Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Saymon28
      KOCIOŁ "SAS SLIM" dziwnie piszczy podczas podawania opału.Spotkał się ktoś z takim przypadkiem.
      WhatsApp Video 2020-02-19 at 13.32.37.mp4
    • Przez alice199
      Od dwóch tygodni (14 dni) posiadam kocioł Sas compact 10kW ze sterownikiem ST555. Wcześniej przez dwa miesiące (bo tyle mieszkam na nowym lokum) miałam kocioł Metal Fach Sokół 14kW (w skrócie kopciuch na wszystko). Stary piec nie ukrywam, że był prosty i nieskomplikowany. Aczkolwiek sadza straszna, częste czyszczenie, jak się trafiło na bardziej kaloryczny brykiet drzewny, to temperatura zamiast zadanej 60 st, potrafiła skoczyć powyżej 80, ale jakoś się w nim paliło i było ciepło. Przeszłam na kocioł nowej generacji z powodu nieukrywam wygody - stała temperatura w domu, stała temp CWU, podajnik dzięki, któremu nie trzeba co 4 godz biegać do pieca.
      Ale przechodząc do sedna - kocioł zamontowany przez firmę, wszystko podłączone, pompa CO jest (wcześniej nie było), zawór trójdrożny jest. Przyszło do pierwszego rozpalenia, wszystko okej. Metraż jaki ogrzewam to 51 mk, mieszkanie na parterze w niewielkim bloku (cztery mieszkania w kwadracie), grzejniki żeberka żeliwne sztuk 3 plus grzejnik łazienkowy. Do tego CWU z bojlera. Wszystko byłoby okej gdyby nie to, że raz, popiołu jest bardzo dużo (potrafie w przeciągu tygodnia wynieść 3 te szufladki), dwa popiół to w wiekszosci duże i małe spieki (spieki się robią na palenisku, najbardziej z jednej strony, jakby vis a vis podajnika), trzy - przez te 14 dni spaliłam 200 kg, co daje nam 14 kg na dzień :O  mam wrażenie, że chyba jest coś nie tak. Jeśli się mylę bedę wdzięczna za wyprowadzenie z błedu.
      nastawy jakie mam wyglądają tak (nastawy jakie miał już piec nadane przez producenta) :
      temp zadana 50 st.
      czas podawania 13 sec
      czas przerwy 58 sec
      siła nadmuchu 30 %
      praca podtrzymania 20 sec
      przerwa podtrzymania 20 minut
      bieg wentylatora w podtrzymaniu 50%
      tryb pracy - ogrzewanie domu

załączam zdjęcie wyglądu mojego popiołu.
      Na koniec mam jeszcze jedno pytanie... czy jest coś takiego jak ekogroszek orzech ??

• Przez sanczo29
      Witam potrzebuje jakiś ustawień pieca na pellet Sas 17 kw bio slim chodzi o to że przy rozpalaniu gdy piec jeszcze się nie rozpali to już podaje pellet  kilka razy i w pewnym momencie jak już złapie iskrę to buchnie ogniem i cała kotłownia w dymie

• Przez Ania08
      Witam grupowicze! Bardzo was prosze o pomoc, gdyz mi sie wydaje ze cos nie tak mamy ustawione w naszym piecu. 
      Tak na poczatku dom 130m2, nowy zbudowany z Ytongu 40, dobrze ocieplony. W calym domu podlogowka tylko w lazience drabinka.
      Piec z srerownikiem PID ST-550 i jeden regulator pokojowy TECH
      UTAWIENIA PIECA
      Wspolczynnij mocy kotla-100%, czas podawania 5 sekund,  przerwa podawania 8 minut, czas pracy wentylatora 2 sekundy, czas przerwy wentylatora 6minut, obroty wentylatora 36%,
      Tryb pracy OGRZEWANIE DOMU, Tenperatura zalaczania pomp 35 stopni
      Mieszkam na Slowacji i tu serwisanci sa zieloni w temacie tych piecow, wiec mam nadzieje ze ktos mi pomoze. Z gory dziekuje :)

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.