Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Saszka1964
      Witam serdecznie,
      Mam problem z powolnym i niepełnym nagrzewaniem wody użytkowej w piecu Junkers ZWB 28-3c.
      Przyczyną jest zakamieniony płytkowy wymiennik c.w.u.
      Chciałbym się nauczyć jak go wymontowywać i instalować w piecu we własnym zakresie. Także dlatego, że mam problem z dostępnością serwisanta.
      Przy okazji szukałem sporo w internecie i niestety nie znalazłem zbyt wielu informacji jak to zrobić a myślę, że taka instrukcja przydałaby się wielu osobom.
      Chciałbym się poradzić czy niżej opisana procedura jest poprawna:
      1. Wyłączyć napięcie zasilania
      2. Zamknąć zawór dopływ wody zimnej [48],
      3. Odkręcić najbliższy kran wody ciepłej i odczekać aż wszystko zleci,
      4. Zamknąć zawór wypływ wody ciepłej [50],
      5. Zakręcić zasilanie instalacji grzewczej [16]
      6. Podpiąć rurkę i spuścić wodę z zaworu spustowego [46]
      7. Wymontować wymiennik płytkowy c.w.u. po czyszczeniu zamontować na nowo.
      8. Zostawić otwarty zawór spustowy [46] i otworzyć zasilanie instalacji grzewczej [16] aż woda popłynie przez zawór spustowy [46] wówczas go zamknąć.
      9. Dopompować wodę do układu zaworkiem uzupełniania wody [15] do ciśnienia 1,5 bara. 
      10. Zostawić otwarty zaworek odpowietrznika automatycznego [40]
      11. Odkręcić dopływ wody zimnej [48] oraz odpływ wody ciepłej [50]
      12. Włączyć napięcie zasilania.
      13. Po całej akcji odpowietrzyć w miarę potrzeby kaloryfery.

Proszę o informację czy ta kolejność jest poprawna czy może o czymś zapomniałem.
      Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
      Załączam pdf z rysunkiem technicznym ZWB 28-3c.

Pozdrawiam,
      Piotr

ZWB28-3c_budowa.pdf
    • Przez matkabezspacji
      Dzień dobry, poprzedni właściciel zaczął stawiać kominek, czy jest tu jakiś znawca, który mógłby doradzić jak można dokończyć budowę i czy zda się nawiew na drugi pokój? Kominek był w takim stanie opalany na jeden pokój, zimami. Został on częściowo rozebrany z wełny mineralnej i płyty regipsowej, ponieważ jak mówi właścicielka - "śmierdziało topiona chemią, jakby klejem". Czy wiecie co można zrobić w tym kierunku? I ile taka przyjemność może kosztowac? Chciałabym oszacować koszty, żeby ktoś mi pomógł w tym (oczywiście zależy mi na tanich materiałach, zamiennikach). czy możecie wskazać? Co może zostać, a co rozebrać i jak dokończyć? Muszę opracować kosztorys ile będę potrzebować materiałów i jakich. Z góry dziękuję

• Przez Artek8
      Witam posiadam piec Sas i poszukuje potencjometru do sterownika st-85 
      rozebrałem sterownik zęby zobaczyć oznaczenie potencjometru w sterowniku ale nic na nim nie jest napisane czy ktoś może rozbierał ten sterownik i wymieniał ten potencjometr proszę o podpowiedz pozdrawiam 
    • Przez Wordsan
      Witam wszystkich.

Jest wiele tematów na naszym forum, które próbują odpowiedzieć na pytania, wszystkim zainteresowanym ogrzewaniem. Trzeba przyznać, że ogrzewanie jest jednym z kilku potrzeb, które są z człowiekiem od zarania dziejów ludzkości.
      Czego brakuje forum, to zakresu prawa obowiązującego w Polsce i w Unii Europejskiej w szerokim zakresie dotyczących ogrzewania. Przecież forum nie przeglądają jedynie użytkownicy własnych instalacji, ale również projektanci, producenci, sprzedawcy.

Wiele mniej byłoby dyskusji tzw. akademickich, gdyby zbiór praw obowiązujących byłby zebrany w jednym miejscu.
      Proponuję wszystkim zainteresowanym, aby dodawali tematy zgodne z tytułami ustaw, rozporządzeń lub innych aktów prawnych regulujących Ogrzewanie, w szerokim zakresie. Proponuję aby była możliwość wypowiadania się forumowiczów w zakresie tych praw, w kontekście ich doświadczeń na linii urząd, petent - to powinno pomóc wszystkim tym, którzy mają problemy ze stroną administracyjną, a nie mają możliwości zwrócenia się do osób kompetentnych w ich miejscu zamieszkania.

Co o tym myślicie?
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.