Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocowania paneli do dachówki podwójne ż


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Panowie ma ktoś linki jakieś z namiarem na tanią hurtownię mocowań paneli Fotovoltaicznych  do dachówki tak zwane podwójne rz , mam zamiar sam budować na dachu swój zestaw na początek 7 paneli 320Watt z możliwością dalszej rozbudowy ,  przepłacanie to nie moja brożka więc pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://katalog.baks.com.pl/techexample/konstrukcja-ds-v4n_166.html?photoElements

Tu masz mocowanie BAKSa, to jest polski producent tras kablowych. Na PV wysłałem ci namiar na hurtownie ze Śląska w której kupisz to w dobrej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to nie jest temat na 3 lata tylko inwestycja na co najmniej 30 lat więc musi być to z odpowiedniego materiału  przewidzianego do takiej eksploatacji a nie rzeźba byle tanio na teraz. 

Wyobraź sobie, że masz 16 paneli i coś się zaczyna dziać nie z brzegu tylko akurat jak zwykle w samym środku, będziesz potem targał 6 paneli żeby się dostać do tego jednego na środku? Opłaca ci się zaoszczędzić 500 a potem wydać 3000? A jak trzeba będzie rozebrać cały rząd bo dorabiany hak rdza zeżarła no to masz w zasadzie powtórny montaż, ile za to zapłacisz? A gdzie oszczędności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agni - dorabiać a dorabiać robi różnicę

 Dorabiałem pod zmierzony wymiar z mocnego płaskownika ocynkowanego tzw bednarki  - za mojego żywota nie przerdzewieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby...

Nie bez powodu stosuje się blachę nierdzewną zamiast ocynku żeby nie zardzewiał a widziałem takie przypadki bo wcześniej właśnie były tańsze zestawy na ocynku i po 5 latach ruda była mocno widoczna jak na planowane 30 lat to cienko... Wystarczy uszkodzić podczas obróbki i finito. Oprócz tego to musi mieć swoją wytrzymałość bo na dach są siły ssące wiatru i tylko czekam jak kiedyś na wiosnę będzie rumor, że panele latają podobnie jak dachy z blachy a ciekawe właśnie ile wśród nich będzie takich samoróbek.

Nie neguje takich rozwiązań byleby było to zgodne ze sztuką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu oglądałem w hurtowni elementy mocujące prod Baks - tej co linkowaliście kilka postów wstecz  i wcale nie są aż tak moce - to aluminium lub ocynk, ma ponoć gwarancję na wiele lat, same listwy są z Alu.

Tu idzie też o ilość tych uchwytów na panel i odpowiedni sposób montażu.

PS

Bednarka oc wytrzymuje w instalacjach odgromowych 20-30 lat bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.