Skocz do zawartości
Kazio321

Przeróbka instalacji Co z otwartej na zamknięta. Problemy z ciśnieniem

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie objawia się to tym że przepływ jest na tyle mały że zawór ZZ sprężynowy otwiera się i zamyka przy czym wydaje ten dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy różnica 7/8stopni między piecem a powrotem to dużo różnica? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej w normie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co myśli o tym sambor bądź gmaj22 :)? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do tego strzelania z zz, jakbym go wymienił na zz kulowy to by coś pomogło? Coś takiego 

https://images.app.goo.gl/8xa5sVJDeQz5UJZWA

Edytowane przez Kazio321

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Darekgra napisał:

Raczej w normie.

3 godziny temu, Kazio321 napisał:

gmaj myśli podobnie :)

• Zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Kazio321 napisał:

Sambor nie ma czasu na myślenie , ale w przerwie między piętrami - to 5-15C a nawet do 20C różnicy jest OK, wszystko zależy od mocy jaką potrzeba na ogrzanie budynku- większa moc- większa różnica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

....i lepsze odbieranie ciepła ze spalin a w związku z tym wyższa sprawność.

Edytowane przez gmaj22
gram.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie, mam pytanie odnośnie sterowaniem podłogówki. Chodzi o to że przy obecnych ustawieniach temp. W salonie potrafi dojść do 24c to trochę za dużo. I moje pytanie brzmi czy mógłbym zamontować zamiast zaworu termostatycznego takie coś :

https://allegro.pl/oferta/silownik-zaworu-afriso-343-sterownik-tech-i-1-431n-7785152429

Podloczyc do tego pompę podłogowa i termostat pokojowy. Ustawić temp. jaka ma iść na podłogę i na termostacie przykładowo 22.5c. Czy pracowało by to dobrze? Tak wygląda schemat obecnie 

W dniu 5.11.2019 o 21:42, gmaj22 napisał:

1284544870_powrpodoga.png.96f19b7e60702c95a2fde300b9b06c16.png

Oczywiście zawór 3d

Edytowane przez Kazio321

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na schemacie i zdjęciu jest TERMOSTATYCZNY zawór 3D. Do niego nie zastosujesz siłownika. Musisz kupić 3D "ręczny"

Zamiast kupować ST 431 n - napisz, jaki masz sterownik kotła, bo na zadnym ze zdjęć nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, gmaj22 napisał:

Na schemacie i zdjęciu jest TERMOSTATYCZNY zawór 3D. Do niego nie zastosujesz siłownika. Musisz kupić 3D "ręczny" 

Tak chce kupić 3d ręczny i wstawić go zamiast termostatycznego. I wtedy założyć siłownik i sterownik do niego. Sterownik to Tech ST-555p. Tylko że teraz pompa podłogowa załącza się przy 40c i pracuje cały czas aż do momentu gdy kociol się wyłączy i spadnie temp. poniżej 40c. A chce żeby pompa podłogowa wyłączała się gdy termostat osiągnie zadaną temp. , który będzie w salonie 

Edytowane przez Kazio321

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli ten od SASa? Właśnie zaoszczędziłeś co najmniej 300,- PLN na ST431n, ponieważ sterownik kotła obsługuje nawet dwa mieszacze.

Kup przynajmniej 1 calowy 3D i do tego siłownik z co najmniej 120 sekundowym czasem pełnego otwarcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak od SASa, tylko co z tego że podłącze siłownik do niego jak i tak pompa będzie chodzić cały czas aż temp nie spadnie poniżej 40c. A w salonie 24c to jak dla mnie za dużo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie spadnie. Najpierw kup, zamontuj, potem zaprogramujesz. 

A najlepiej przeczytaj instrukcję sterownika w części dotyczącej obsługi "zaworu wbudowanego".

Pompa na powrocie z 4D zamontowana?

Edytowane przez gmaj22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, gmaj22 napisał:

Nie spadnie.

Nie chodzi mi że spada temp. Tylko że za mocno nagrzewa pomieszczenia. Bo pompa cały czas pracuje. A ja chcę ustawić zadaną temp na termostacie i gdy osiągnie ja to wyłączy pompę podłogowa. Tak samo miałem w wakacje, włączyłem tryb letni. A tu pompa podłogowa i tak się włączyła. Więc musiałem ją wyłączyć z wtyczki bo po co ma mi ogrzewać pomieszczenia jak i tak temp była duża. Instrukcje obsługi czytałem już kilka razy. A nie można ustawić żeby wylaczala się pompa podłogowa. Pracuje cały czas. Tylko pompa na grzejniki się wyłącza gdy temp w sypialniach dojdzie do zadanej. 

Tak pompa zamontowana. 

Edytowane przez Kazio321

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pompa podłogowa ma pracować cały czas, tylko po dogrzaniu pomieszczenia ma się obniżyć temperatura na podłogę. O to właśnie zadba 3D z siłownikiem oraz sterownik kotła plus czujnik/termostat temp. wewnętrznej oraz zewnętrznej.

Zauważyłeś poprawę po zainstalowaniu tej pompy? 

Edytowane przez gmaj22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, gmaj22 napisał:

Zauważyłeś poprawę po zainstalowaniu tej pompy? 

Chyba zauważył, gdyż dalej marudzi, ale już o czym innym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, gmaj22 napisał:

Wybacz za te puste "cytowanie" ale nie wiem jak to usunąć. Instalacja chodzi świetnie po założeniu pompki kotlowej. A tak w ogóle to miałeś rację gmaj22. Mój sterownik pieca obsłuży 2 siłownik do tego 2 termostat tylko że 2 już rs.

Edytowane przez Kazio321

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi