Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie wody w domu jednorodzinnym


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie osoby 7-9 m3 na miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ksieciunio napisał:

Nie wiem jak to robicie, u mnie za dwa miesiące 18m3. Rodzina 2+1

Czyli normalny wynik.

Średnio jedna osoba zużywa ok 3m3 wody miesięcznie. Są tacy, co potrafią spuszczać wodę w kiblu raz dziennie, więc... Są też tacy co w domu mieszkają tylko z nazwy, bo praca na spłatę kredytów zajmuje im większą cześć doby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

4 dorosłe + 2 bąble praktycznie cały czas co miesiąc 17 - 18m3

ostatni rachunek za 6 miesięcy 105m3  - 272zł bez kanalizacji bo jest oczyszczalnia i bez podlewania bo jest własna studnia.....

image.thumb.png.44f128edca01a598b93d59d1a4d7a96e.png

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega powyżej pisał słusznie że przyjmuje się normę 3m sześcienne na miesiąc na osobę...więc raczej jestem normatywny.

Osobiście jestem zdania, że dzieci zużywają podobną ilość wody co dorośli, i to samo dotyczy ilości produkowanych śmieci...

Oczywiście pomijam ludzi "hartujących" się kredytami u których w domu temperatura 20st to upał a zużycie gazu , energii elektr.  czy wody  jest połowę niższe... niż w przeciętnej rodzinie..

Proszę traktować jako moją  własną opinię.

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam starszych nie majacych kredytow i parcytypujacych w kosztach energii,  ogrzewania domu .....tylko  w 33%, mimo użytkowania  połowy.Zaraz po wyjezdzie dzieci i wnukow np. na 2 dni do rodziny w zimie , wygaszaja kociol, bo... szkoda. Kazdy zna "cieplo" nieopalanego w zimie  przez 2 dni domu, w ktorym zapalono w kotle 2 godz. przed twoim przyjazdem..Przyjedziesz to grzejniki gorace a ...kalesony potrzebne.

Oszczedzaja na 3 wyjazdy przed i po sezonie za granice, sasiadom jest co opowiadac.. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Uzupełniając poprzednie posty zamieszczam najnowszy rachunek za wode za ok.pół roku.

Tak jak pisałem wczesniej praktycznie takie same zużycie, czyli norma ok.3m sześć na osobę na miesiąc. No może troszkę więcej gdyz objęło czas wakacji, gorąco, częsty prysznic, etc....

YARO.

IMG_20200125_081036.thumb.jpg.6ee9b53b6934bcbba4df1dd78cfb75b9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wartość bez podlewania? Czy tylko i wyłącznie CWU?

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej w postach napisałem. Podlewanie mam tylko ze studni ktora nie jest wogole podlaczona do domu, a woda z wodociagu zasila tylko kuchnie i łazienki.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba jestem jakiś inny ;)

2 osoby + zwierzaki, w domu zmywarka, prysznic raz dziennie. I idzie jakieś 30-35m3 na dwa miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe rodzice też tak mieli. Nagle po wymianie licznika na dobę wychodziło ok 300l więcej niż zwykle. W skali miesiąca to była znaczna różnica. Okazało się iż powodem są skoki ciśnienia w wodociagu. Stary licznik pracował w obu kierunkach więc skoki ciśnienia nie miały wpływu na zużycie, natomiast nowy pracuje tylko w jednym...

Założenie zaworu skazeniowego rozwiązało problem który to w 1999r nie był obowiązkowy.

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.