Skocz do zawartości
radekrp90

Defro Dołożenie zapalarki do palnika rynnowego

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kocioł (tj. Defro Duo Uni) nie ma fabrycznego miejsca na zapalarkę. W zeszłym sezonie szukałem zdjęć takich palników ale ogólnie wiązać się to będzie ze znacznymi modyfikacjami stąd mam kilka pytań do Was, może bardziej doświadczonych w tej materii.

Tak to mniej-więcej wygląda w praktyce.

palnik-defro.png

post-53390-0-60902800-1509380368.jpg

-> źródło: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20672-nowe-aktualizacje-dla-sterowników-kotłów-defro/page/93/?tab=comments#comment-431249Mój palnik wygląda następująco:

IMG_20190212_192144.jpg

Teraz opcje:

• Opcja 1 - wykonanie wiercenia poprzecznego w osi podajnika - w miejscu jak widać na zdjęciu wyżej  pomiędzy nakrętkami mocującymi podajnik, następnie gwint, rurka z grzałką i rura doprowadzająca powietrze.
    • czy da się to zrobić, bo nie wiem jaką grubość ma tam korpus?
    • czy nie płynie to na trwałość?
  • Opcja 2 - wprowadzenie w jakiś sposób "grzałki" od strony wnętrza kotła ale nie mam pomysłu na poprowadzenie przewodów zasilających i zabezpieczenie tego przed zwarciem. Inna sprawa to wytrzymałość termiczna samej grzałki, która by musiała być wtedy "zatopiona" w żarze.
  • Opcja 3 - jakaś grzałka w kanale powietrznym ale czy samo gorące powietrze da radę rozpalić pellet?

Ma ktoś jakiś tani sposób na rozwiązanie takiego problemu?

Edytowane przez radekrp90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz już jakiś  pomysł? Też o tym myślę w moim apr Witkowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę o zamocowaniu grzałki w okienku od mocowania wentylatora. To najszybszy i najmniej inwazyjny sposób. Będę chyba latem ćwiczył temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałeś filmik@ chyba się skuszę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Mario96
      Witam, mam od 3 miesięcy kocioł podany w temacie. Próbowałem różnych ustawień i od nowości się bawię uzyskujac troche lepsze lub gorsze efekty. Piec ma palnik retoryowy i za każdym razem robi mi się skorupa ze spieków żużlowych. Próbowałem już różnych ekogroszków, obecnie sambudrol power max, jest dużo lepszy niż wcześniejszy, ale spieki nadal występują. Obecnie palę w trybie letnim z zaworem trójdrożnym na sam bojler 150l. Kocioł pracuje praktycznie w podtrzymaniu i załącza się może raz na godzinę. Proszę o pomoc, lub nakierowanie co należy poprawić w ustawieniach. Z góry dziękuję za pomoc.
      Temperatura zadana kotła - 60 C
      Temperatura zadana bojlera - 55 C
      Czas podawania - 8s 
      Przerwa podawania - 80s
      Nadmuch - 30%
      Praca podtrzymania - 10s
      Przerwa podtrzymania - 25 min
      Wentylator w podtrzymaniu - 40s / Przerwa - 10 min
      Podajwnik w trybie auto - załączony
      Histereza kotłą - 4 C
      Sterownik ST - 483

Wzorowałem się też na filmikach z yt probujac różnych ustawień, ale nie mogę uzyskać przyzwoitego efektu. W załączniku zdjęcia, z paleniska zrzuciłem wcześniej skorupę ze spieków. Na większym podawaniu nie dopala mi ekogroszku, na zmniejszonym nadmuchu również, a spieki i tak wystepuja. Proszę o jakieś rady, bo nie mam już pomysłu co może być przyczyną.

• Przez rychteranna95
      Witam, 
      Z góry zaznaczam, że jestem kobietom, nie znam się totalnie, zakupiłam kocioł Defro i mam kilka pytań, bo mój monter ma zrobić mi listę dalszych zakupów, a ja nie chcę być przez niego oszukana. Chodzi mi o grubsze rzeczy, złączki i inne pierdoły on kupuje sam. Liczę, że znajdzie się tu dobra dusza, która mi doradzi. Otóż, wiem, że chce kupić bojler na dwie wężownice (300L), bo w przyszłości będę podłączać solary, polecacie jakiś konkretny? Do tego te pompy i zawory, jakie? Chciałabym żeby w bojlerze mieszała mi się woda od razu, do tego potrzebna dodatkowa pompa? Proszę o wyrozumiałość, czytałam i oglądałam filmiki, ale nigdzie nie ma konkretów, a to i tak za dużo na moją głowę, bo jak już wspomniałam-nie znam się na tym. Nie potrzebuję nie wiadomo jakich ulepszeń, podstawy, żeby mi kocioł tylko prawnie działał. W domu posiadam tylko grzejniki.
    • Przez b0l5
      Dzień dobry,
      na forum nie znalazłem żadnej informacji na temat mojego problemu. Jestem posiadaczem kotła Defro Delta 5 Ekopellet 10 KW. Dzisiaj po raz pierwszy pojawił mi się komunikat na sterowniku podczas próby rozpalenia pieca:
      Rozpalanie niemożliwe - brak obrotów Palik Kod: A272  
      Dodatkowo zauważyłem, że na ikonce takiego wiatraka z literką H miga czerwony wykrzyknik. Ani w instrukcji nie ma nigdzie opisane co to jest, ani żadnych kodów błędów jak to rozwiązać. Mam pobrany pdf do tego sterownika APCK SLIM w którym praktycznie nic nie ma.

• Przez Zak33
      Witam wszystkich forumowiczów.  Założyłem konto ponieważ mam problem z piecem . Kocioł defro komfort eko na ekogroch , w kotłowni wymiennik cwu 120 litrów,  3 pompki,  jedną na podlogówkę około 70 metrów,  jedna na 4 grzejniki i jedna na obieg cwu,  zawór 3 D do podlogówki.  Problem jest z zarastającym sadzą lub pyłem węglowym piecem. Czasem do tego stopnia że zatyka się już między szamotem nad deflektorem i piec gaśnie bo nie ma ciągu kominowego . Pył jest łatwy do usunięcia bo nie zajmuje to pół dnia ale czyszczenie pieca co 2 dni nie jest chyba normalne . Piec kupiony 2 miesiace temu i użytkowany w nowo wybudowanym budynku.  Ekogroch 28 MJ . Ktoś coś podpowie?
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.