Skocz do zawartości
kadamcz

wentylacja w łazience - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z wentylacją w łazience. Wentylator tam zamontowany uruchamiany jest sznurkiem.

Zauważyłem, a właściwie poczułem, że z wentylatora tego do środka łazienki dostaje się powietrze z zewnątrz.

Szczególnie uciążliwe to będzie zimą, gdyż będzie wychładzało pomieszczenie. czy montaż wentylatora z zaworem zwrotnym rozwiąże problem?

A może wylot jest nieodpowiedni? Poniżej przedstawiam na zdjęciu wylot.

Z góry dziękuje za okazaną mi pomoc i pozdrawiam

FB_IMG_1567854133261.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawór zwrotny powinien pomóc, z tym że usuwasz skutek a nie przyczynę. Może wystarczyłoby jakieś nawiewniki zastosować ew delikatnie rozszczelnić okna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okna raczej za szczelne nie są. Czytałem teraz trochę na necie i zastanawiam się, czy winę za to zjawisko nie ponosi ten wywiew u mnie na zewnątrz. Dokładnie chodzi mi o to zakończenie rury. Ktoś coś w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A próbowałeś wyciągnąć to białe i zostawić tylko ten kawałek poziomy w ścianie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie próbowałem. Myślisz, że to coś da?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie wiem, sprawdzić nie zaszkodzi. Dodatkowo tam się będzie skraplać i cieknąć z powrotem do łazienki a jak zdemontujesz to przynajmniej będzie kąpać na zewnątrz o ile jakiś spadek jest.

Edytowane przez krisgie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W lecie i przy cieplejszych dniach wentylacja grawitacyjna działa jak działa i tyle. Masz ciąg wsteczny.
Któryś komin wyciąga powietrze, więc żeby zbilansować brak dom musi gdzieś to powietrze zassać - znalazł dziure w ścianie i korzysta.
Jak zatkasz tutaj, a nie masz nawiewów to zacznie Ci zaciągać innym kominem. I tak błędne koło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samo powietrze zwrotne to jedno, a skropliny będą dodatkowym problemem.
Nie mają gdzie spłynąć na zewnątrz to spłyną po ścianie w środku. Niech tylko będzie pierwszy przymrozek.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@kadamcz Komin powinien wystawać ponad najwyższy punkt dachu 60cm, a przy dachach skośnych wysokość komina wyznacz się według schematu:

Clipboard01.jpg.9be7a29babcc46a2cc6fa4fed91b61c9.jpg

Do tego jeszcze trzeba pamiętać, że żeby wentylacja działała poprawnie do wentylowanego pomieszczenia musi dostawać się powietrze z zewnątrz.

Edytowane przez Ryni
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi