Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napełnianie bojlera wodą z sieci.


TulipanKarol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam pytanie w jaki sposób mogę sprawnie napełnić bojler woda z zasilania? Dotychczas robię to w ten sposób:

odkręcam kran np. przy wannie i puszczam wodę zasilającą bojler - do momentu gdy woda nie zacznie lecieć z kranu a jest to dosłownie momentalnie woda napełnia bojer.

140 l wody napełnia się patrząc na zegarek ok 1 min :) jest to nie możliwe sprawdzam dodatkowo na wodomierzu. Spuszczając wodę zakręcam zawór na dolocie wody zasilającej odkręcam kran przy wannie i puszczam wodę (wiaderko wody nie pełne zlatuje).

Logicznie myśląc woda z bojlera powinna zlatywać do końca, a przecież woda dobijająca - dobić te 140l.

Podłączony jest według schematu. Bojler to firmy STAMAR Konin 140 l. Co może być nie tak?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 140 litrowy bojler spuszczam wody zaledwie max 10 litrów. Wiec gdzie się podziało te 130 litrów wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odkręć korek spustowy na dole bojlera i wtedy licz. :)

Albo dopuszczaj na bieżąco zimną  wodę.

Jest coś takiego jak ciśnienie, to ono sprawia, a nie pompa, że z bojlera uchodzi ciepła woda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile wyżej masz bojler nad wanna?

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MikiQ napisał:

A ile wyżej masz bojler nad wanna?

A co ma do tego wanna? Ciśnienie dobija wodę do bojlera wypychając gorącą bądź zimną do wylotu kranem.

56 minut temu, gmaj22 napisał:

To odkręć korek spustowy na dole bojlera i wtedy licz. :)

Przeciżz też tak jest robione :)
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TulipanKarol napisał:

Spuszczając wodę zakręcam zawór na dolocie wody zasilającej odkręcam kran przy wannie i puszczam wodę (wiaderko wody nie pełne zlatuje).

Nic Ci to nie mówi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś taki przedmiot w szkole jak fizyka? Mówi ci coś pojęcie naczynia połączone? Jakbyś chociaż trochę pomyślał to byś nie pytał o takie bzdury jak co ma wysokość bojlera do wysokości wanny.

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MikiQ napisał:

Miałeś taki przedmiot w szkole jak fizyka? Mówi ci coś pojęcie naczynia połączone? Jakbyś chociaż trochę pomyślał to byś nie pytał o takie bzdury jak co ma wysokość bojlera do wysokości wanny.

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Faktycznie żenada.... Tu naczynia połączone nie mają nic do rzeczy. Tylko elementarna znajomość prostych zasad fizyki i budowy bojlera wewnątrz, min. lokalizacja króćca wylotowego ciepłej wody.  To, że czasem jest na dole, nie znaczy, ze wewnątrz  bojlera tak jest. I nic nie pomoże , choćby bojler był i 10 metrów nad wanną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - żenada. Ręce opadają jak się ktoś pyta czemu mu woda z bojlera nie chce zleciec jak ma zakręcony zawór z sieci i kolejny który nie potrafi zrozumieć prostego zdania. Takie tematy powinna zostać bez odpowiedzi żeby pytający pomyślał zaNim napisze takie bzdury.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MikiQ napisał:

A ile wyżej masz bojler nad wanna?

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

Nie ja pytałem o "wysokość zawieszenia" bojlera nad wanną :) 

Odpowiadam jedynie, że nie ma ona żadnego znaczenia w tej sytuacji. 

Dodam jeszcze prosty szkic, zanim też  "wyemigruję" -  przynajmniej z tego wątku.

wiaderka.png.984bd4458fa3898d381e5d4b5a52a608.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TulipanKarol napisał:

Wiec gdzie się podziało te 130 litrów wody?

Dalej siedzi w bojlerze i to pewnie jeszcze jest ciepła

 zrób zdjęcie bojlera to powiemy co odkręcić abyś miał jeszcze130  a nie zalał kiedyś sąsiada jak będziesz chciał go zdjąć -hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się burza rozpętała pod zadanym pytaniem...

Oczywiście że miałem fizykę i znam zasadę połączonych naczyń to tak do ścisłości.

mając na myśli:

Spuszczając wodę zakręcam zawór na dolocie wody zasilającej odkręcam kran przy wannie i puszczam wodę (wiaderko wody nie pełne zlatuje).

miałem na myśli puszczam wodę zaworem spustowym przy bojlerze, .

Uproszczony schemat obecnie zainstalowanego bojlera.

schemat_cwu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim wypadku zostaje ci tylko rysunek techniczny bojlera jak jest zbudowany w środku. Wybacz że tak naskoczylem na Ciebie ale jest coraz więcej ludzi którzy zamiast wcześniej pomyśleć pierwsze co robią piszą bzdurne pytania.
Nie masz jeszcze jakiegoś dodatkowego korka spustowego przy bojlerze?

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co znalazłem na internecie to takie zdjęcie poglądowe. Na email firma Stamar nie odpowiada. Co do korka to nic nie widziałem takiego by mogło być użyte jako dodatkowy spust.

1 minutę temu, Gonzo19 napisał:

a na wylocie cwu nie ma jakiegoś ZZ, pomiędzy bojlerem a kranem?

nie nie ma.

Hydraulik sugeruje na albo błędne oznaczenie wyjścia cwu, ale jest to nie możliwe gdyż bojler posiada potrójną wężownicę która usytuowana jest w dolnej części bojlera. Sam przyznał że takich cudów to jeszcze nie widział.

stamar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TulipanKarol napisał:

Widzę że się burza rozpętała pod zadanym pytaniem...

Oczywiście że miałem fizykę i znam zasadę połączonych naczyń to tak do ścisłości.

mając na myśli:

Spuszczając wodę zakręcam zawór na dolocie wody zasilającej odkręcam kran przy wannie i puszczam wodę (wiaderko wody nie pełne zlatuje).

miałem na myśli puszczam wodę zaworem spustowym przy bojlerze, .

Uproszczony schemat obecnie zainstalowanego bojlera.

schemat_cwu.jpg

Skoro  o fizyce mowa....

Pamiętasz takie doświadczenie? Wkładasz rurkę do naczynia z wodą, zatykasz od góry palcem, wyciągasz ponad powierzchnię wody, ale woda wewnątrz rurki pozostaje. Zabierasz palec z górnego końca - woda wycieka.

Już wiesz co powinieneś zrobić? To tak a'propos "bzdurnych pytań" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregoriusr napisał:

Może bojler zakamieniony bardzo. Miałem taki przypadek kiedyś nie chciała mi woda zlecieć, dopiero przepchałem jakimś drutem i wyleciało mnóstwo kamienia. Bojler miał niecałe dwa lata, tylko pracował w wysokich temperaturach. Pozdrawiam.

Hmm bojler w lato pracuje max 70 stopni w okresie zimowym max 55 stopni, czy zakamieniony chyba nie choć ma ok 5 lat. 

 

51 minut temu, gmaj22 napisał:

Skoro  o fizyce mowa....

Pamiętasz takie doświadczenie? Wkładasz rurkę do naczynia z wodą, zatykasz od góry palcem, wyciągasz ponad powierzchnię wody, ale woda wewnątrz rurki pozostaje. Zabierasz palec z górnego końca - woda wycieka.

Już wiesz co powinieneś zrobić? To tak a'propos "bzdurnych pytań" ;)

 

Tak pamiętam, podobne doświadczenie zbiornik z... i wężyk kilka razy... odtykasz palec PB leci :) oczywiście w awaryjnych sytuacjach. Ale warto wypróbować. 

21 minut temu, gregoriusr napisał:

u mnie jest na śrubunkach i zawsze przed spuszczeniem wody odkręcam rurę - wylot cwu, żeby bojler sobie tamtędy powietrze zasysał.

Jutro zrobię eksperyment odkrece kran przy wannie, i odkrece zawór spustowy dodatkowo lekko dmuchne w wylewke kranu zobaczymy co się stanie. Poluzowac srubunek też mogę. Problemem ogólnie jest to że zawsze odkad pamiętam jest brak ciepłej wody, max dwie osoby wezmą prysznic i wody nie ma ciepłej. W zimę piec CO chodzi cały czas dodatkowo steruję sterownik pompkami do co i cwu dodatkowo automat steruję czasowo pompka cyrkulacja więc nie studzi wody. Rozważam wymianę bojlera na dwuplaszczowy elektromet 120l. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się tak wydaje ale jak podłączał hydraulik to by takiego babola zrobił?

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.