Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wyborze kotła na pellet 18-20 kW.


zrywu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich forumowiczów. Forum czytam od dłuższego czasu, ale przyszedł czas na zmianę kotła i stąd mój post.

Proszę o pomoc w doborze kotła na pellet, według wyliczeń strony cieplowłasciwe.pl zalecany jest kocioł 18-20kW.

W załączeniu link do wyniku http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5mw1.

Dysponuje budżetem od 10 do 12 tyś. zł, w związku z tym proszę o polecenie mi kotła na pellet, w tej kwocie.

Dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferroli Biopellet, Termika, Extraflame HP. Te dwa ostatnie coś około 13 tysięcy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeliczeniu budżetu stwierdziłem, że na kocioł chciałbym wydać ok 15 tys.

Chciałbym, żeby w standardzie obsługiwał zawór 4d i miał duzy pojemnik na opał.

W związku z tym jakie macie propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co byście powiedzieli na te kotly, które znalazłem:

1. Tekla DRACO BIO COMPACT F II 23 kW.

2. Zębiec AGAT 20 kW.

3. Defro DELTA EKOPELL 20 kW.

4. Sas BIO EFEKT 23 kW.

5. STALMARK EKO SILVER 19 kW.

Który z tych pięciu byłby najlepszym wyborem??? Zależy mi na dużym zasobniku na pellet żeby codziennie nie martwić się o dosypywanie pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz ogrzewać CWU? Bo ja tam w wyliczeniach 20KW nie widzę.  

Zobacz to http://sanitsystem.pl/id,2091/prod,kociol-na-pellet-blackstar-+-12kw_280-+-montaz_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z naszej produkcji to z palnikiem viper bym szukał. 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Kolego @zrywu a ten Twój Atmos to taki stary , że chcesz się go pozbyć. A myślałeś o jego zaadoptowaniu do palnika pelletowego.

Pytam ponieważ kolega zmodernizował takowy kocioł 40 KW który ogrzewa około 400 m2 i właścicielka jest zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 12:22, eliks napisał:

Będziesz ogrzewać CWU? Bo ja tam w wyliczeniach 20KW nie widzę.  

Zobacz to http://sanitsystem.pl/id,2091/prod,kociol-na-pellet-blackstar-+-12kw_280-+-montaz_

Będę ogrzewał CWU, na końcu w wyliczeniach na cieplowlasciwe.pl jest napisane, że kocioł na pellet powinien być 18-20 kW.

A mowisz, że 12 kW mi wystarczy? Bo Twoja propozycja mi się podoba.

 

W dniu 14.05.2019 o 13:16, robin60 napisał:

Kolego @zrywu a ten Twój Atmos to taki stary , że chcesz się go pozbyć. A myślałeś o jego zaadoptowaniu do palnika pelletowego.

Pytam ponieważ kolega zmodernizował takowy kocioł 40 KW który ogrzewa około 400 m2 i właścicielka jest zadowolona.

Mój Atmos jest w 2002 roku i boję się, że w każdej chwili może odmówić posłuszeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zrywu napisał:

Będę ogrzewał CWU, na końcu w wyliczeniach na cieplowlasciwe.pl jest napisane, że kocioł na pellet powinien być 18-20 kW.

A mowisz, że 12 kW mi wystarczy? Bo Twoja propozycja mi się podoba.

Dowiem się czy mocniejsze modele ograniczone są oprogramowaniem czy to są inne kotły. Musisz wiedzieć że gdyby kocioł miał grzać z pełną mocą 12KW to musiał byś sypać 50kg pelletu dziennie. Mam domek jak w stopce,  w domu 23* i najwyżej kocioł poszedł mi na 7,5-8KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zrywu 12, 16 i 23KW różnią się palnikami. W założonych pieniądzach myślę że 16KW ogarniesz. Kocioł warty uwagi z dużym zbiornikiem, tak jak sobie założyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliks dzięki za informacje odnośnie Blackstara, przyjrze mu się blizej i podejmę decyzję. Bo na pierwszy rzut oka wygląda na naprawdę poczciwa konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest markowy, duński produkt. Na prawdę warto. Różnica w cenie podobno 400zł między 12 a 16KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.