Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wyborze kotła na pellet


Bacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Poszukuję kotła na pellet, jest sporo wątków na forach ale im więcej czytam tym mniej wiem
Kocioł ma ogrzewać dwa budynki i będzie stać w osobnej kotłowni, w grę wchodzi tylko pellet
Zastanawiałem się nad różnymi kotłami i skłaniam się ku kilku Lazar WINDHAGER Laguna i Red
Lagunę ciężko dostać w województwie pomorskim i na chwilę obecną skłaniałbym się ku Lazarowi i Red 
O kotłach Lazar wiem mało i nie wiem jak wypadają ale mają dobrą cenę Red fajny tylko na innym forum wyczytałem że RED jest dobry do małej instalacji z grzejnikami, z podłogówką i grzejnikami słabo sobie radzi i widać ułomności RED w zakresie sterownika.
Prosiłbym posiadaczy i instalatorów o pomoc co myślicie o tych piecach a może coś innego, co do mocy to coś w granicach 25 kW
Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.   
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Jezeli celujesz w wysoka polke, to Lazara odpusc sobie na starcie. Sterowanie jest maksymalnie do doopy. Co prawda to swietny Plum ale w biedawersji zamowiony przez Lazara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezobslugowy Edilkamin bije Reda ceną do możliwości.  Biawar ma raczej dobre opinie, z tym że tutaj kotła musisz się nauczyć. W tej połce cenowej zobacz jeszcze dunskiego RTB. Laguna i RTB to moje typy ale obiektywny nie jestem bo sam mam Lagune ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
9 godzin temu, Bacz napisał:

Przy wprowadzeniu pelluxa na rynek w 2016 byla skucha. Palnik mial wade . Zostal tez zmodyfikowany deflektor. Obecnie nic sie nie zapycha, nic nie przegrzewa. Kontakt z serwisem wzorowy. Ostatnio nie podobal mi sie jeden z parametrow. Przeslali aktualizacje z zapytaniem czy sobie poradze, czy ma przyjechac technik. 

Na powyzszym forum ktos napisal ze musial dostarczony palnik sam sobie wstawic. Wyjecie palnika i podlaczenie trzech wtyczek. Takie same czynnosci wykonuje sie przy okresowym czyszczeniu palnika. Co za filozofia. Kotly pelletowe to nie gaz. I trzeba je okresowo czyscic. Albo ze jak czysci plomieniowki okresowo druciakiem to mu w daszek puka. Ja pierdziulam… deflektor trzeba wyjac. Albo, ze popiolu jest duzo. Jaki pellet tyle popiolu. Kotly pelletowe nie sa niestety w 100% bezobslugowe. I jezeli ktos umie operowac tylko wlacznikiem to powinien przezucic sie na gaz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu szuka kotła o mocy ok 20kW lub nawet więcej i dlatego poleciłem mu Biawara - kocioł w wersji 20kW jest robiony na szwedzkiej licencji od kilku dobrych lat, 

Wersja z powiększonym zładem wodnym - ta najdroższa praktycznie nie wymaga bufora , sterowanie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jest RBR-V 26 kW z palnikiem VIP i sterownikiem Pello z czujnikami temp. wewn. i zewn. radiowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej nieobecności 
Sugestia kolegi z innego forum sprawiła że zainteresowałem się kotłami RTB i Blackstar, mógłby ktoś pomóc i napisać czym te dwa kotły się różnią od siebie ?? 
Z góry dziękuje za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak włoszka nie przypadła do gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na podforum "Kotły pelletowe", było tam o tych kotłach trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.