Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł (dom 140m)


Kamilbezkotla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc doświadczonych ludzi na tym forum w doborze  kotła.

Dom 140m² w tym garaż i kotłownia 23m2 ocieplony 20cm grafit okna 3szybowe 6komorowe poddasze piana 25cm woj mazowieckie kocioł myślę ok 12kw co polecacie ?kotłownia jest mała myślałem o witkowskim Smart 5 jest kilka bliźniaczych kotłów kotlospaw itp lecz nie ma przekroju nie wiem jak wygląda czyszczenie..chce przeznaczyć ok 10tys  jeśli ktoś może pomóc będę wdzieczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tak jak kolega wyżej Skamp-PV 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 10:36, Kamilbezkotla napisał:

Witam wszystkich i proszę o pomoc doświadczonych ludzi na tym forum w doborze  kotła.

Dom 140m² w tym garaż i kotłownia 23m2 ocieplony 20cm grafit okna 3szybowe 6komorowe poddasze piana 25cm woj mazowieckie kocioł myślę ok 12kw co polecacie ?kotłownia jest mała myślałem o witkowskim Smart 5 jest kilka bliźniaczych kotłów kotlospaw itp lecz nie ma przekroju nie wiem jak wygląda czyszczenie..chce przeznaczyć ok 10tys  jeśli ktoś może pomóc będę wdzieczny 

Skoro mało miejsca w kotłowni to polecam Skam-PV 9 kW lub RBR-K 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz RBR-B 13 to jest na pellet, ma zasobnik 400 litrów, palnik VIP, sterownik Pello.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2019 o 09:29, robin60 napisał:

@Kamilbezkotla Twe zapatrywania całkowicie popieram , a powiedz co konkretnie sobie upatrzyłeś , jakie produkty z tymi palnikami, bo jest tego tak dużo obecnie na rynku , że to ból głowy.

Dziś znalazlem kotlospaw slimko 12kw za 9800zl sprytny kocioł ale inne też mnie zainteresowały Sas bio compakt,Defro gamma nowość automatyczne czyszczenie...co będzie najlepsze?warto bufor montować?będzie zbiornik na wodę ok 120l..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2019 o 13:27, Ksieciunio napisał:

To jest mała kotłownia ?kotłownia ma ok 5m²

 

 

W dniu 5.06.2019 o 08:47, SUSPENSER napisał:

Zobacz RBR-B 13 to jest na pellet, ma zasobnik 400 litrów, palnik VIP, sterownik Pello.

Kocioł naprawdę wydaje się ciekawy ale mam ok 5m²troche duży jest, jak z serwisem i ogólna obsługa?tyle fajnych firm a większość kupuje reklame...dobrze że zacząłem czytać to forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 150m2 z grubymi rurami i kocioł 12 kw działa na pół gwizdka. Na ścianach mam tylko 10cm białego. Niedługo dojdzie 78m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem pochyl się nad kotłospaw SlimKo kocioł ze sterownikiem 860 już pod bufor oraz dołożone różne czujniki temp , tak , że masz wszystko już w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Jaki kocioł (dom 140m)
Gość Visitor1230

Defro odpuscilbym sobie. Korporacja, ktora wstawila w gwarancje milion wylaczen. Drugi minus to sterowanie Tech. O ile dobrze sie sprawuje przy weglu to na pellecie zbieraja dopiero doswiadczenia. Plusem gamy jest dobry wymiennik z samoczyszczeniem co widac na przekrojach. Nic nie wiadomo jaki tam jest palnik i jak poradzi sobie z gorszym pelletem. Sasa odpuscilbym sobie od razu. Wymiennik poziomy. Sterowanie Techa.

Dobry kociol na pellet ma wymiennik pionowy, samoczyszczacy. Palnik obrotowy lub szufladowy ktory poradzi sobie z ew. spiekiem. Posiada sonde lambda dzieki czymu nie bedzie sadzy a w kotle bedzie jasnosiwo. 

Kolega Robin poleca Kotlospaw Slimko. Nie wiem jaki ma wymiennik. Ale palnik i sterowanie w tym kotle jest bardzo dobre.

Ja ma u siebie Biawara z sonda. Wymiennik ma pionowy, samoczyszczacy. Palnik szufladowy. Komora spalania wylozona szamotem. To dopracowany kociol z tzw. sredniej polki. U mnie pracuje z buforem.

https://pellux.pl/pl/kotly-peletowe-pellux/

Jezeli jest mozliwosc  wysuplania kilku dodatkowych PLN-ow to patrz na wloskie. Edilkamin Laguna to kociol ktory dziala jak gazowiec. Bez grzebania, bez problemow. Najlepszym tu przykladem bedzie Kolega Eliks. Kociol z tych wlacz -wylacz. Dzisiaj kupujac sam zastanowilbym sie nad Edilkaminem, Red, Slimpel, RTB czy Blackstar.

https://www.pelletexpert.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Visitor1230 napisał:

Allegro… To pewnie cena za sam kociol. Taki zarcik, bo trzeba dokupic zbiornik. 1600  kosztuje modul sondy  Wersja ze sterowanie touch jest lepsza.

Chciał bym coś do 10 max 11tys wiem że to mało ale niedługo będę miał gaz więc chce przejść na to paliwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę bez sensu. Jak chcesz po taniości to wstaw palnik w smieciucha albo kup włoskie Ferroli za dobre 8000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz to wygoda montuje pellet bo aktualnie muszę...popełniłem wiele błędów podczas budowy chyba jak większość więc o dobór kotła poprosiłem was drodzy forumowicze ceny pellet/gaz są chyba zbliżone dotacje mogą zwiększyć ceny pelletu i gaz wyjdzie taniej może się mylę tak to widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kamilbezkotla napisał:

niedługo będę miał gaz więc chce przejść na to paliwo...

Odpuściłbym sobie pellet a poszedłbym w prąd.Np klimatyzatory z funkcją grzania.Nie będą to wyrzucone pieniądze  nawet jak będziesz miał ten gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Jezeli pellet to jest jeszcze ciekawa  alternatywa. Kociol-kominek na pellet z plaszczem wodnym do salonu. Pozniej bedzie gaz a kominek zostanie. I tu celowalbym tylko i wylacznie w dobre konstrukcje wloskie. Niektore sa naprawde ladne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.