Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczne ogrzewanie podłogowe


Mexico169

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wynajmujemy kawalerkę, w której jedynym źródłem ciepła jest elektryczne ogrzewanie podłogowe sterowane termostatem w każdym z pomieszczeń. Kawalerka ma ~35 m2:

  • jeden duży pokój z dwoma pojedynczymi oknami pcv, w którym spędzane jest 90% czasu;
  • kuchnia z jednym pojedynczym oknem pcv
  • łazienka bez okien. 

Pomieszczenia nie są oddzielone drzwiami. Kawalerka z cegły, ocieplona od wewnątrz tak 6-7/10 choć może to wrażenie od nieprawidłowego grzania chwilowego. Taryfa G11 Enea, stała stawka całą dobę. 

Mam parę pytań odnośnie tego jak ustawić grzanie by wyszło najefektywniej i nie zbankrutować. 

1. Grzać od potrzeby, gdy jesteśmy w domu, czy jednak ustawić stałą temperaturę ~21-22 stopni. Wyczytałem, że większy komfort cieplny uzyskam jeżeli będę grzał ciągle, chroniąc ściany przed wychłodzeniem niż grzać intensywnie, ale chwilowo. Tyczyło się to grzania kotłem i czy ma to zastosowanie przy ogrzewaniu podłogowym?

2. Jeśli grzać ciągle to czy ogrzewać wszystkie pomieszczenia (pokój, kuchnia, łazienka) czy może tylko pokój. Czy ustawić wszędzie te same temperatury?

3. Wychodząc o 8 i wracając po 14 czy jest sens grzania chwilowego? Temperatura w nocy jest nam obojętna, jednak chcielibyśmy by z rana było w miarę ciepło. Mamy możliwość stawienia dowolnych godzin w termostacie. 

Z góry dziękuję za każdą pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.