Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Robot16
      Chciał bym się poradzić  otóż uruchomiłem piec od października czyli 3 miesiące pali się non stop spaliłem 3 tony dodam ze instalacja stara wymieniłem tylko piec domek 200m kwad...grzejników wszystkich mam 10 i podłogówki 100 metrów bieżących,mam jeszcze jedno pytanie bo nie będę zakładać nowego tematu,czy u was kiedy pompa lądująca  c.o się wyłączy to czy lekko przedostaje się wam ciepła woda z pieca do układu,czy od razu odcina coś wam powiedzmy jakiś tam zaworek............
    • Przez ally
      Witam,
      zaznaczam,że jestem laikiem i kompletnie zielona w tym forum. Potrzebuje jednak informacji na temat użycia rusztu awaryjnego w Stalmarku eko vegas . Mamy ten piec od kwietnia, ogrzewamy ca 170 m2, niestety niedocieplonego budynku. Zużycie bardzo duże. Dostaliśmy do pieca ruszt żeliwny. Kompletnie nie wiem gdzie go założyć... w środku nie ma żadnych dodatkowy "półek" oprócz tych na których są szamoty. Podobno można je wyjąć? ale jak ? Mamy dużo drzewa, które chcielibyśmy zużyć  na dodatkowym ruszcie. podpowiedzcie mi proszę jak to zrobić. HELP!
    • Przez djejo18
      Witam. Piecyk dziala w trybie pid. Temp zadana 65.moc 50%. 160m2 do ogrzania. Jest pogodowka. Jest pokojowka. Zeszly sezon 8 ton opalu srednii 37 kg w porywach 50-60kg. Budynek byl nieocieplony stary sciany kermazyt pustka i cegla. Teraz koncze ocieplenie 15 grafit 0.032. Ogrzewanie grzejnikowe parter plus pietro. Podlogowka niecale 30m2 parter. Piwnica jest jeszcze okolo 40m2 jest tam tylko jeden grzejnik ale niebiore jej pod uwage bo niekontroluje tam temp wiec tyle co tam da grzejnik. Zawor 4d ochrona powrotu. Niewiem co tu z grubsza moge jeszcze dodac. Widze ze sa przypadki ze jednym pali malo drugim duzo. Malo informacji na forach o konfiguracji sterownika apc 2. Wykres pracy kotla wacha sie miedzy 35-75 nieregularnie. W tej chwili temp noc 2-5 stopni dzien 5-10 stopni spalanie w granicach 22 kg. Ten wynik mnie zbytnio nie satysfakcjonuje a jeszcze bardziej praca kotla. Piec na pellet jest wygodny w uzytkowaniu wiec dlatego sporo kosztuje. Ale zeby za ten komfort jeszcze doplacac w postaci opalu to koszmar przy dzisiejszej cenie pelletu. Jeszli dobry pellet kosztowalby dobry w granicach 500 zl to byloby ok. A teraz kosztuje 900 zl a to chyba robi sie chora sytuacja jak piec spala duzo a cena jeszcze rosnie. Telefoniczny serwis defro to wogole niema pojecia co i jak ustawic. Tylko' jesli pracuje na pidzie to tak musi byc'. Pare bylo osob od instalacji ale nic nie doradzili. Serwisant mobilny to tez tylko pid i ustawienia fabryczne. Pozdrawiam i z gory dzięki na pomoc i prosze pytac w razie watpliwosci bo na ten sezon niestac mnie już na takie wielkie wydatki na opal bo duzo poszło na elewacje.  
    • Przez Rometer
      Witam,
      Posiadam piec Stalmark ekosilver 24kw, dom 220 m2. Dół domu to ok 100 m2 ogrzewane podłogówką podzieloną na 12 sekcji + 2 grzejniki i drabinka w łazience. Góra podłogówka tylko w łazience ok 12 m2 reszta pokojów grzejniki.
      Palę w tym piecu od trzech dni, ale widzę, że z trudem osiąga zadaną temperaturę a gdy już ją osiągnie (a zajmuje to nawet kilka godzin) to niezbyt długo pozostaje w podtrzymaniu i się wygasza. Gdy się wygasi temperatura na kotle mocno spada i znowu próbuje się rozbujać przez kupę czasu. Nie podoba mi się to.
      Nastawy pracy:
      Podawanie 5 sekund
      Przerwa podawania 14 sekund
      Siła nadmuchu 75
      Nastawy podtrzymania:
      Podawanie 3 sekundy
      Przerwa podawania 50 sekund
      Siła nadmuchu 26
      Temperatura kotła zadana 64*
      Histereza kotła 3*
      Temperatura startu pomp 45* (podłogówka pracuje non stop)
      Temperatura zaworu zadana 47*
      Podłogówkami sterują dodatkowe sterowniki Salus, do pieca podłączona jest również pogodynka.
      Przez ostatnie 24h na włączonej samej podłogówce na dole piec spalił około 30-35 pelletu (Barlinek)

Jestem zielony w temacie, proszę w miarę możliwości o wskazówki co mógłbym spróbować poprawić.

• Przez konik983
      Witam Serdecznie. 
      Posiadam Piec Stalmark Eko Vegas 26KW z zaworem 4D, siłownikiem i pogodynką. Ogrzewam Bojler 200L, 16 grzejnikow, brak podlogowki. Dom o powierzchni 220m + garaż 30m. Budowa z lat 90, welna miedzy pustakami i styropian na zewnatrz. Dach nieocieplony, welna mineralna rozłożona na stropie. 
      W obecnych warunakch pogodowych spalam 22-24kg Retopal Piast. Temperatura w domu 24 stopnie w kazdym pomieszczeniu, na instalacje puszczone od 37 do 44 regulowane przez pogodowke w zależności od temperatury. Do tego ogrzewam bojler z zadana temperatura 45 stopni. Z wody korzysta 6 osób w różnych porach wiec dosc często sa spadki na instalacji cwu. 
      Czy spalanie nie jest zbyt wysokie? Piec pracuje w PID, palnik Ekoenergia. Nie korygowalem zadnych ustawień, póki co fabryczne. Wegiel jest dopalony, nie przesypuje. 

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.