Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna mieszkam w nowym mieszkaniu (wynajmowanym). Mam taki problem, że piec nie zawsze podgrzewa wodę. Zauważyłem, że jeżeli długo(kilka h) nie używałem w mieszkaniu wody, to przy kolejnym spuszczaniu wody ciepłej wszystko działa prawidłowo, czyli woda ciepła jest, ale np. jeżeli po kąpieli postanowiłbym pozmywać naczynia, to ten wody ciepłej już nie dostarcza. Czyli wygląda to na to, że nagrzewa on po prostu określoną ilość wody, której można użyć, po czym potrzebuje znów czasu, aby podgrzać kolejną jej ilość.

Nie wiem czy to normalne w takiej sytuacji, czy też nie. Prosiłbym o jakieś zdanie osób, które mogą coś na ten temat wiedzieć. Ewentualnie czy to jest także jakiś rodzaj usterki kotła. 

Do posta dołączam zdjęcia modelu, oraz panelu sterownika (może muszę coś przełączyć, aby mieć dostęp do wody ciepłej ciągłej). 

Prosiłbym bardzo o pomoc.

Z góry dziękuję!! 

69759468_755632838190246_8376677547219353600_n.jpg

69779077_727984580982478_5841899565514489856_n.jpg

70272720_2570724736291381_7667610328191991808_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez KamilWer
      Pytanie czy ktoś miał podobna sytuację, lub wie co może się dziać, dźwięk pojawia się w momencie po chwili użytkowania ciepłej wody oraz też po zakręceniu ciepłej (po zakręceniu trwa do minuty max) praktycznie za każdym razem w różnym natężeniu, zazwyczaj gdy ktoś się kąpie jest jeszcze bardziej nasilone, instalacja jest w taki sposób że w kuchni po każdym ruszeniu kranu piec włączany jest na chwilę a bardzo często się z niego korzysta. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. 
      VID_20201122_193854.mp4
    • Przez Adam96
      Witam, mam problem chciałem zamontować baterię wannową lecz napotkałem na problem, gdzie jedna lewa krzywka ucieka delilatnie do góry i z tego powodu gwint jest krzywo przez co nie mogę nakręcić nakrętki od baterii. Proszę o poradę jak mogę skorygować ten problem tak aby dało się nakręcić baterię.
      PS. Prawa krzywka wychodzi idealnie prosto.
    • Przez kowalak1304
      Witam
      Uruchomilem pierwszy raz ogrzewanie w mieszkaniu i mam problem. Gdy na sterowniku ustawie aby piec dogrzal mieszkanie do danej temperatury piec zaczyna pracować dogrzewa wodę np. Do 60 stopni i po chwili wyłącza się i grzejniki na chwilę robią się delikatnie ciepłe po czym zimne i za jakaś chwile piec znowu się uruchamia i znów wyłącza i tak w kółko i nie ma mowy żeby dogrzalo mieszkanie. Dodam jeszcze że jeżeli mam na grzejnikach ustawione powyżej 3 słychać szum, grzejniki oczywiście odpowietrzone. 
      Piec beretta quadra ii 24 csi
    • Przez kasiaradek1980
      Witam jak w temacie, potrzebuję pomocy odnośnie sterowania CO w moim domu.Nadmienię że ogrzewam dom 150m2 z garażem kotłem firmy Galmet na pellet.W części parterowej jest ogrzewanie podłogowe ( 8 pętli) a na poddaszu ogrzewanie kaloryferowe ( 3 pokoje + otwarty korytarz). W kotłowni zasilanie na podłogówkę steruję za pomocą zaworu trzydrogowego, termostatycznego firmy Afriso. Zaś ogrzewanie kaloryferowe (góra) przechodzi przez zawór czterodrogowy ( chyba firmy herz ze sterowaniem ręcznym ). Kocioł galmet jest z paleniskiem Pellas Revo Mini do którego podłączony jest czujnik temp. zewnętrznej ( nie aktywny). Mam pytanie do Was, jakie mogą być możliwości sterowania ogrzewaniem z taką instalacją?

Do tej pory aby podnieść ( lub obniżyć ) temp. w salonie musiałem się udać do kotłowni i odpowiednio nastawic pokrętło zaworu Afriso. Identycznie kaloryfery z zaworem hertz ( kaloryfery posiadają głowice termostatyczne).

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.