Skocz do zawartości

palnik pellet montaż

linek127
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kocioł Metal Fach z Sokółki. Spalanie górno - dolne. Posiada u góry przesłonę kierunku ciągu. Górne drzwiczki ( zasypowe) są zamontowane pod skosem. Z uwagi na brak miejsca w drzwiczkach dolnych na montaż palnika mam następujące wątpliwości. 

Czy palnik pellet obrotowy może być zamontowany w górnych drzwiczkach kotła? Czy może być on zamontowany po skosem?

20191002_125350.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi

Na tym filmie widać,że tak montują palniki jak Ty chcesz ale musiałbyś dorobić jakąś flansze do drzwiczek aby palnik był w poziomie.

Odnośnik do odpowiedzi

Stracisz sporo powierzchni odbioru ciepła i może sie okazać,że grzejesz bardziej komin niż kocioł.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli zamotuję u góry to stracę powierzchmię? CHyba na dole bym stracił. Montaż na górze kotła wydaje się być optymalny. Ewentualnie obłożenie szmotówką w celu kumulacji ciepła. Tak mi się wydaje. 

Odnośnik do odpowiedzi

Palnik z zasobnikiem i sterownikiem + montaż to koszt około 4,5 do 5 tyś. złotych. Za około 7 tyś. masz nowy typowy kocioł na pellet np. Ferroli ze sprawnością 96%.

Nie wiadomo jak u Ciebie z wymiennikiem. Może się okazać, że sporo  ciepła "uciekać" będzie w komin.

Warto wszystko przekalkulować.

Odnośnik do odpowiedzi

Tu kolega radika81 ma rację. W tej sytuacji ten kocioł Ferroli jest dobrym wyborem.

Odnośnik do odpowiedzi

7tys? Nierealne. Ile kw? Jaki vat? Za dobry piec trzeba zapłCić 12tys. Ponadto uzależniam się tylko od pelletu co w polskich realiach cen paliw jest ryzykowne. Palnik wkładam sam. Bez naciągania 8vat z przymusową usługą montażu. Ponadto w każdej chwili wyciągam palnik i dalej palę po staremu węgiel, drewno. Każdy kij ma dwa końce. Pozdrawiam. 

Odnośnik do odpowiedzi

31 minut temu, linek127 napisał:

7tys? Nierealne. Ile kw? Jaki vat? Za dobry piec trzeba zapłCić 12tys. Ponadto uzależniam się tylko od pelletu co w polskich realiach cen paliw jest ryzykowne. Palnik wkładam sam. Bez naciągania 8vat z przymusową usługą montażu. Ponadto w każdej chwili wyciągam palnik i dalej palę po staremu węgiel, drewno. Każdy kij ma dwa końce. Pozdrawiam. 

Popieram, zrobiłem tak samo, w razie W pale drewnem lub węglem ;)

Odnośnik do odpowiedzi

13 godzin temu, linek127 napisał:

Jeśli zamotuję u góry to stracę powierzchmię? CHyba na dole bym stracił. Montaż na górze kotła wydaje się być optymalny. Ewentualnie obłożenie szmotówką w celu kumulacji ciepła. Tak mi się wydaje. 

Bo pewnie spaliny puścisz dołem a kolega powyżej zapewne myślał,że Twój kocioł to typowy górniak,więc oboje macie rację :)

Jestem ciekaw efektu końcowego.

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie stawiałem na to że chcesz puścić spaliny górną szczeliną.Nie wiem też czy poradzisz sobie z prawidłową pracą palnika umieszczonego na samej górze.Dosyć wysoka temperatura tak wysoko komory zasypowej może utrudniać ciąg całości w dół.Musisz to przetestować,w najgorszym razie wstawisz w dolne drzwiczki.

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Podobna zawartość

• Przez Norbert75
      Witam,
      Jestem posiadaczem pieca firmy Metal-Fach KOCIOŁ GRZEWCZY CLASSIC SEG BIO 19 PLATINUM z regulatorem ecoMAX860 Touch (palnik rynnowy).
      Potrzebuje pomocy od Państwa przy ustawieniu optymalnym pieca dla trybu standardowego lub fuzzy logic przez podanie konkretnych dla wymienionych niżej trybów.
      Tryb regulacji pracy - standardowy lub fuzzy logic.
      Modulacja mocy:
      - Czas podawania
      - Czas przerwy
      - Moc nadmuchu

Ustawienia palnika - rozpalanie
      - Nadzór

Jestem posiadaczem pieca tego modelu od pewnego czasu.
      Piec pali 45kg (pelettu) na dobę.
      Piec po osiągnięciu zadanej temperatury nie w chodzi w tryb Nadzór tylko rozpoczyna rozpalanie od początku.
      Pomimo kontaktu z serwisem Metal-Fach nie udało się otrzymać rzetelnych informacji i pomocy w sprawie mniejszego spalania.

Dziękuję wszystkim z góry za pomoc i zainteresowanie!
      Niżej dorzucam tabliczkę znamionową.

• Przez mariuszc615
      Dobry wieczór, 
      Od ponad dwóch lat użytkuję kocioł Metal Fach Smart Plus 15 PLATINUM z podajnikiem na ekogroszek. Od początku piec robi spieki i nawet kilkukrotna wizyta serwisanta nie pomogła, spieki się tylko zmniejszyły (na początku potrafiły być wielkości głowy dorosłego człowieka, obecnie wielkości połowy pięści). Od jakiegoś czasu piec ma problemy z rozpaleniem się po całkowitym wygaszeniu. Podczas ostatniej wizyty, przed samym końcem gwarancji, serwisant stwierdził, że należy przy wyjmowaniu popiołu wyjmować osłonę retorty, którą poprzedni serwisant przyklejał, bo bez tego zapalarka nie będzie działać. Dzisiaj rano zabrakło węgla, więc po powrocie z pracy zasypałem zasobnik i usunąłem popiół. Piec nie potrafił się rozpalić więc chciałem pomóc mu paliwem do biokominka, ale mimo wszystko pięć miał problemy. W nerwach zmieniłem minimalną moc nadmuchu z 21% na 78%, piec się elegancko rozpalił, ale po powrocie tego parametru na 21% okazało się że wszystkie ustawienia mocy wentylatora zmieniły się na 78% i tak zostały. Bardzo proszę o pomoc jak powinny być ustawione. Zmniejszyłem je (jak widać na załączonych zdjęciach), ale na pewno nie są to poprawne wartości. Jeśli ktoś ma sugestie co zmienić, aby usunąć spieki, również będę wdzięczny. 

• Przez arckadius
      Witam.
      Posiadam piec Metal-Fach Slim Pellet Mini 10 kw.Użytkuję go od września 2020.
      Mam oto taki problem. Sytaucja powiela się już po raz drugi z rzędu. Mianowicie po czyszczeniu pieca i zamknięciu drzwi następuje próba rozpalenia,ale 1,2 i 3 próba nie przynosi efektu. Niewiele też pobiera pelletu w tym czasie. Po tej nieudanej próbie  rozpoczyna się kolejna próba, z tą różnicą że pellet jest pobierany ślimakiem już w ilości zauważalnie większej i próba rozpalenia następuje już przy pierwszym podejściu.
      Jeżeli jest to znacząca informacja akurat dziś przed podaniem pelletu,zasobnik wypróżnił się prawie całkowicie. Był widoczny ślimak,ale również wiele trocin "popelletowych",które znajdowały się wokół ślimaka. Informacje ustawione  w sterowniku także podsyłam.
      Dziękuję z góry.Pozdrawiam.

• Przez johnx
      Witam,
      szukałem i nie znalazłem - Palnik pali w miarę spoko, ale po automatycznym czyszczeniu palnika płomień zanika(100% -> 10%)
      Tj: Żar przesuwany jest na koniec palnika(w strone popielnika), dopala się, a świerzy pellet zbiera się na początku, przy ślimaku i nie zapala się.
      Macie jakieś rady?
      Zredukowałem już czas cofania palnika do czyszczenia, ale mało to pomaga.
    • Przez grags87
      Witam potrzebowałbym info czy prawidłowo nastawiłem w sterowniku wszystkie atrybuty spalania.
      Wydaje mi się że spala za dużo i mógłbym zmniejszyć spalanie.
      Dmuchawa uchylona przy piecu na 3/4.
      Dom 110 m2 parterowy bez piwnic, w całym domu podłogówka. Dom ocieplony, podłoga i dach też.
      Temperatura w domu 23 C, spalanie 0,52 kg groszku na godzinę.

• Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.