Skocz do zawartości
tomek1979b

Po wymianie kotła problem z temperaturą grzejników

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaże schemat hydraulikowi, niech wg niego poprawia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, instalacja będzie poprawiona wg Waszych podpowiedzi, proszę tylko powiedzieć czy dobrze rozumuję bo próbuję zrozumieć co u mnie zrobiono i zadać te pytania Panu, który montował ten schemat.

1. W jaki sposób uzyskam temperaturę na grzejnikach np. 35 st. (dzięki mieszaczowi M) jeżeli po jakimś czasie na powrocie będzie 40 st., a z kotła pójdzie 60 st.
  2. Jeżeli termostat (T) osiągnie ustawioną wartość 45 st. to całkowicie zamknie dopływ ciepłej wody z kotła i WYELIMINUJE krótki obieg ochronny. Kocioł zacznie się szybciej wychładzać?

Dobrze rozumuje że to nie miało prawo działać? O coś jeszcze można go spytać? :)

20190709_164736_resized.thumb.jpg.9169317b348ff4d5682515a5beda8acf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze prawa pompa( ta od powrotu z CO)  tak zamontowana pracuje wraz z zaw 3-D w funkcji rozdzielania na dwa strumienie - jeden wraca na grzejniki a drugi idzie do zaw 3-D ATM, gdzie jest kierowany do kotła , może być zmieszany z gorącą wodą lub nie - zależnie czy przekroczy 45C lub nie.

Jak woda po zmieszaniu przekroczy 45C to nowa z kotła nie jest pobierana, czyli pozostaje tylko ta z rozdzielenia na prawym zaworze 3-D.

Jakby nie patrzył jest źle, albo ch...o

PS

Jakim cudem przy zasilaniu grzejników wodą o temp 35C będzie wracać do kotła woda o temp 40C????!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Sambor, to w tym układzie w ogóle nie da się sterować temperaturą wody na grzejniki bo mieszacz nie miesza?

PS: w tym układzie tu chyba i tak nigdy nie pójdzie 35 z kotła na grzejniki.

PS2: można gdzieś wykorzystać te drugą pompkę - Alpha1 L?

Edytowane przez tomek1979b

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co tu myśleć, jak w poście #27 kolega ci wszystkie opcje przestawił.

Jakby to był kocioł na ekogroszek to można by pomyśleć o pompie kotłowej, ale dla pelletu to tylko sprzęgło lub bufor,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok. to temat do zamknięcia jeszcze tylko tak na koniec :). Co będzie jak termostat osiągnie zadaną temperaturę i zamknie wodę z kotła, a siłownik zamknie drogę na powrocie? Jak zachowa się instalacja?

20190709_164736_resized.thumb.jpg.257af217b959ecff01a9d8f4496b1920.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się zamknie tak jak pokazujesz to woda w instalacji będzie krążyć po za kotłem i kocioł po osiągnięciu zadanej temp się wyłączy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sambor, dzięki wielkie! Dzisiaj mi się wyłączył po godzinie pomimo tego że zadana na pokojówce nie została osiągnięta. Zastanawiałem się dlaczego.

PS: kocioł był kupowany z usługą montażu można to jakoś zareklamować? Czy walka z wiatrakami...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie ta instalacja to bezsens , a kocioł ma w swoich instrukcjach zalecany montaż.

Nie wiem dlaczego tak tego nie zamontowano?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to co ? sprzedać za wszelka cenę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi