Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z instalacją nie grzejce grzejniki


cr3ativ

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy masz ten problem? Układ górnego zasilania, , te rury od kotła w górę i dalej u gory idą ze spadkiem w dół? Ostatni grzejnik ma już zasilanie dolne. Nie miesza zasilania układu w ten sposób.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zapowietrzone grzejniki w pokoju ( brak odpowietrzników ),

2. brak regulacji hydraulicznej.

 

Podaj info o loalizacji odpowietrzników i rodzaju głowic/zaworów przy grzejnikach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby za mała wydajność obiegu? Rura 15 na 3 grzejniki... a drugi obieg zabiera większość czynnika (rura 22).

Czy po zakręceniu grzejnika na obiegu z rurą 22 i tego pierwszego na 15 grzeją pozostałe 2?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury na zielono (górne zasilanie) muszą iść ze spadkiem w dół, rury na żółto (dolne zasilanie) spadek odwrotnie, stopniowanie średnic rur, od kotła np 28 CU dalej w dół 22-18 do grzejników 15 zależy też mocy grzejników. Nie miesza się grzejników w układzie instalacji trojnikowej z zasileniem bocznym i dolnozasilanymb7183e69dfb430073d41a92ebb1b11e7.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze jak pracuje pompa od tych grzejników oraz jaka to pompa, jakie grzejniki po za tymi co na rysowałeś są zasilane z tej instalacji?

Wg mnie to do dwóch pierwszych grzejników powinna iść rura Cu18.

Czy jest bojler i jak jest włączony do instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.