Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła


abaddonix

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna społeczności,

stanąłem przed decyzją zakupu nowego pieca centralnego. Przez ostatnie 13 lat używałem kotła Cichewicz Logica 20-27Kw. Niestety, w tym roku piec odmówił współpracy, ponieważ zaczyna cieknąć.
Po długich lekturach, porównywaniu i niemal doktoryzowaniu się z tematu pieców, nadal wiem, że nic nie wiem.

Na tapecie zostały (wstępnie) 2 marki: Cichewicz Logica oraz Defro. Jakie są moje warunki domowe: ok 250m2 do ogrzania, paliwo mieszane (pół drewno - pół węgiel). Chciałby, aby piec był używany przez cały rok (bojler z wodą do kąpieli/ mycia naczyń itp.). Dobrze by było, gdyby spełniał najnowsze normy czystości, najchętniej piec dolnego spalania.

Czy możecie polecić ze swojego doświadczenia coś, co spełnia powyższe wymagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz  obcowanie z kotłem ,zapach smoły i dymu to mpm będzie idealny ,prawdopodobnie spędzisz sporo czasu przy kotle, skończy się przyjaźnią albo wystawisz go na allegro ( ja ze swoim ds bardzo się przyjaźnię ).O innych kotłach z podanego linku jest mało lub wcale ,albo są tak dobre że brak kłopotów albo są tylko w ofercie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MPM-ie już wiesz czego się można spodziewać i jak to poprawić,cała reszta to wielka loteria,wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję serdecznie za Wasze odpowiedzi. Mam do Was jeszcze szczegółowe pytania:

  • jaką powierzchnię macie do ogrzania?
  • czy dom jest dobrze ocieplony? (u mnie jeszcze zostało w tej kwestii wiele do zrobienia, bo to starsza budowla),
  • jakim paliwem palicie?
  • jakie modyfikacje do MPM-a są zalecane? (oczywiście poszukam i poczytam o tym na forum;) ),
  • jak długo używacie pieca w ciągu roku?
  • czy macie jakieś większe problemy eksploatacyjne? (pomijam fakt dymu i innych cudów - raczej zależy mi na informacji o jakości spawów/ blachy itp.),
  • ile lat mają Wasze piece?

Z góry dziękuję za odpowiedź :) Powoli przekonuję się do MPM-a, ale wszystko jeszcze może się zmienić.

Miłego wieczoru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cieplowlasciwie.pl/start a potem zapraszamy do tematu o mpm- napewno dowiesz sie wszystkiego, Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.