Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jutro zbroimy strop na budynku 160 m3 (monolit) i będę rozlokowywał anemostaty (kanały fi 125 mm z rur PCV) pod kątem rekuperacji i DGP wstępnie zaplanowałem w następujących miejscach załączam plan . Moje pytanie dotyczy słuszności miejsc lokalizacji anemostatów . Jeżeli użytkownicy forum mają swoje uwagi chętnie wysłucham. Może rozwieje to moje i innych użytkowników tego forum wątpliwości na ten temat Pozdrawiam

żut parteru.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na moje może być. Rozumiem, że w pomieszczeniu nr 7 jest centrala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

14 odsuń się od prysznica i wanny

5 zrób dalej od kuchenki, bliżej okna

Reszta ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam dziękuję z uwagi i sugestie jutro wprowadzę korekty pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, o6483256 napisał:

Na moje może być. Rozumiem, że w pomieszczeniu nr 7 jest centrala.

tak w 7 jest centrala pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez dkrzysiek
      Witam,

Bardzo proszę o poradę w kwestii modernizacji starego domu i wyposażenia go w ogrzewanie. Obecnie planuję wykonać ogrzewanie w oparciu o nadmuch ciepłym powietrzem. Zastanawiałem się nad wykonaniem instalacji w następujący sposób:
      Kominek z płaszczem wodnym + bufor ciepła w piwnicy + nagrzewnica woda/powietrze wraz z wentylatorem i rozprowadzeniem do anemostatów w suficie + zawory, filtry, pompy, sterowniki etc. Opcjonalnie dodatkowa nagrzewnica elektryczna. Być może podłogówka w łazience. Kominek będzie stał w punkcie oznaczonym "1"

Ze względu na finanse na dzień dzisiejszy chciałbym założyć sam wentylator i kanały rozprowadzające tak by wykorzystać "kozy" do ogrzewania całego domu a w przyszłości dołożyć pozostałe elementy instalacji. I tu pojawiają się pytania:

1 - lokalizacja wlotów/wylotów ich ilość. Ściany są po malowaniu więc nie chcę ich kuć. Mogę zrobić nawiewy tylko w suficie. Wstępnie planowałem umieszczenie nawiewów przy oknach (na rysunku kolory pomarańczowy i niebieski). Czy w największym pomieszczeniu nie umieścić dodatkowego wlotu lub wylotu?

2 - Jakie przyjąć średnicę i prędkości wylotowe z anemostatów tak by powietrze nagrzało cały pokój a nie zalegało przy suficie?

3 - jaka średnica rur? Zależy mi na cichej pracy instalacji. Do rozprowadzenia ciepłego powietrza chciałem użyć rur elastycznych izolowanych 200mm.

4 - Jaki wentylator? Z obliczeń mocy grzewczej wyszło mi że wentylator ok 800m3/h powinien wystarczyć. Na razie planuję kupić coś bardzo taniego a w przyszłości wymienić na cichy i lepszy wentylator.

5 - co oprócz podcięcia drzwi zrobić aby zapewnić prawidłową cyrkulację powietrza w całym domu?

6 - czy ogrzewanie powietrzne powoduje okopcenie ścian w pobliżu wlotów/wylotów?

7- czy ktoś już korzysta z ogrzewania nadmuchowego?

Poniżej kilka dodatkowych informacji oraz schemat pomieszczeń.
      Stan na dzień dzisiejszy:
      -Dom parterowy 7x13m (strop 3m)
      -używany od wiosny do jesieni (weekendowo)
      -Po wymianie dachu i stropu (strop: deska sufitowa nad tragarzami lub regips)
      -Podłoga na poddaszu jeszcze nie jest zrobiona - mogę w łatwy sposób umieścić sprzęt do ogrzewania
      -Brak izolacji zewnętrznej.
      -Ogrzewanie - 2 piece typu koza (zaznaczone na rysunku cyframi 1 i 2)

Plany na przyszłość
      -Izolacja zewnętrzna (ściany + sufit + fundamenty)
      -ogrzewanie centralne
      -używanie całoroczne

https://drive.google.com/file/d/0B91hz5caqt4QeEZsampRRk04YkU/view

Pozdrawiam,
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.