Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też właśnie myślę na Pan groszek red? Macie jakieś doświadczenia i opinie na temat tego groszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 11.05.2020 o 20:38, janosh napisał:

Wzialem 3t lwa. Chce na wlasnej skórze sie przekonac. Porównanie bedzie do stabka bo innym nie paliłem... Suchy w przeciwieństwie do mnie bo w deszczu na plecach do piwnicy znosilem... Szacun dla kierowcy pekaesa.... :) 

Jakbym zapomnial to stabka poszlo rowno 4t w rok. Sredno 20 kg/dobe. Samo Cwu do 49 st  7 min pracy podajnika. To jakbym notatki pogubił.... 

Pozdrawiam

Jak stabka ci poszło 4 tony to np Chwałowic poszło by ci 2,5 tony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oni piszą, gdzie został wyprodukowany, a nie wydobyty. Wg projektu rozporządzenia miał być kraj pochodzenia, a sami widzicie co teraz w tych świadectwach jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizjo24bp- firma ma tylko w nazwie że to polski eko, a pochodzenie jest za wschodu, sprawdź na mapie ,nie mam nic do węgla rosyjskiego bo sam takim palę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 07:28, Mirekkss napisał:

Ja też właśnie myślę na Pan groszek red? Macie jakieś doświadczenia i opinie na temat tego groszku?

Myślałem o czerwonym ale po perypetiach z Yellowem mam mieszane uczucia i to mocno. Moim zdaniem mają za wysokie ceny w stosunku do jakości sprzedawanego towaru rozpoczynając ocenę od dostawy i worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 11:36, Ptaszniko napisał:

Myślałem o czerwonym ale po perypetiach z Yellowem mam mieszane uczucia i to mocno. Moim zdaniem mają za wysokie ceny w stosunku do jakości sprzedawanego towaru rozpoczynając ocenę od dostawy i worka.

Czyli za te same pieniądze lepiej kupić lew sobianek?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 20:03, Leonsjo napisał:

Jasne ....taki on pewnie polski jak 90% ekogrochów na naszym rynku! No ale najważniejsze żeby się dobrze palił i tyle.

Ps. Sobianek Lew też na opakowaniu produkt polski a to od Putina towar ....ale super się spala czysty bez miału i syfu i o to chodzi.

 

Na tym mi zależy ma być tanio, ciepło i czysto. Przetestuję trochę to zobaczę jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbliższej na przyszłą zimę chyba jednak do KGM 28 MJ (bodaj dawniej pod nazwą Silver) ale gdzie nie przeczytam to w większości ludzie narzekają że przychodzi mokry. Wziąłbym 2 t na spróbowanie ale muszę znaleźć kto by chciał kupić wspólnie ze mną żebyśmy mieli transport gratis. Proszę się zgłosić do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptaszniko ja zamawiałem w sierpniu zeszłego roku z KGM. Standard i Silver: teraz 26 i 28 MJ/KG. Ogólnie byłem zadowolony z tego węgla, nie był mokry, ale na pewno trochę wilgotny. Wszedłem na stronę KGM i piszą, że ten 28 MJ/KG 955zł a teraz promocja 855zł. Ja płaciłem 925zł w zeszłym roku. Obecna cena nie jest chyba najgorsza. Mocno się nad nim zastanawiam, nie mam dużego doświadczenia w ekogroszkach ale ten wydawał mi się OK. Teraz palę PowerMAXem i też jestem z niego zadowolony. Suchy jak pieprz, jak wsypuję do zbiornika to jeden kurz, konieczna maska. Te worki mnie osobiście pasują.

Kiedy chcesz zamawiać ten węgiel? Już teraz czy jeszcze chcesz poczekać? Może byśmy razem zamówili, ale szczerze potrzebuję jeszcze trochę czasu na zastanowienie. Miałem jeszcze z kimś zamawiać, ale zamówił Ekogroszek Premium z Wyroby Węglowe Prestige. Wg mnie dość drogie. Kurde nie wiem czy będą lepsze ceny, przymierzałem się do zamówienia bardziej w okresie czerwiec-lipiec. Orientowałeś się w KGM czy w przypadku zamówienia na dwie lokalizacje w Małopolsce wysyłka nadal będzie gratis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

Idzie teraz Sobianek lew i potrzebuje pomocy w ustawieniach. 

Stabek szedl 10s podawanie, 74 pauza i 34% dnuchawa. W dwustanie nastawy oryg. Czyli przedmuch 15 sek co 30 min. Co 5 przedmuchów dawka 15s. I to działało jakims cudem. Na lwie kociol czarny (zapewne wiecej wiatru trzeba) i niestety gasnie przy samym cwu ktore grzeje co kilkanascie godzin. 

No i plomienia nie mam jak przy stabku który ustawialem wg filmu cokamar. Tu tylko powietrze leci... 

Popiół bajka ;) zamiast co 2 dni to chyba raz w tyg. starczy wywalic. 

Na razie ustawilem 10:50:50... Ale te potrzymanie mnie boli. W pidzie pewnie smolil bedzie

 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KKTS nie myślałem o zamawianiu w najbliższym czasie z kilku powodów, chociaż obecna cena za chwilę pewnie wzrośnie i będzie tylko wyższa. Z mojej strony najwcześniej raczej przełom czerwca i lipca. Nie mam wiedzy czy przywiozą w dwie lokalizacje w Małopolsce jako bezpłatny transport, ale liczę na to, bo ode mnie z miasta ciężko będzie kogoś znaleźć. Gdyby się okazało, że KGM 28 MJ będzie miało poziom wilgotności na poziomie ekogroszku Yellow to porażka. Ja po męczeniu się z wilgotnym (fakt faktem woda się nie lała) ekogroszkiem i podsuszaniu mam tego serdecznie dość.

Edytowane przez Ptaszniko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł wczoraj wygasł. Dzis rozpaliłem. Polecialem jak ze stabkiem: bach bach i automat... I zdziwienie. Caly palnik żaru ktorego przy stabku nie widzialem. Wylaczylem podajnik i z pol godziny samym nadmuchem wypalalem. Jakies 3 kg poszło na nagrzanie wyziębione cwu i co. A popiołu jak nie bylo tak nie ma. Inna bajka tylko od nowa trzeba sie uczyc. Podtrzynanie zmienilem na znalezione w innym temacie. Zobaczymy. Podnioslem tez temp wyłączenia kotła bo obniżalem do stabka. Jak grzal cwu i co to tak temp. Spadała ze walil komunikatem o braku opalu. C. O mu czasem na noc wlaczalem i sie nie wyrabial. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności :)

Zakupiłem w nowym sklepie PGG Karlika 3 x 750,  za tonę z kurierem wyszło 876 pln dostawa do woj. mazowieckie. 

No ciekawe jaka będzie odpowiedź ruskiego opału :)

Mam nadzieję że PGG szybko nie podniesie ceny...

Mogę się założyć, że za moment pojawią się wpisy jaki to Karlik jest be i fe jak on nie smoli ile zostawia popiołu i ile ma kamienia. No czekam ruskie trolle no czekam :)

Edytowane przez damdam
dopisanie kolejnej myśli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlik nie jest może i zły, ale gdy trzeba doliczyć kuriera (bo autoryzowane składy PGG to we Wrocławiu śmiech), to taniej jest palić topowymi węglami wysokokalorycznymi. Przecież ta cała obniżka oznacza, że oto pod koniec czerwca węgiel jest 3% tańszy, niż w szczycie sezonu. 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy kolega @HarryH dobrze mnie zrozumiał ale wydaje mi się że jasno napisałem że Karlik wychodzi 876 pln  za tonę z transportem tj kurier do mazowieckiego. 

Fakt, obecna obniżka to dokładnie 3.7% mniej w stosunku do poprzedniej ceny czyli do 910 pln za tonę z transportem ale pisanie że to jest mniej o 3% niż w szczycie to nie jest prawda - Karlik w szczycie był po dziewięćset czterdzieści kilka złotych - jak ktoś pamięta dokładnie to proszę aby mnie poprawił. Co nie zmienia faktu, że obecnie tona wyngla w portach w Holandii kosztuje poniżej 50$ loco co i tak 867 pln wydaje się sporą ceną dla klienta końcowego. Biorąc pod uwagę ceny gazu nikt rozsądny, który ma dostęp do sieci  nie wchodzi dziś w ekogroszek. No może jak się mieszka na śląsku to jednak ceny wyglądają inaczej ... Ja obecnie grzeję CWU prądem bo nawet przy spalaniu 2.5 kg wyngla na dobę wychodzi podobnie. 

To co mnie ucieszyło to fakt że w końcu w PGG zaczęli walczyć o klienta bo w obecnych realiach jednak cena Karlika jest konkurencyjna do Lwa/Ogień Ultra/Ecodesign /najlepszy premium plus/czy inne goldy.  Pewnie za chwilę odezwą się głosy, że wymienione ruskie wyngle to średnio 3-4 MJ więcej, ja z góry odpisze, że z doświadczenia wiem, że nie ma takiej różnicy. Raczej należy patrzyć na wartości opałowe minimalne w ruskich ekogrochach. Gdyby cena ruskich ekogrochów była by porównywalna do Karlika jak było w szczycie to może skusiłbym się na ruska ale obecnie kupiłem prawdziwy polski wyngiel i mam z tego dodatkową satysfakcję :)

Jeszcze raz to podkreślę cieszy mnie, że decyzyjne ludki z PGG zaczęli w końcu myśleć i ułatwiają nam znacząco kupować patriotycznie polski wyngiel - oby ta tendencja była utrzymana - czego Wam jak i sobie życzę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja napisałem co innego: 

- Karlik i Pieklorz są dobre, gdy kupuje się je luzem w kopalni za ok.  600PLN+ dowóz

- koszt dostawy kurierem w wysokości 18% ceny węgla sprawia jednak, że bardziej opłacalne są węgle o wysokich wartościach opałowych (a 2 razy mniej popiołu i rzadsze uzupełnianie zasobnika  masz gratis)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem kolejny sezon na "pieklorza". Troche więcej drobniejszej frakcji w tym roku widzę, ale mam nadzieje, że bedzie tak samo dobry jak wczesniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś do polecenia coś sprawdzonego ostatnio w przedziale cenowym powiedzmy do 850zł/t? Myślę nad KGM po obecnej promocji, wychodzi wg mnie dobrze cenowo. Szukam też ewentualnie coś innego, ale nie udało mi się nic na prawdę ciekawego znaleźć... Może ktoś coś doradzi. Zapotrzebowanie dość duże więc szukam nie za drogo, w przedziale do 1000zł/t raczej bym brał Sambudrol... Odnośnie właśnie tej ostatniej firmy - orientuje się ktoś jak u nich z promocjami? Chyba ostatnio przegapiłem do 15 maja, nie wiem czy jeszcze można liczyć na konkretne obniżki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambudrol to podniósł ceny o 30-40 na tonie, Sobianek o 10, Sibulgopol również 10. Tylko PGG w dół, PW Atex chyba dalej ma promocję, że każda kolejna tona -50 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.