Skocz do zawartości
Trotyl

Immergas Funkcja przeciwzatarciowa pompy

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

mam piec Victrix EXA 28 1 ERP  + Tybox - skończył się sezon grzewczy i stąd moje pytanie:

czy w  piecach gazowych jest tryb przeciwzatarciowy pompy ? Jest to istotna sprawa czy po prostu się na to nie zwraca uwagi  ?

Gdzieś w ustawieniach Tyboxa widziałem taką funkcję tylko nie wiem czy to działa gdy piec jest w trybie LATO i na jakim ustawieniu ma się to odbywać.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby raz na miesiąc piec włączyć na grzanie na parę chwil - tylko czy to wystarczy ?

Proszę o wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest ta funkcja, nie wyłączaj kotła z gniazdka, to będzie działać.

Ps. Uważaj na burze, gdy kocioł jest podpięty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież kociołek grzeje cwu to pompa się nie zastoi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kocioł jest cały czas podłączony do prądu i przełączony na tryb lato. Dodatkowo podpięty UPS więc  prądu mu nie zabraknie. 

Zastanawiam się tylko co wspólnego ma pompa obiegowa ogrzewania z cwu - nie znam budowy pieca ale myślałem, że to są oddzielne układy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez edward000
      Drodzy,
      Mam pytanie do Was bo jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o tematykę. Muszę wymienić stary piec gazowy, który lata świetności ma za sobą. Jest to Immergas zeus major. Szukam pieca o podobnych gabarytach, 2 funkcyjny, bez zasobnika. Piec jest powiązany z termostatem po kablu. Pytanie czy wymieniając piec w prosty sposób mogę również wymienić termostat? Czy może np ten konkretny piec miał jakieś specjalne połączenie kablowe z termostatem i zachowując starą instalację przewodu, muszę trzymać sie jakiegoś określonego rodzaju termostatu (jego przyłącza do pieca). Mam też pytanie czy są piece z bezprzewodowym termostatem, który mógłbym postawić sobie np w salonie, gdzie kontrolowałby temperaturę, a gdy ta będzie za niska przesyłał informację do pieca - radiowo, czy przez wifi? Piec do domu ok 150 m2. Prośba o rekomendację piecy, rozpiętość cenowa duża, szukam czegoś porządnego, co nie będzie wiązało się z potrzebą myślenia o piecu (poza konserwacją).
      Dzięki
    • Przez HYDROMIL
      Witam,
      Dom szeregowy skrajny 127 m2 dwupoziomowy. Dół i góra tylko ogrzewanie podłogowe. Pierwszy sezon grzewczy. styropian 15 cm. Okna dwuszybowe z nawietrzakami.
      Zanim zakupiłem sterownik CAR V2 z sondą temp. zewnętrznej to ustawiałem kocioł na 28 stopni i w salonie na dole miałem 22,5 st. Zużycie gazu wówczas miałem na poziomie 9m3 na dobę.
      Teraz po zamontowaniu sterownika myślałem, że będę miał o wiele mniejsze zużycie. Niestety jest podobnie albo nawet większe zużycie.
      Pytanie do was jak najoptymalniej ustawić sterownik CAR. Ustawiłem w nim bezwładność na 20 (fabrycznie było na 10 dla ogrzewania grzejnikowego). Ustawiłem też opcję AUTO A (żeby krzywą grzewczą dobierało automatycznie), mimo tego i tak krzywą grzewczą ustawiłem na 1.0.
      Ustawiłem ogrzewanie na auto i zadałem godziny, w których temperatura ma być komfortowa. Temp. komfortową ustawiłem na 21. Temp. ekonomiczna na 20.5. Odpowiednią różnicę temperatur wybrałem? Rozkład dobowy grzania mam mniej wiecej taki: od godz: 5-7, 10-12, 14-22. Dobrze ustawione czy na noc też lepiej jak się załączy?
      Pytanie czy te kreski na poziomej linii z godzinami to godziny, w których ma być temperatura komfortowa czy w tych godzinach ma piec grzać?
      Na rozdzielaczach od podłogówki nie mam zamontowanej pompy obiegowej. Na całą instalacje wodę pcha tylko pompa z pieca, która jest ustawiona na maxa i daje radę.
      Wówczas, jak piec się wyłącza to nie mam przepływów na pętlach podłogówki. Dlatego jak najlepiej ustawić cały układ by częściej pompa się załączała w piecu.

Z góry dziękuje za pomoc

• Przez maciekchn
      Witam Proszę o wyjaśnienie Czym się różni kocioł jedno od dwóch funkcyjnego kiedyś myślałem że jednofunkcyjny pełni rolę tylko ogrzewania domu a dwufunkcyjny jako druga opcja to grzewanie wody.
    • Przez maciekchn
      Witam mam pytanie jaki sterownik pokojowy polecicie do pieca VICTRIX EXA 24 , najlepiej wifi do 500zł
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.