Skocz do zawartości
IGNOROWANY

węgiel vs ekologia


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, muniekstreet napisał:

Czy firmy produkujące ekogroszek działają ekologicznie? dzielą się z zyskami ze społeczeństwem wspierając jakieś ogólnorozwojowe akcje? ,,,,

@muniekstreet przedłuż nam  jakiś udokumentowany przykład, TWOJEGO zaangażowania (nie tylko finansowego)  wspierającego jakieś kampanie i akcje społeczne.     

Ja ze swej strony mogę się zrewanżować informacjami na temat "grabieży" dóbr naturalnych Śląska, przez różne nacje narodowe sprawujące tutaj władzę na przestrzeni wieków.        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Oldek napisał:

,,,, zapowiada się poważna dyskusja. ,,,,

Na każdy temat można prowadzić poważne dysputy, nawet jak nie jest się w tej materii specjalistą.

Akurat, tak się złożyło iż dzisiaj na stronach globalnej wioski pojawił się na kanale "7 metrów pod ziemią”  (internetowe wywiady o tematyce społecznej Rafała Gębury) temat o  "węgiel vs ekologia".

Zachęcam, by poświecić 30 minut na zapoznanie się z ciekawą rozmową z fizykiem panem Marcinem Potkiewiczem.
Utkwił mi w pamięci, zlepek dwóch zdań pana Marcina.   

"Musimy zmienić siebie, by atmosferę nie traktować jako darmowy ściek"

źródło:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekkowal nie koniecznie. Ale rozumiem ze jestes innego zdania.

Temat mozna byloby rowniez przedstawic:

"przemysl vs ekologia"

"transport vs ekologia"

"cywylizacja (ogolnie sposob zycia) vs ekologia"

"zbrojenia vs ekologia"

"inne (czekam na propozycje) vs ekologia"

Wegiel przegral z ekologia - dla jednych stety dla innych niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej_M_ napisał:

Na każdy temat można prowadzić poważne dysputy, nawet jak nie jest się w tej materii specjalistą.

No dobrze, to może jakiś taki aktualny ekologiczny temat. Pytałem na różnych forach i bez re. Mieszkam w Jabłonnie, kilka km. poniżej kontrolowanego spustu warszawskiego szamba, wodę ciągnę z własnego ujęcia, z około 8 metrów spod chałupy. Czy ta woda jest bezpieczna, czy mogę wziąć prysznic bez przegotowania wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek oczyszczalnia działa od 2012 roku przez dziesiątki lat ten sam milion z okładem ścieki wypuszczał do Wisły. Z wyglądu masz więcej lat niż Czajka i żyjesz przytrafiła się cholerna katastrofa można powiedzieć. Niech sprzątają bez bata nad głowami potem przyjdzie czas na wyciąganie wniosków i ewentualne karanie winnych, taka powinna być kolejność. 

pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

Czy ta woda jest bezpieczna, czy mogę wziąć prysznic bez przegotowania wody ?

nie, nie jest bezpieczna, musisz gotować z 1h a później jeszcze kretem i domestosem odkazić.

przecież to katastrofa porównywalna z Czarnobylem jak to jeden idiota od carycy Katarzyny powiedział

 

Godzinę temu, Oldek napisał:

Pytałem na różnych forach i bez re.

wcale sie nie dziwie, musisz na fora pisowskie sie zalogować i tam popytac, na kazdym innym normalnym oleją Cie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gonzo19 napisał:

wcale sie nie dziwie, musisz na fora pisowskie sie zalogować i tam popytac, na kazdym innym normalnym oleją Cie

Według mnie lepiej nie mieszać polityki i nie robić "szamba" na tym forum.Każdy ma jakieś poglądy pisowsko,peowskie czy lgbtowskie.

W końcu My go nie olaliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo19

Według mnie żadna nie jest merytoryczna :)

To tylko subiektywna opinia nie poparta żadnymi badaniami?

Chodzi o to,że nikt gwarancji nie da,że będzie ok bo przez X lat było.

A co do reszty wypowiedzi kolegi wyżej-skoro zieloni nie interesują się problemem to nie jest tak źle (ironia) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z poprawnych politycznie kanałów tv oglądałem film o wodzie i jej poszanowaniu. I jeden patent mocno mnie zainteresował. Gość w jakimś zachodnim kraju, byc może Australii miał pralkę automatyczną w garażu czy jakimś pomieszczeniu gospodarczym i wodą z prania podlewał drzewka w ogrodzie... Wyglądało to tak, że rurę z pralki wkładał do przygotowanych rur odprowadzających do poszczególnych drzew w ogrodzie. Trochę tak jak działały "rurowe telefony" na statkach, zanim pojawiły się te elektryczne. Ponoć " woda szara" - ta od mycia i prania nie jest taka zła dla środowiska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ripostuję; zakładając że producenci środków czystości nie mijają się z prawdą ( napisy ECO ), to od tej strony możemy być spokojni. Jeśli robili i robią nas w rogi to czytaj wyżej; zbadać dowieść winę, ukarać. Jeśli chodzi o fekalia to badania wyraźnie wskazują że są one wręcz niezbędne do życia innym organizmom, https://pl.wikipedia.org/wiki/Koprofagia

Byłbym zapomniał zdrowe ekologiczne produkty tak te o podwyższonej cenie rosną nawożone odchodami innych ssaków.

pozdrawiam Hermogenes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Sęk w tym, żeby owe "fekalia" w odpowiedniej ilości i czasie były dostarczane do gruntu, żeby nie skazić nimi wód gruntowych i rzek. Wtedy więcej pozytywów niż negatywów, oczywiście pod warunkiem, że ludzie nie wylewają do ścieków wszystkiego, co im wpadnie pod rękę, a tego to już niestety zaręczyć się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Do ścieków chcę dorzucić sławo - jak patrzyłem za uprawą roślin energetycznych, to w jednym z filmów była mowa, by do nawadniania ich i nawożenie – zgodnie z zaleceniami i dotacjami UE - używać właśnie ścieków komunalnych. Co taka samo się ma - jak jest i ze spalaniem węgla - dla jednych stety dla innych niestety.

A w obecnym czasie co niektórzy maja problem z czystym spaleniem wiadra czy dwóch wiaderek drewna by CWU zagrzać – także faktycznie w rozwiązywaniu problemów świata jesteśmy mocni. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hermogenes napisał:

Jeśli robili i robią nas w rogi to czytaj wyżej; zbadać dowieść winę, ukarać

To tak jak z aferą vw. Tylko kto na tym zyskał sam wiesz.

1 godzinę temu, Hermogenes napisał:

Jeśli chodzi o fekalia to badania wyraźnie wskazują że są one wręcz niezbędne do życia innym organizmom

Pewnie masz rację,ale chodzi tutaj o odpowiednią ilość "fekaliów". To tak trochę jakbyś przez kilka tygodni nie czyścił akwarium-zapewne rybki by pozdychały.

Oczywiście czas pokaże kto najbardziej "ucierpiał". Swoją drogą piszemy o kilkudziesięciu ton tego syfu,więc wątpie by było to obojętne dla organizmów wodnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że owe fekalia i całe inne gów.... z pól spływa do Bałtyku w znacznym nadmiarze. Rok temu natrafiłem na ciekawy film na yt. Zerknijcie Panowie,  poświęćcie tę niecałą godzinkę , a wasz horyzont myślenia o g..... moze delikatnie sie poszerzy. Napiszcie pozniej co myślicie o tym filmie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent z wodą szarą nie jest głupi. Miałem pralkę Panasonic z przełomu wieków i oprócz poboru wody ciepłej i zimnej, miała też zrzut wody czarnei i szarej. Pierwsze wypompowanie wody z proszkiem do kanalizacji, kolejne do zbiornika wody szarej. Z kolei woda szara może być użyta do spłuczki, podlewania, jakiś prac gospodarczych typu mycie tarasu czy roweru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekologią grzania węglem jest podobnie jak z ekologią nawożenia ściekami z szamba. Jak z głową i nie w dużych i skoncentrowanych ilościach, to natura świetnie sobie z tym poradzi. Ale jak wszyscy chcą jednocześnie i na małej przestrzeni to musi śmierdzieć i szkodzić. Gdzieś zasłyszałem, że rocznie zużywamy tyle paliw kopalnych ile ziemia gromadziła przez kilka tysięcy lat przez fotosyntezę... A teraz wycinamy drzewa, betonujemy trawniki i chcemy, żeby tlen sam się tworzył przez pączkowanie a dwutlenek węgla najlepiej żeby sam się zamieniał w pokłady węgla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.