Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koks Czy Węgiel


ak610

Rekomendowane odpowiedzi

Bywa, że nawet trochę mniejsza.

Zaletą koksu jest brak produktów smołowych, co ma wpływ na czystość ścianek kotła.

Tak w ogóle koks nie wytwarza zbyt dużego ciągu i spalanie może być kłopotliwe.

Jego cena jest ciągle za wysoka w stosunku do rzeczywistej wartości

(opalowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak kupisz dobry węgiel, to nie będzie popiołu wogóle tylko taki pył który sam przeleci przez ruszta. Po drugie koks jest produktem po zgazowaniu węgla a więc popiołu będzie tyle samo co z węgla. Po trzecie węgiel ma większy ciężar właściwy, więc więcej kilogramów załadujesz do danej objętości kotła. Jedyna zaleta koksu to to co napisał Heso, brak smoły i sadzy przy spalaniu. No ale jeżeli jesteś przekonany co do swoich racji to kup 2 tony, - w połowie sezonu będziesz dokupował następne 2 tony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, tylko powiedz mi jak na składzie ocenisz że to dobry węgiel? Przecież nie uwierzę panu z placu, że jego węgiel najlepszy, ostatniej jesieni kupiłem na placu i wcale zadowolony nie byłem. Mało istotny jest ciężar węgla, liczy się ile ciepła uzyskam z jednostki masy wsadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, tylko powiedz mi jak na składzie ocenisz że to dobry węgiel? (...)

 

Jeżeli mogę się wtrącić, to tej oceny trzeba (warto) się nauczyć.

Wbrew pozorom dobry węgiel jest stosunkowo lekki, co świadczy

o niskiej zawartości tzw. kamienia.

Faktem jest, że kupowanie koksu daje pewność, że kupujemy towar

dobrej jakości. Towar dobry, niestety drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na składzie tak wyświczyłem kierownika, ze on sam mi mówi co ma. Każda dostawa powinna miec certyfikat i oni to mają.

Kiedys jak było nieco luzu na składzie to policzyliśmy. 1 kJ najtańszy wyszedł z ...miału. Najdroższy z koksu.

Test: kupuje 0,5 t na próbę, jak dobry to następne 3 tony z tej samej pryzmy,jak syf to czekam [jak mogę] na nast dostawę lub zmieniam skład.

Raz tylko trafił sie węgiel super: popiołu bylo tyle co z drewna! no, moze nieco więcej. Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metoda próbki mnie zawiodła,kupiłem ze trzy miesiące temu 3 tony i niestety węgiel został pomieszany z miałem a do tego dobrze nasączony wodą :)

oczywiście skład ma już u mnie dożywotni szlaban i odpowiednie recenzje idą w świat,obecnie próbuję u konkurencji bo muszę dokupić 2 tony i jakoś to razem spalić, zrezygnuję również z darmowego transportu i sam przywiozę po pół tony przyczepką,więcej mnie nikt w ten sposób nie orżnie już.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Witam

A co sądzicie o koksie przywiezionym z Ukrainy - o jego jakości . Znajomy wozi z Ukrainy po jednym worku (myślę , że waży około 50 kg) w cenie 13 zł i jest bardzo zadowolony . Mieszkam z 15 km od granicy , także koszty transportu są małe i zastanawiam się czy warto.

 

Warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moim zdaniem koks. Dobre 10 lat palę obydwoma paliwami i stwierdzam , że koks dłużej trzyma i daje większą temperaturę; jest lżejszy przy wrzucaniu do szopki. Poza tym kupuję 3 tony koksu i mam spokój na około 16 miesięcy - a węgla musiałbym kupić dwa razy tyle.

Rzeczywiście koks trudniej się rozpala - (potrzeba jakies drewno lub brykiety z węgla brunatnego + pellets jako rozpałka). Drugi minus to spieki - (z tym walczę w tym roku).

 

I jeszcze plusem dla koksu jest , że prawie nie dymi.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.