę mu (KGM) odmówić kaloryczności ale porównując go ze Skarbkiem z Bobrka (którego mi sporo zostało z ub sezonu i palę zamiennie)  jest od Bobrka słabszy no chyba że to ja nie umiem z niego wycisnąć więcej. 

W ten KGM dmucham więcej niż w jakikolwiek inny węgiel którym do tej pory paliłem.

Załączam też fotki półek poziomych w kilka godzin po czyszczeniu kotła oraz po tygodniu palenia głównie KGM. 

IMG_20200118_183627.jpg

IMG_20200126_002701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, JorgusEmh napisał:

Kupiles w oryginalnych workach ze sklepu @pgg, czy moze luzem kupiles coś, co ktos gdzies na składzie miesza ...z czegoś ...i nazywa Retopalem ?

Palę workowanym Retopalem drugi sezon w OEPM 14kW i nie ma u mnie zadnego smrodu w piwnicy .Na ewent. końcowke tego sezonu i na sezon przyszły ,przywiozłem w marcu ub. r. 3 t Retopala luzem prosto z kop. Ziemowit , paliłem na próbe ten luzem ,jest identyczny jak workowany.To najlepszy ekogroszek na "aktualne zimy" jaki moze byc. Bezproblemowy, nie kopci , nie robia  sie kalafiory.

Czekam na marzec , bedzie zapewne obnizka ceny ,to dowioze 1.5 t , bo warto.

Zawsze kupowałem retopal z @pgg w oryginalnych workach bądż w bigbagach.

Retopal z 2018 r. i z początku 2019 a retopal póżniejszy to dwa różne węgle.

Nie wiem jak jest obecnie ale na podstawie poprzednich doświadczeń , zniechęcony dodatkowo ceną , więcej tego specjału nie kupię.

Edytowane przez Jasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, shaft7 napisał:

 

Miałem dwa lata temu 3.5 tony retopala i więcej tego nie kupię , sama siarka , smród taki ze strach do kotłowni było wejść 

W takim razie na pewno nie miałeś Retopala. Retopal z Piasta spala się bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z pgg kupiony w ich sklepie internetowym a skąd on był to dla mnie nie ma znaczenia , dla mnie jest to produkt niskiej jakości , dużo osób narzeka na siarkę w węglach z pgg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jacekmury1 napisał:

W takim razie Skarbek.

Chodzi o Piekary czy Bobrek? Pojechałem ostatnio na jeden ze składów gdzie wcześniej nie zaglądałem i patrzę Skarbek w tych bodaj zielono-czarnych workach. Pytam chłopaczka "Czy to z Piekar?" a on "Że nie że kopalnia Bobrek"? No ja teraz patrzę w internety i to czasami nie jest ta sama kopalnia? Jedni mówią Piekary inni Bobrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekary. Dużo już na temat tego węgla zostało tu napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ptaszniko napisał:

Chodzi o Piekary czy Bobrek? Pojechałem ostatnio na jeden ze składów gdzie wcześniej nie zaglądałem i patrzę Skarbek w tych bodaj zielono-czarnych workach. Pytam chłopaczka "Czy to z Piekar?" a on "Że nie że kopalnia Bobrek"? No ja teraz patrzę w internety i to czasami nie jest ta sama kopalnia? Jedni mówią Piekary inni Bobrek.

Po części prawda. Kopalni Piekary jako tako już nie ma, została wcielona w ruch Bobrek i teraz jest KWK Bobrek-Piekary. Pytanie, który węgiel w jakie worki jest ładowany, ten z Bobrka czy z Piekar (jeżeli w ogóle jest wydobywany z pokładów Piekar). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.