Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez uki100
      Witam was serdecznie,

Proszę o wymianę zdań na temat kotła gazowego . Dom parterowy ocieplony 15 grafitem , na podłodze 10 steropianku na płycie też 10 + 15 wełny w belkach , na ten czas wentylacja grawitacyjna.
      Ogrzewanie sama podłogówka 12 obwodów po ok 60 mb każdy + 1 drabinka w łazience

No i teraz pytanie zasadnicze pomoc w wyborze kotła. Kocioł jednofunkcyjny kondensat do tego zbiornik 120-150 l , chodzi tutaj o najlepszy stosunek jakości do ceny - brałem pod uwagę Ariston, Valiant oraz Junkers.
      1) Ariston genus one net + 120 zbiornik - mam zrobioną cene 5750 zł - najlepsza w tym zestawieniu
      2) Valiant ecotec pro 15,6kw 150 baniak najlepszy sterownik ale bez netu - 6900 zł , z net 7500
      3) junkers smart 14 cw400 zbiornik 150 z net - 8000 zl
      Dostałem info że niby ariston ciulowy, że lepszy valiant  - ale każdy tak czy inaczej mówi ze z 10 lat i kocioł może paść czy ten czy ten . Pytanie jak to faktycznie jest czy jest o wiele gorszy.

CZekam z ciekawością na wasze spostrzeżenia.
    • Przez liba6
      Witam, Mam dużo pytań do fachowców instalatorów... bo lubię wiedzieć i rozumieć. Mam taką sytuację... Nowy dom, 180m2 mierzone po podłodze, w tym 130m2 ogrzewanych użytkowych, parter w podlogowce (9 pętli) piętro z grzejnikami. W salonie na parterze będzie kominek bez płaszcza, w którym zamierzam przepalać bardzo okazjonalnie. Instalator proponuje piec Beratta Ciao Green 2 RSI lub Sunier Duval Thelia AS25+. Ma być zasobnik i cyrkulacja. Do tego Instalator proponuje sprzegło + 2 pompy obiegowe + 2 czujniki pokojowe T105RF Iryd, mieszacz termostatyczny AFRISO ATM 361. Styropian 15cm na ścianach, 20cm na stropie. Salon z dużymi przeszkleniami.   1. Oba piece mają moc 20kW. Z poradników internetowych wynika, że wystarczyłoby 15kW do tego metrażu a instalator tweirdzi że "zapas nie zaszkodzi". Słusznie?  Na dodatek oba piece modulują od ok. 5kW.... Są takie które schodzą do okolic 2-3kW... Wydaje mi się że przy małym domku to istotny parametr. Np. Junkers Ceraptur Compact 14-1 DE pasuje lepiej do tego domu? (2,3-15kW)   2. Chciałbym mieć możliwość zmiany temperatury w każdym pokoju na piętrze, więc najprościej będzie założyć głowice termostatyczne... ale czy wtedy czujnik pokojowy jest mi potrzebny? Jesli będzie umieszczony w niewłaściwym pokoju to może nawet przeszkadzać bo wyłączy pompę na podstawie odczytu z konkretnego pokoju, prawda? Jeśli nie jest potrzebny to trzeba zrezygnować takze z pompy obiegowej (bo nie ma jej czym wysterować) i sprzęgła? Czy lepiej użyć głowice termostatyczne, które bezprzewodowo włączą pompę (koszt, model, co proponujecie?)   3. Na parterze mamy podłogówkę. Czujnik pokojowy typu on-off może chyba tylko wyłączać prace pompy za mieszaczem. Czy, aby uniknąć wahań temperatury podłogi można sterować temperaturą na mieszaczu? Czy problem jest wydumany - nie ma odczuwalnych wahań?   4. Jak się ma sterowanie pogodowe pieca do mieszacza podłogówki. Niby piec dobiera temperaturę zasilania optymalną dla danej temp. zewnętrznej.... a potem mieszacz dla podłogówki zbija ją do stałej temperatury? Ja czegoś nie rozumiem czy to jest głupie? Czy piec może sterować temperaturą mieszcza na podstawie pogodówki? Który piec i sterownik polecacie jeśli mam racje że tak należy zrobić?   5. Czujniki T105RF są typu włącz-wyłącz. Czy to nie wpływa negatywnie na ekonomię? Obciażenie jest wtedy skokowe, a piece kondensacyjne podobno mają większą sprawność przy ciagłej pracy na niskich parametrach.   6. Piec w układzie zaproponowanym przez instalatora będzie jakoś sterowany przez czujniki pokojowe, czy raczej będzie ciągle grzał sprzędło nawet jeśli zapalę w kominku lub przyświeci słońce?   Epopeja mi wyszła, ale może ktoś ma czas aby mnie czegoś nauczyć?
    • Przez kamilsob
      Witam wszystkich ,
      proszę Was o pomoc w wyborze kotła peletowego, kilka słów o parametrach mojego domu, czyli
      - powierzchnia grzewcza 220m kw podłogówki + 5 grzejników
      - dom ocieplony 20cm grafit, sciany Silka
      - CWU zbiornik 250L
      - bufor 300-400l
      Kocioł z opcją dofinansowania "Czyste Powietrze".
      Firma wykonująca instalację przedstawiła następujące opcje kotła:
      - DREWMET Biotec Komfort ED 24 kW
      - Galmet EKO-GT KPP 24 kW palnik hybrydowy
      - Galmet Genesis PLUS KPP 24 kW palnik hybrydowy
      - PEREKO seria KSR BETA Pelet 24 kW 
      - SAS BIE EFEKT 23 kW
      - SAS BIO SOLID 23 kW 
      - SAS BIO SPARK 23 kW 
      - VITEO EG Pellet Mini Compact 24 Hybrid 24 kW
      - Kostrzewa EEI Pellets 21 kW
      - Kostrzewa EEI Pellets 24 kW
      Wszystkie w podobnej cenie, co o nich myślicie i co wybrać ? A może coś zupełnie innego ?

Wszystkie kotły z osprzętem i montażem ma wycenione na 21tys. zł i taki budżet chce przeznaczyć.
    • Przez michu1988
      Witam! 
      Na początku, jako nowy użytkownik chciałbym się przywitać :)
      Od kilku miesięcy śledzę tematy na forum i mam coraz więcej wątpliwości niż rozwiązań mojego problemu z którym chciałbym się z wami podzielić.
      Chodzi o dobór pieca/modernizacje obecnego (jeżeli jest sens)
      Piec w chałupce z 1912 roku - okna wymienione (nie ocieplona) podzielona na 2 mieszkania (po jedno na kondygnacje ok 130 m2 - ja mieszkam na parterze). Dom podpiwniczony - w piwnicy sa dwa piece jak w linku https://www.bazarek.pl/produkt/848629/heiztechnik-q-hit-20.html (mój i sąsiadów). nad mieszkaniem jest nieogrzewany strych. W mieszkaniu stare grzejniki akordeony wysokie na 120 cm, szerokie na ok 130 i głębokie na ok 20 cm umieszczone na ścianach naprzeciw okien i w dwóch pokojach dołożone grzejniki panelowe pod oknami (bez nich w pokojach było zimno).
      Na ogrzanie mieszkania w tym roku potrzebowałem 8m3 drewna bukowego i tonę węgla (nie ogrzewam wody użytkowej) przy dwukrotnym rozpalaniu (rano i po pracy z dokładaniem do godz. 20). Na piecu utrzymywana była temperatura ok 50 stopni do 60 przy grubszych mrozach (w domu robiło sie po 25 stopni poniewaz na tę chwilę w grzejnikach nie ma żadnych termostatów, a jedynym graniczeniem temperatury był zawór trójdrogowy za wyjściem z pieca ustawiony na 1/3) Z racji uciążliwości palenia postawiłem zmodernizować kotłownie bo mam dość bycia więźniem pieca...
      Zdecydowałem się na poprowadzenie nowej instalacji. Kupiłem już grzejniki panelowe (wymiary z naddatkiem aby móc utrzymywać niższą temperaturę. Chcę dokupić bufor (500l - na większy nie bardzo jest miejsce) i nie bardzo wiem co zrobić z piecem. 
      Dotychczasowy piec był zdecydowanie za duży (20kw) i po prawidłowym rozpaleniu działał na pół gwizdka... Chodziłem już po sklepach i proponowali mi różne piece do 15kw (heiztechnik, heiz, red, pelllux, tekla). Dodatkowym ograniczeniem jest wielkość wejscia do piwnicy w którym stoją piece (90cm x 90cm - zejscie dla krasnali po schodkach) i całkowita szerokość jaką moze zajmowac w kotłowni (100 cm ze wzgledu na piec sąsiadów) więc wchodziły by w grę zasobniki nad komorą spalania.
      Zastanawiałem się też nad modernizacją i pozostawieniem starego pieca i wsadzenia do niego palnika kipi - ale nie wiem czy to sens do pieca co grzeje 11 lat.
      Nadmienię, że obsługuje w pracy (praca w biurze xD) kocioł na pellet heiztechnika 60kw na palniku pellas i wiem z czym to się je :)
      Proszę o porady :)
    • Przez Tonek15
      Cześć, 
      zastanawiam się nad wymiana kotła węglowego na kocioł na pellet. Dom z 1970, ok 230 m2, ocieplony styropianem 12cm, dach wełna Ursa Platinum 25cm. Na stronie cieplowlasciwe.pl wyszło mi ok. 16 kW niezbędnej łącznej moc grzewczej (C.O. + CWU). 
      Instalator poleca mi jeden z 2 kotłów: Red Selecta lub Kotłospaw SlimCo. Który z tych kotłów jest lepszy? Który polecacie? Budżet na piec ok. 16k, (awaryjnie można rozszerzyć o 2-3k.)
      Może jakieś inne propozycje? Edilkamin laguna? Winhager BioWin?
      Z góry dziękuję za pomoc.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.