Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie podłogi strychu - styropian grafitowy,


Sparda

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę ocieplić podłogę strychu który jest nieużytkowany. Powierzchnia podłogi około 70 m2, dodatkowo schody prowadzące na strych wychodzą na klatkę schodową która jest oddzielona od pomieszczeń mieszkalnych. Ogulnie fachowiec mi poradził żeby na beton podłogi polozyc folie paroprzepiszczalna na nią styropian grafitowy 10 cm, pomiędzy steropianem żerdzie 10x8 cm i na to wszystko płyta OSB 22mm która będzie przykręcona do w/ żerdzi. Ściany budynku ocieplone wewnątrz, jednak ciepło strasznie ucieka podejrzewam że przez nieocieplony sufit czego efektem jest spalanie ekogroszku na poziomie 30 kg/dzień. Dodam że strych jest kompletnie nieocieplony, budynek z lat 90, dach pokryty tylko blachotrapezem, bez żadnego choćby najmniejszego osiedlenia. Na ciepło właściwe wychodzi mi że po ociepleniu podłogi strychu powinienem zejść o ponad 1,5t węgla na sezon grzewczy czyli do około 4 t.więc wyprawka warta świeczki

Myślicie że wystarczy takie ocieplenie podłogi strychu czy lepiej dać 15 cm ?

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj 20 cm; zamiast tych żerdzi daj deski 1,5 cala nieheblowane, na sztorc. Szerokie na 20 cm, jeśli masz zamiar tam chodzić. Jeśli tylko okazjonalnie wystarczy płyta 12 mm . Oszczędziłem na grubszy styropian. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę tam chodzić dlatego płyta OSB 22mm, bo mam tam szafy z ubrankami dzieci i graciarnię, dlatego myślę nad steropianem aniżeli nad wata gdyż jest mniej elastyczny w razie co;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, to nie ma znaczenia, znaczenie ma zaizolowanie ucieczki ciepła z domu przez strop i żeby mniej opału szło, bo 30kg/dzień przy mrozach -14 to tak słabo.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej ocieplic dach ????

Np. Welna mineralna albo pianka ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija się z celem, za duża powierzchnia.
Pytanie czy folie paroprzepiszczalna tylko między betonowa wylewka i steropianem czy dołożyć też na górę między steropianem a płytę OSB?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sparda napisał:

Pytanie czy folie paroprzepiszczalna tylko między betonowa wylewka i steropianem czy dołożyć też na górę między steropianem a płytę OSB?

Folia "paroprzepiszczalna" nie bedzie Ci potrzebna w tamtym miejscu. Jesli juz naprawde chcesz jakas zastosowac to wez tam poloz paroszczelna (miedzy stropem a styropianem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta folia jest bez sensu styropian słabo oddycha prawie wcale. Do wełny dajesz paro izolacyjną od strony wilgotnej a przepuszczalną od przewiewnej . Ale byłeś szybszy . Pozdrawiam Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie dawać żadnej folii...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna przyjac (lepiej obliczyc) ze zelbetonowy strop monolityczny zapewni wystarczajacy opor dyfuzyjny dla pary wodnej. W przypadku stropow gestozebrowych (np. terriva) juz nie koniecznie, a dla drewnianych bezwzglednie folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując, podłoga, folia paroszczelna, styropian 15 lub 20cm, płyta OSB. I będzie grać;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod stropem są pokoje mieszkalne i łazienka

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jej nie mam.

Ale rozumiem cene "swietego spokoju" tym bardziej ze koszt nie jest WIELKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To slaby pomysł kupa mostków, kasa wywalona, ściany jak radiator nadal będą kraść ekogroszek.

A konkretnie? U mnie ściany tak jak pisałem są ocieplone, więc ciepło ucieka góra.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy 25 cm wełenki, folia paro/przepuszczalna od zewnątrz i wiatro/paro/szczelna od wewnętrznej strony.

Dodatkowo poddasze zyska temperaturę dodatnią.

Zamknięte powietrze nieużytkowego poddasza da dodatkową, darmową izolację cieplną.
 

Ocieplając tylko podłogę ostrzegam!

Przy dużych mrozach w miejscach, gdzie nie można dać izolacji cieplnej, ściany kominy itd. Na suficie w mieszkaniu pojawią się mokre plamy, a po pewnym czasie grzyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to kilka postów wyżej tylko bardziej tajemniczo, będzie tam zimno jak na polu i ściana na łączeniu ze stropem wyprowadzi część ciepła z domu na dwie strony, teraz też wyprowadza. Termoizolację należy robić kompleksowo czapka szalik kurtka i ciepłe buty. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz Panowie sobie policzcie jakie straty (zużycie paliwa) będą,gdy ociepli dach a jakie gdy ociepli tylko podłogę na strychu.

Ocieplając dach kubatura ogrzewania się zmienia i nikt mi nie powie,że nie wpłynie to na zużycie w porównaniu,gdyby ocieplić tylko podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jesteś bardziej inteligentny.

Powiedz w takim razie czy stosując powietrze, czy inny gaz w oknach w przestrzeni międzyszybowej wpływa to na kubaturę i na większe zużycie opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Animus napisał:

Myślałem, że jesteś bardziej inteligentny.

Ty swoimi wycieczkami osobistymi z pewnością...

10 minut temu, Animus napisał:

Powiedz w takim razie czy stosując powietrze, czy inny gaz w oknach w przestrzeni międzyszybowej wpływa to na kubaturę i na większe zużycie opału.

Aż żal komentować bo tego po prostu nie da się skomentować.

Najlepiej róbmy ocieplenie powietrzem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Hermogenes napisał:

...ściana na łączeniu ze stropem wyprowadzi część ciepła z domu na dwie strony, teraz też wyprowadza

Dlatego (i nie tylko dlatego) przy ociepleniu scian po stronie zewnetrznej mozna zachowac ciaglosc izolacji (problem jest przy fundamentach). Co prawda w miejscu murlaty bedzie ona mniejsza.

2 minuty temu, Jamjestcichy napisał:

Najlepiej róbmy ocieplenie powietrzem

To by super dzialalo gdyby bylo calkowicie nieruchome a tego zrobić sie tam nie da, a nawet nie wolno. Do tego powierzchnia dachu (dwu, cztero, wielo -spadowy jest wieksza od powierzchni stropu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.