Skocz do zawartości
kryspin1983

Junkers Afriso 343 click 3d jak poprawnie zamontować

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziecko w kotłowni ściągnęło mi z sterownik zaworu 3D Afriso i nie wiem jak długo był ciągnięty A pewnie sterownik kręcił i w lewo i w prawo i mam wrażenie że źle jest teraz ustawiony Próbowałem sam ustawić go w prawidłowej pozycji według instrukcji Nie chyba tylko pogorszyły sprawę podpowiedzcie proszę jak mam go prawidłowo ustawić

Z lewej strony jest zasilanie od pieca z prawej strony zmieszana woda dalej pompa CO od dołu powrót

Zdjęcia pokazują dokładny położenie zaworu i sterownika

20191204_232924.jpg

20191204_233528.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3.jpg

• Zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super dziękuję faktycznie taka pozycja i wtedy na piątce ustawić pokrętło jest okej dziękuję ci bardzo za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez MaciejKraków
      Witam wszystkich. Jestem nowym uzytkownikiem forum. Potrzebuje Waszej fachowej pomocy. Od czytania wielu stron forum mam juz metlik w glowie. Ale zaczne od poczatku. Mam wybudowany dom z bloczka komorkowego. Styropian 15 grafit. Piana na poddaszu. Na podlodze 15 cm styr i ogrzewanie podlogowe na dole oraz na pietrze. Dom ma powierzchnie 90m w parterze i okolo 40m na pietrze. Co nam daje okolo 130m. Jestem zainteresowany zakupem pieca jednofunkcyjnego z zasobnikiem 150L. Pytanie tylko, ktory wybrac. Znalazlem takie pozycje, ktory polecacie:
      1- Junkers Cerapur Smart 2 - 15,2 kW
      2 - Junkers Bosch Condens 2 - 15 kW
      3 - Vaillant ecoTEC 3,3 - 15,2 kW
      4 - Vaillant ecoTEC exclusive 1,9 - 21,6 kW
      Pozdrawiam
    • Przez bodo
      Witam.
      Będę u siebie rozbudowywał instalcje CO i CWU na drugi obieg i potrzebuje informacji jak to uczynić.
      Na ten moment mam kociol Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3 który ogrzewa poddasze ok 70 m2 i CWU w zasobniku.
      Do tego jest regulator pogodowy FW100.
      Na poddaszu mam ok 35m2 podłogówki i reszta na przewymiarowanych grzejnikach, wszystko podpięte do rozdzielaczy i zasilane bezpośredno z pieca i jego pompy.

Będę rozbudowywał tą instalację o kolejne piętro - ok 90 m2 w samych grzejnikach plus łazienka. Tak jak kwestia CWU nie rodzi problemów tak zastanawiam się jak rozwiązać sterowanie tego drugiego piętra.
      Na pewno będzie potrzebna już dodatkowa pompa, ale marzy mi się aby nic nie zmieniać na poddaszu, a na piętrze było niezależne streowanie. Własny nastawnik i możliwość niezależnego ustawiania temperatury.
      Czy to jest możliwe do zrealizowania, i co ewentualnie muszę zastosować?
      Pozdrawiam
    • Przez baloguattro
      Dzień dobry Wszystkim na forum,
      Po kilku godzinach wertowania forum zdecydowałem się na napisanie postu. Proszę o pomoc w ustawieniu ogrzewania Junkers ZSB 24-1 DE + C.W.U. + CW 400+ czujnik temp. zewnętrznej + czujnik temp. C.W.U. Jak rozdzielić dwa obiegi aby sterować góra dół sterownikiem CW 400 ? ( tak aby piec się uruchamiał przy spadku temperatury na górze nie dogrzewając podgłówki na parterze ). Jaka powinna być zadana temperatura kotła ? (aktualnie piec podaje napyla 22C na podłogówkę ( w instrukcji rozdzielacza jest napisane, ze temperatura powinna być wiesza o 5C od zadanej na rozdzielaczu trójdrożnym ). Proszę o pomoc :) Dziękuję.
      Dom:
      -Bliźniak nowy dom 147 m2 od strony południowej, okna 3 szybowe ocieplenie styropian 20 cm + Rekuperator
      -parter ogrzewanie podłogowe 55 m2 salon kuchnia o charakterze "otwartym" + garaż w zabudowę 20 m grzejnik + łazienka 4m2 drabinka +podgłówka
      -piętro pokoje z grzejnikami + podłogówka w łazience sterowana termostatem na rozdzielaczu + drabinka
      Instalacja: 
      -parter rozdzielacz TCE z pompą oraz rozdzielaczem trójdrożnym temp. ustawiona na zaworze 37C na wejściu 22C
      -piętro rozdzielacz z dołączonym termostatem do podłogówki
      -zbiornik C.W.U 120 L w garażu

• Przez adamek80242
      Witam .piec Bosch 7000iW sterownik cw 400
      mam ustawione ogrzewanie według temperatury pomieszczenia ponieważ nie wiem jak ustawić krzywą grzewczą
      Temperatura pomieszczenia 22 stopnie noc 21
      Zużycie gazu 11m3 za dobe.
      Dom 147m ocieplony 15 cm  styro.3 grzejniki  2 łazienki+1 garaż
      Bardzo prosze o pomoc

• Przez Szczypiorr
      Czytam szukam i nie mogę znaleźć.
      Dlaczego jak mam zadana temp 22 to grzeje kocioł do ok 22.5 i dopiero wyłącza.
      Jak mam zadana 21.5 to nie przegrzewa.
      Wpływ pomieszczenia na 3, przestawilem na 5 ale jak czytałem to ten parametr podnosi lub podwyższa temp zasilania ale nie wyłącza go.
      Punkt początkowy 20 a końcowy 37. Minimalna temp zewnętrzna -20
      Przegrzewa powyżej 0 stopni na dworze, takie teraz cały czas temp na dworze.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.