Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Flacku13
      Witam serdecznie, jako że buduje dom systemem gospodarczym proszę Was o poradę, jako że wcześniej nie miałem styczności z ogrzewaniem gazowym. Parter ma 150m2 planuje wyłącznie ogrzewanie podłogowe, poddasze póki co będzie nieużytkowe za kilka lat planuje wykończyć poddasze i na nim zainstalować jedynie grzejniki. Wpadł mi w oko kocioł Termet Pakiet EcoCondens Gold Plus 20 + zasobnik SWK 140 L + regulator Termet ST-292 V3 + czujnik temp.zew. Pytanie brzmi czy to dobry wybór, jaki/jakie rozdzielacze dobrać do ogrzewania podłogowego?
      Każda wypowiedź będzie dla mnie cenna. Pozdrawiam
    • Przez Agnesm
      Witam wszystkich. Jestem przed wyborem kotła dostałem propozycję od instalatora kocioł gazowy termet gold 25kw plus zasobnik.140l Moje potrzeby do dom parter i piętro 140m dwie łazienki wanna prysznic 2kuchnie. Ilość osób to 6.czy wybór jest ok co sądzicie? Druga opcja jest droższy model viessmann vitodens 100w 26kw plus zasobnik 150l.brde wdzięczna za podpowiedzi zupełnie się nie znam

• Przez aje
      Cześć,
      Piec Termet Eccodense Gold Plus 20 + biawar quattro 150 czy tam 160l, 
      Instalacja - 100% podłogówki, rozdzielacz na parterze i pietrze wszystko leci z pieca bez dodatkowej automatyki.
      P08 - 1 - podłogowe
      Ogólnie nie miałem problemu aż do paru dni wstecz. Ostatnio zauważyłem że podłoga jest zimna, podchodzę do pieca niby grzeje podłogówkę, podchodzę do rozdzielacza ale przepływu nie ma na rotametrach.
      Wyl/wł piec i wszystko wraca do normy.... dzisiaj podobna sytuacja z tym że dzisiaj mam wolne i się przyjrzałem temu bardziej dokładnie.
      Na rotametrach przepływ jest ale minimalny, patrze na piec przytrzymuje reset i w info mam PR 51, czyli pompa leci na 51%, ale czemu ????
      W instrukcji patrząc na parametry nie widzę nigdzie parametru aby ustawić na sztywno pompe dla c.o, albo możliwość podbicia min dla C.o. 
      Proszę o pomoc, jak to ustawić aby działało. DOdam że ostatnio miałem problem z prądem i parę razy popsotsu byl zanik fazy wiec piec się wyłączał i włączał ( biła różnicówka ), wcześniej piec chodził cały czasz na 90% bo tak jest ustawiony max, albo poprostu nie zauwazylem ze spada, ale podloga zawsze byla taka na granicy lekkociepla/zimnawa a nie poprostu zimna..

• Przez Maciej3
      Witam, 
      Osoba starsza w mojej rodzinie postanowiła zamontować piec gazowy marki Termet. Niestety pojawił się problem z dużym użyciem gazu. Aktualnie jest to 7m3 na dzień.
      Wezwany został serwisant który nie stwierdził żadnej usterki pieca. Szukamy możliwości żeby zmniejszyć to zużycie. Powierzchnia to 120 m2. Dom piętrowy stara zabudowa.
      - Dom nie jest ocieplony, zdajemy sobie sprawę że jest to główna rzecz którą trzeba wykonać, jednak aktualnie nie jest to możliwe
      - Wyższe piętra nie są zamieszkałe - brak termostatów na kaloryferach - polecono nam zamontowanie ich
      - Temperatura w piecu ustawiona jest na 60 stopni 
      Może Państwo są w stanie podpowiedzieć co jeszcze można sprawdzić/zmienić żeby wpłynąć na to zużycie?

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.