Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec akumulacyjny - duże zużycie!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam 2 piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem. Taryfa dwustrefowa G12. Mam, co najmniej 2 problemy: wielkość i czas poboru energii. Kawalerka 27 m2, okna wymienione, budynek nieocieplony. Styczeń 1100 kWh, z czego dzień 59%, noc 41%. W grudniu nieco mniej, ale podobna proporcja dnia do nocy. Nie wiem, czy nie wymienić na gazowe ogrzewanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegar sterownika mógł się rozjechać z czasem rzeczywistym. Ale to jest tylko takie wróżenie z fusów. Zamów elektryka z uprawnieniami ogarnie to za kilka złotych z prundem żarty są niebezpieczne.

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
5 godzin temu, sajmon1973 napisał:

Witam

Posiadam 2 piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem. Taryfa dwustrefowa G12. Mam, co najmniej 2 problemy: wielkość i czas poboru energii. Kawalerka 27 m2, okna wymienione, budynek nieocieplony. Styczeń 1100 kWh, z czego dzień 59%, noc 41%. W grudniu nieco mniej, ale podobna proporcja dnia do nocy. Nie wiem, czy nie wymienić na gazowe ogrzewanie?

Powiadasz na gazowe hm . mój brat ma nieprzyjemność teraz pomieszkiwać w kawalerce z ogrzewaniem gazowym i miesięcznie płaci po 700zł a do tego w polarze siedzi bo za ciepło i tak nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz ludzi. Zresztą autor ma tylko 27m2. W tak małej kawalerce nie będzie źle tak jak piszesz. Ten Twój to chyba mieszka w kawalerce bez okien, albo kawalerka ma 150m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 21:00, berthold61 napisał:

Powiadasz na gazowe hm . mój brat ma nieprzyjemność teraz pomieszkiwać w kawalerce z ogrzewaniem gazowym i miesięcznie płaci po 700zł a do tego w polarze siedzi bo za ciepło i tak nie ma .

Mój znajomy ma mieszkanie 45m2 i płaci w zimie 250-300 zł, ale ma ocieplone mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 21:00, berthold61 napisał:

Powiadasz na gazowe hm . mój brat ma nieprzyjemność teraz pomieszkiwać w kawalerce z ogrzewaniem gazowym i miesięcznie płaci po 700zł a do tego w polarze siedzi bo za ciepło i tak nie ma .

Ja tyle nawet nie płace za ogrzewanie 160 m powierzchni użytkowej domu z lat 80 (dom 10 x 10 dwa piętra zamieszkałe) Za styczeń zapłaciłem ok 600 zł. W tym Ogrzewanie CWU i gotowanie. Temperatura w domu 23 stopnie. Więc albo brat ma okna cały czas otwarte albo źle ustawiony kocioł ale żeby aż tak to ciężko uwierzyć, Chyba że rachunek za dwa miesiące choć też sporo jak za kawalerkę. 

001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 15.02.2019 o 05:51, tradycyjny napisał:

@berthold61 daj więcej informacji i rachunki od września do maja? Straszysz tym gazem,  ale to się kupy nie trzyma...  https://youtu.be/1w8OtW36rm4?t=732 powierzchnia 240m2

E tam straszę , to wg mojego brata , nie wiem co to za instalacja on twierdzi że to co chwila się załącza i wyłącza , zresztą po niedzieli je opuszcza więc po temacie , może być tak że jemu się coś poknociło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.