Skocz do zawartości
pytanie

Rura spalinowa niedopasowana do piecyka łazienkowego - czy istniało ryzyko zaczadzenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na zdjęciach, ekipa remontowa zostawiła podłączenie rury spalinowej ze szparą.

Czy istniało ryzyko zaczadzenia?

Będę wdzięczny za opinię popartą wiedzą.

20191002_145305.jpg

20191002_145208.jpg

Edytowane przez pytanie
zdjęcia nie chciały się dodać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chodzi ci tylko o fakt czy istnieje ryzyko wydostania sie czadu czy o sam fakt ze rura spalinowa odprowadza spaliny nie tam gdzie powinna tylko do pomieszczenia? 

jezeli powstanie czad to jak sadzisz?

a ze spaliny beda tamtedy wydostawac sie to ci nie przszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie odprowadzenie to kryminał, ale pewnie rura wysuneła się z kotła lub po prostu potrzebuje opaski ściskającej (oczywiście metalowej).

Inaczej pewna śmierć mieszkańców.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.10.2019 o 10:25, sambor napisał:

Takie odprowadzenie to kryminał, ale pewnie rura wysuneła się z kotła lub po prostu potrzebuje opaski ściskającej (oczywiście metalowej).

Inaczej pewna śmierć mieszkańców.

Rura się nie wysunęła, tak została założona. Okazało się że ma mniejszą średnicę niż zakończenie kotła (bez redukcji nie da się jej prawidłowo założyć)

Została świadomie założona przez ekipę remontową tak jak widać na zdjęciu o czym nikt mi nie powiedział. Gdybym nie poprawiał po nich malowania sufitu przy kominie nigdy bym tego nie zauważył.

Wcześniej jednak wziąłem w tej łazience prysznic i zastanawiam się czy mogło mnie już tu nie być... (czujnik czadu kupiony, ale wtedy jeszcze nie był zamontowany)

@sambor oczywiste dla mnie jest że to nieprawidłowy montaż, rozsądek podpowiada też że konsekwencje mogły być straszne bo część spalin z pieca zamiast do komina mogła iść na łazienkę, pytanie jednak jest czy na pewno tak by było? Szpara ze zdjęcia to kilka może kilkanaście procent średnicy komina. Wydaje się że część spalin mogła by się przez niego wydostawać na łazienkę.

Może jednak jest tak że mimo szpary ciąg z komina zasysał by 100% spalin do komina i nie pozwalał im wydostać się do łazienki?

@pastor bez cynizmu proszę... jeżeli czad i spaliny mogły by się tamtędy wydostawać to tak przeszkadzało by mi to... pytanie brzmi czy na pewno tak by było? j.w. czy ciąg z komina mimo wszystko nie zasysał by ich do komina?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wchodząc w dysputę. Tak być nie może. Popraw to a instalatorem daj rachunek i postrasz sądem. Albo domagaj się dokończenia prac zgodnie ze sztuka.
Świadomie narazili cie na utratę zdrowia.
Amen

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Tomo1985
      Dzien dobry .  Czytałem sporo tematow na tym forum , żeby troche lepiej zrozumiec i ustawienia i działanie mojej instalacji   i natknąlem sie na starty palnika innego uzytkownika i zauwazylem ze u mnie jest ogromna dysproporcja miedzy czasem pracy palnika  a startami  palnika co widac na zdjeciach poniżej.   Ostatnia doba 11.12 -12.12 nastąpiło rekordowe 200 startów palnika. 

Mam ogrewanie podlogowe  ok 185 m2 rozdzielacze gora i dol oraz 3 grzejniki ktore sa powylaczone i zakrecone bo nie ma potrzeby ich uzywac jak na razie . W kotlowni Zawor mieszajacy Afriso za zaworem nitka z pompa  WIlo do gornego rozdzielacza , a  oraz nitka do dolnego rozdzielacza  zasilana  pompa z kotla.  

Jeśli chodzi o ustawienia to zarówno mój hydraulik i serwisant uruchamiający kocioł w żadne sposób nie potrafili pomóc w ustawieniach tego ogrzewania podłogowego. 
      Dotychczas caly czas grzalem wg temp pomieszczenia stale ustawioną na cw400 w salonie na 21  stopni. Na kotle temp ustawiona na 36 stopni.W pokojach temp miedzy 21-21,5 wiec ok . Zuzycie roznie 10-13 m3 doba. Czas pracy palnika 9-11 h na dobe. Starty nieco ponad 100 na dobę.
      Teraz zmienilem  zeby sprawdzic grzanie z temp zewnetrzna z punktem poczatkowym ustawilem na 21-36-41 . W pokojach temperatury 21-22 stopnie .  Ustawilem to o 17 wczoraj , dzisiaj o 10 rano  praca palnika az 9 godzin. O godzinei 17 czyli po 24 h grzania 203 starty palnika. Zużycie gazu 10,5 m3. ( u mnie współczynnik konwersji wynosi 8). 

Wezwalem ostatnio innego hydraulika ktory nie wykonywal tej calej instalacji , żeby ocenił instalację i stwierdzil ze powinienem dolozyc pompe wilo do dolnego rozdzielacza bo ta z kotla na pewno nie daje rady . Co mnie dziwi , bo generalnie w domu jest cieplo wiec nei wiem czy jest taka potrzeba . Hydraulik ktory wykonywa  instalacje oczywiscie twierdzi ze wszystko jest ok . Fakt ze w dolnym rozdzielaczy krecenie rotametrami  nie reaguja tak dobrze jak w rozdzielaczu na gorze . NIe wiem z czego to wynika. w zalaczniku zdjecia moich ustawien .Zastanawiaja mnie starty palnika tych jest ponad 100 na dobe . Oraz fakt ze jak na kotle zmienial temp np na 34 to wtedy kociol pracuje z maksymalnym podgrzaniem 25-26 stopni i nie dogrzewa. Natomiast przy 36 st jest ok . 

pozdrawiam i bylbym bardzo wdzieczny za wszelkei uwagi  i ewentualne podpowiedzi
      Tomasz 

• Przez Robert12357
      Witam, jaka temperaturę spalin macie na 100% mocy w kotłach 5 klasy? Ja mam kocioł skam-Pv 13 kw i na pełny gwizdek ma koło 175 stopni. Zastanawiam się czy taka temperatura spalin nie powoduje dużej straty kominowej, z drugiej strony mam na uwadze ze tradycyjny komin jaki mam mogą zniszczyć zimne spaliny. Jaka temperatura będzie optymalna ?
    • Przez DrKoko
      Mam ten regulator podłączony do cerapur smart 1-funkcj 24kW.
      Ogrzewam 100m2 podłogi (góra 140m2 podłogi jest wyłączona na razie - zakręcone rozdzielacze totalnie, nie jest używana w tej chwili).
      Nie rozumiem do końca co oznacza param 'Sposób regul.' w menu CW100.
      Info w instrukcji obsługi jest takowe:
      Zewn. zwykła ( ) | Zewn. optym. ( ) | Pomiesz. zasil. | Pomiesz. moc: wybór pomiędzy prostą i zoptymalizowaną regulacją wg temperatury zewnętrznej oraz regulacją temperatury w pomieszczeniu poprzez regulację temperatury na zasilaniu lub regulację mocy (regulacji mocy nie należy stosować w przypadku stojących na podłodze urządzeń grzewczych). Rodzaje regulacji wg temperatury zewnętrznej są dostępne tylko przy podłączonych czujnikach temperatury zewnętrznej. Jeśli podczas konfiguracji automatycznej zostanie rozpoznany czujnik temperatury zewnętrznej, nastąpi ustawienie zoptymalizowanej regulacji wg temperatury zewnętrznej.

Nie podłączyłem jeszcze pod kocioł czujnika temp. zewn. Więc mam do wyboru jedynie Pomiesz. zasil. oraz Pomiesz. moc.
      Czym się różnią te nastawy? Wczoraj zmieniłem na 'Pomieszczenie moc' i wydaje się, że podłoga dziś jest zbyt gorąca. Ale tak na czuja to zmieniłem...
    • Przez balbi
      Cześć.
      Mam chyba problem z moim piecem. Mam nowy dom o użytkowej powierzchni 170m2 z poddaszem użytkowym. Ogrzewanie 100% podłogówka, bez grzejników. Mam 2 osobne obiegi ze sterownikami i pompami + sterownik na piecu CW400.
      Dom jest w trakcie ocieplania, ale zużycie gazu zamiast spadać to rośnie. Obecnie jakieś 12m3 gazu na dobę i rachunki za gaz (moim zdaniem) bardzo wysokie.
      Dodatkowo piec bardzo często się włącza. Od 24.06 palnik uruchomił się 12400 razy. Od wczoraj 0d 21 odpalił się 146 razy. To chyba bardzo dużo?
      W dolnym obiegu dodatkowo są nierówne przepływy wody (nie wiem z czego to wynika), na górze są równe.
      Sprawdziłam na piecu, że większość gazu zużywa się na ogrzewanie, na cwu niedużo. Jestem zdziwiona tym bardziej, że moi sąsiedzi w nieco większym domu mają zużycie na ogrzewanie w zasadzie 1/3 z tego (a mają od tej samej firmy instalację tylko wszystko na jednym obiegu i mają temp ustawione na 21/17).
      Temperaturę mam ustawioną na 20 stopni/obniżenie na 18. W pokojach jest 19-21. W domu od niedawna jest też uruchomiona rekuperacja.
      Macie jakiś pomysł co mam sprawdzić w ustawieniach czy trzeba wezwać serwisanta?
      Z góry dzięki!

• Przez Patryk1985
      Piec jest kondensacyjny nadmienię tylko że w ubiegłym roku nie było tych problemów zaczynają się teraz gdy po nocy piec załączy się automatycznie po chwili uruchomi się pompa i zaczyna mocno pukać tak jakby woda kapała z rur później pompa na chwilę się wyłączy przestaje pukać znowu się załączy kolejne pukanie i tak jakies 3 minuty bardzo głośno aż się uspokoi i piec nagrzewa grzejniki do żądanej temperatury. Jest absolutna cisza jest łatwo zauważyć w którym momencie zaczyna te tym momencie zaczyna te pukanie i po chwili wyłącza.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.