Skocz do zawartości
palacz66

Wentylacja garażu.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Panowie mam pytanko zrobiłem sobie garaż z cholewka. Garaż został otynkowany, folia na ruszt i płyty 12 OSB przykrecone na sufit tylko teraz mam pytanie jak zrobić wentylację tego garażu. Jest on w kształcie litery T ok 65m2.  Ściany są z 1,5 pustaka betonowego z przerwą w środku bez ocieplenia. Tynk jeszcze do końca nie wyschniety. Po położeniu płyt wilgoć zbiera się na płytach i muszę coś zrobić z wentylacja bo powiem szczerze zapomniałem o tym całkowicie? 

Edytowane przez palacz66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A stara wentylacja która była w chlewiku przestała działać  czy zamurowałeś żeby było równiej? Ja wstawiłem w te otwory kratki na drzwi kupiłem takie duże 30x15 cm wyciąłem otwory po 2 na każde drzwi na dole i jakoś działa. W dużym pomieszczeniu dodatkowo w suficie 2 otwory przez strop rura i wentylatory wyciągowe dwa po jednym na rurę, połączone w szereg elektrycznie_ aby wolniej się kręciły. Odpalam jak robię zadymienie lub malowanie. Pozdrawiam Hermogenes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8 godzin temu, Hermogenes napisał:

A stara wentylacja która była w chlewiku przestała działać  czy zamurowałeś żeby było równiej? 

O to chodzi, że nie było żadnej właśnie gdyż wcześniej na suficie leżały dechy nie regularnie ułożone  a na nich słoma gdzie nigdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To u mnie w ścianach pod sufitami były otwory w które wstawiłem kratki, będziesz musiał jakoś je wybić, wyciąć. Jest jeszcze druga sprawa w takich pomieszczeniach nie robili hydroizolacji poziomej  i szczególnie na wiosnę ściany podsiąkają od fundamentów. Będziesz to widział podczas schnięcia tynku. Pozdrawiam Hermogenes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

U mnie coś rzucili na pozioma hydroizolacje. Właśnie się zastanawiam czy wykuc pod sufitem dziury czy w samym suficie. Pasowało by po drugiej stronie gdzieś pod posadzka jakieś otwory zrobić pewnie? 

Edytowane przez palacz66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi