Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Kotła junkers ZSB 7-22 M A 23


KrzychuT41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy i potrzebuje pomocy w regulacji kotła junkers zsb 7-22 M A 23, chwilowo sterownik TA270 (czarna magia ) plus czujnik pogodowy. Serwisant z mojej okolicy nie bardzo jest w temacie z tym kotłem. Przezbroił piec na propan odpalił i natym się skończyło. Posiadam 50 metrów podłogówki dół ( biuro, socjalne kotlownia ), 90 metrów góra ( mieszkanie ), trzy grzejniki łazienkowe drabinki. Piec działa w zakresie temperatur 38-42 i co parę minut gaśnie i załącza się. Co trzeba zrobić żeby piec chodził cały czas na niskiej temperaturze.

jestem w trakcie zkupu trzech sztuk modułu mm100 i sterownika cw400

Może ktoś ma blisko do mnie żeby mi to ogarnąć.

Pozdrawiam

IMG_1580.jpg

IMG_1581.jpg

wydruk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję konkretnej odpowiedzi.

Czy do kotła ZBS 7-22 M A 23 da się podłączyć regulator CW400 + MM100 ?. Obecnie jest zamontowany TA270, serwisant który odpalał kocioł powiedział mi że mogę kupić bo będzie pasował. Więc kupiłem, tylko TA270 jest podpięty do pieca czterema przewodami a CW400 ma dwa. Podłączyłem CW400 pod wejście na regulator 1/4 i regulator działa ale po chwili wywala błąd A11/1010 na regulatorze ( błąd komunikacji przez złącze magistrali BUS ) a na piecu A8, ( Błąd komunkikacji ). Jeśli serwisant zrobił mnie w balona to jestem w plecy parę stówek. Czy jest ktoś z forumowiczów który potrafi konkretnie zweryfikować, czy da się podłączyć CW400, czy nie.

Potrzebuję kupić też rotametry bo przy ustawieniach kotła ( przezbrojenie na propan ), puścił przez parę minut 100 stopni w podłogę i posklejało rotametry w rozdzielaczu Sigma. Jakie kupić teraz ? takie same czy jakieś lepsze. Znalazłem na allegro https://allegro.pl/oferta/przeplywomierz-rotametr-do-rozdzielacza-7826778083 . Czy będą pasowały ?

Pomorze ktoś ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego raczej nie podepniesz CW 400 do tego zabytku bo CW 400 pracuje na minimum heatronic 3; 3,5; lub 4 a kocioł który posiadasz ma pierwszą wersję heatronica. Rotametry kup dedykowane do rozdzielacza chociaż większoć belek ma standardowe wymiary. Co do taktowania kotła to nie unikniesz bo moc minimalna wynosi 8,5 kW !!!! co dla mnie to jakiś kosmos przy dzisiejszej technologii. Pokrętło od temp ogrzewania ( to co ma grzejnik pod spodem) ustaw na 2 albo 3. Na 140 m2 ten kocioł co masz będzie taktował i nic z tym nie zrobisz. Wogóle jak chcesz wysterować te siłowniki to potrzebujesz modułów junkers hmm ale to są już zabytki. W załączniku instrukcje junkersa do twojej konfiguracji. Twoja magistrala byla czterożyłowa dopiero od heatronic 3 byla dwużyłowa

IM_-_Cerasmart_ZB,ZWB_PL.pdf IMO_-_HMM_Modu┼é_steruj─ůcy_PL (1).pdf IMO_-_HMM_Modu┼é_steruj─ůcy_PL.pdf IMO_-_TA270_Regulator_pogodowy-PL_PL.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie moim zapytanie. Może pan zaproponować jakiś kocioł do 4000 tysięcy ? Widzę że muszę zdemontować tego staruszka i kupić coś nowego. Kupiłem CW400, MM100, ( zadzwonię do serwianta który powiedział że będzie pasował i niech mi go założy ) czy zostać przy junkersie lub sprzedam wszystko i zainwestuję w inną markę.

Może by tak przerobić cały układ żeby to wszystko chodziło tylko na pompie z pieca. Podłogówka w całośći, góra 90 metrów i dół 50 metrów.

Proszę o podpowiedź

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz trzy opcje.

1) kupic np. Termet silver, zostawic sprzeglo i za sprzeglem jedna pompa. Wszystko na jednej krzywej grzewczej, drabinki w lazienkach beda spelniac raczej funkcje wieszaka lub dekoracyjna. 2) Druga opcja to zostawic instalacje tak jak jest kupic junkers smart 14-5c, i jeszcze jeden modul mm100. Pierwszy silownik pod mm100, drugi silownik pod mm100, pompe grzejnikowa pod dodatkowe wyjscie w kotle. Wszystkie trzy obiegi na innych krzywych

3) kupic junkers smart 14-5c, zostawic sprzeglo, podlogowke spiac w jedną pompę i siłownik i podlaczyc go pod mm100 ktory masz. Pompe grzejnikowa z dodatkowego wyj w kotle. Dwie krzywe grzewcze jedna dla podlogowki druga dla grzejnikow

Jak dla mnie na 140 m2 to opcja 1 lub 3. Z tego co zrozumialem masz wszedzie podlogowke i tylko drabinki w lazienkach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grzejnikach drabinkowych mam grzałki, więc mogę je wypiąć z układu ?. Dodam że będę potrzebował zamontować zasobnik do cieplej wody taki koło 100 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez moze byc termet gold plus 1-f lub termet silver 1-f 20 kW. Do tego regulator CR11011 jestem obecnie na etapie jego testowania. Czyli sprawa jest prosta. Wypinasz drabinki, wywalasz wszystkie graty z kotlowni i wpinasz na sztywno w instalacje kocioł. Jak pompa w kotle nie da rady uciągnąć tej podlogowki to dajesz sprzeglo i za sprzeglem pompe. Bez zadnych silownikow i zaworow 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem że poszło 900 metrów rury w podłgę. Znalazłem na forum temat o termecie gold że ma mocną pompę i ogarnie to bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie więc jaki kocioł polecicie, Termet czy Junkers ? Dodam że muszę przezbroić na propan.

A czy jest możliwość w tym moim kotle obniżenie mocy minimalnej przez jakieś funkcje serwisowe ? Czytałem gdzieś na forum że można zmniejszyć obroty wentylatora czy jakoś tak.  Temperatura z jaką pracuję to 28/43 i tak co parę minut. Temperatura wody w co szaleje góra dół grzeje/studzi i tak w koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ty chcesz sterowac samą podłogówka ? Moim zdaniem najlepsze w takim przypadku jest sterowanie pogodowe. Chyba ze chcesz miec inna temp w domu i inna na dole wtedy junkers i dwie pompy i dwa silowniki. Podsumuwujac jeden wspolny obieg kociol termet, dwa obiegi i wiecj junkers. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza wersja to termet bezpośrednio w podłogę + sterowanie pogodowe, ale dom to dom a w biurze na dole non stop ktoś wchodzi i wychodzi. Jak dam sterownik w domu to może być chłodno w biurze, a jak dam w biurze to może przegrzewać dom. Dobrze to rozumiem ? 

Jak założę termeta i wepnę bezpośredio jak pociągnie na jednej pompie to też oszczędnośći na prądzie. Jak dam sprzęgło i rozdziele obiegi to tak jak teraz mam że chodzą trzy pompy non stop, jedna 6 wat druga 17 wat i trzecia napierwszym biegu w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy czy podlogowka byla robiona z projektem. Jesli tak to na jednym parametrze powinienes miec jedna temp i w biurze i w domu. Jesli nie to moze byc tak jak piszesz, ale sterownik jak dasz cr11011 to on nie wylacza kotla tylko schodzi na minimum wiec raczej nie bedzie to taka roznica ze zmarzniesz w biurze lub domu.Mam instrukcje serwisowa do podobnego kotla na heatronic-u. Ustawienia beda takie same z tym ze tabele mocy sa inne.

1)Wchodzisz w menu serwisowe str 25 rozdz 7.2.

2)Pozniej wylaczasz automatyczna blokade taktowania str 30 rozdz 7.2.7. 3)Ustawiasz blokade taktowania na 15 minut str.28 rozdz 7.24.

4)Mozesz histereze kotla ustawic na 5 str. 29 rozdz 7.2.6.

5)Co do ustawienia mocy grzewczej str 31 rozdz 7.2.8 ale do tego najlepiej jalbys mial tabele mocy ale mozesz ustawic na minimum.

Cerasmart ZSB_ZWB_IM[1] instrukcja serwisowa.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem kocioł tak jak kazałeś ale nie zawiele to pomogło dalej taktował często. Znalazłem coś takiego jak czas cyklu podtrzymania ciepła, fabrycznie jest na 20 a ja zrobiłem na 55 na maxa i kocioł bije do 40 potem zchodzi do 27/26 i tak stoi dosyć długo palnik nie chodzi. Tylko ta temperatura trochę za niska, czy tak może ustawia sterownik TA270 z pogodówką  ?

Na sterowniku TA270 początek grzania 25 koniec 40.

Aktualna temperatura na zewnątrz +5 stopni.

7.2.9 Czas taktowania dla funkcji podtrzymania
temperatury w kotłach ZWB (funkcja
serwisowa 6.8)
W trybie pracy komfortowej temperatura wody w kotle
utrzymywana jest na zadanym stałym poziomie.
Dlatego kocioł załącza się, gdy temperatura spadnie
poniżej określonej wartości. W celu uniknięcia zbyt
częstego załączania kotła można za pomocą funkcji
serwisowej „czas taktowania dla funkcji podtrzymania
temperatury“ określić czas do następnego włączenia
kotła. Funkcja ta nie ma wpływu na normalny pobór
c.w.u. i dotyczy jedynie funkcji podtrzymania
temperatury w trybie pracy komfortowej.
Czas taktowania może być nastawiony w zakresie 20-
60 minut (nastawa fabryczna: 20 minut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po twoich wskazaniach piec bije do 40 i schodzi do 25 i bardzo długo utzymuję tą temperaturę. Czasami schodzi do 24. Poprawa jest znaczna tylko trochę chyba przyniska ta temperatura. Czy coś zmienić w TA270 ?

Chociaż pamiętam że jak miałem wcześniej sterownik Techa z pogodówką, to temperatura zadana w podłogę przy temperaturze dodatniej na zewnątrz była 25 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na zewnątrz -3 a na piecu bardzo długo utrzymuje się 24 stopnie. Coś jest nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt początkowy 20 punkt końcowy 40.

Wpływ pomieszczenia 5

Regulator jest w biurze i tam jest za gorąco, okna od wschodu.

pootwierałem okna i temperatura spadła w biurze do 20 stopni a piec nie reaguje.

temperatura wody co 24 stopnie.

Rano w domu morze być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwoniłem do serwisanta żeby mi podpioł ten sterownik CW400, ( którego kazał mi kupić bo sprawdzał że będzie pasował do mojego kotła ). Po chwili oddzwania i mówi że muszę jeszcze dokupić moduł IGM za 1200 zł. Normalnie kpiny !!! Robi sobie jaja z ludzi, ręce mi opadły.

panowie co dalej radzicie ???

Jakbym wiedział to bym się niepakował w sterownik cw400 i moduł mm100. Dobrze że kupiłem tylko jeden mm100. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.