Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł 1F z zasobnikiem?


impirio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, jak w temacie  - potrzebuje pomocy w doborze kotła.

Dom 5 letni w tej chwili ogrzewany ekogroszkiem, parter ocieplony wg współczesnych standartów "deweloperskich". Ok 130 mkw, 3 grzejniki w sypalniach, 1 drabinka w lazience - na reszcie podlogowka ( przyjmijmy 65% podlogowki i 35% grzejniki)

Budżet na kocioł z zasobnikiem to 7-8 tys - zależy mi na niskiej modulacji kotła ze względu na okresy przejściowe, zasobnik w tej chwili mam 120 litrow i taki nam wystarcza. Wiele tutaj czytałem o konieczności montażu sprzęgła aczkolwiek mój majster chce montować bez niego. Twierdzi, że sprzęgło zawsze idzie dołożyć. Chciałbym mieć również możliwość dostępu do kotła przez smartfona (oczywiście w przyszłości).

W tym przedziale cenowym nie ma zbyt wielkiego wyboru ale zastanawiam sie nad :

- termet ecocondens gold plus

- junkers cerapur compact

- immergas victrix 20 x tt 2 erp

Porownalem parametry sobie w necie ale co z doswiadczenia mozecie o nich powiedziec - wszystkie za i przeciw. Chyba, że jest jeszcze coś mądrzejszego od tych powyżej? 

W moim mieście są serwisanci prawie każdej marki także marka mnie nie ogranicza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termet i Immergas w twojej sytuacji "odpada" chyba że od razu zakupisz divicony do sterowania dwoma obiegami grzewczymi,w przypadku Termeta  to tzw.SIM a w Immergazie odpowiednik DIM A-BT. Z wymienionych pozostaje Junkres.Potrzebny będzie moduł mieszacza MM100 +zaw.3D z pompą do podłogówki.

Jak się okaże że będzie potrzebne sprzęgło to wtedy jeszcze+kolejna pompa na grzejniki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc i compact to jest to samo co smart tylko Compact ma panel na kotle starszy bo heatronic 3.5 a smart ma 4.0 ale to w zasadzie nie wplywa na nic w twoim przypadku. Robilem identyczna instalacje na tym kotle. Dom 100 m2, 4 grzejniki (w tym drabinka) , reszta podlogowka. Bez sprzegla. To czy potrzebujesz sprzegla czy nie wynika z instalacji jaka posiadasz. W twoim przpadku na domie 130mkw raczej nie potrzebujesz choc to wynika z obliczen przeplywów dla podłogówki. Wysle ci wieczorem na priv zdjecie tego kotla i  automatyki jak to poskladane jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super jeśli mógłbyś mi coś takiego podesłać bo właśnie miałem prosić o jakiś prosty schemat. A powiedz mi jak z rozbudowa takiego Junkersa jeśli chodzi o jakieś sterowanie nim ze smartfona? Nie mówię że teraz ale myślę już na przyszlosc. Ile mniej więcej czasu będzie potrzebować kocioł żeby nagrzać 120 litrowy zasobnik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten junkers grzeje zasobnik z moca 15 kW. 120 litrow do 50 stopni nagrzeje w 37 minut. Ja grzeje taki zasobnik grzalka elektryczna o mocy 2,5kW na 3 ooby i jest dla mnie wystarczająco. Do sterowania przez internet musisz kupic moduł MB-Lan2 koszto ok 1000 zl. Pobierasz aplikacje Bosh easy remote i tyle. Mozesz pozniej rozbudowac instalacje o bezprzewodowe glowice termostatyczne i inne cuda ale na 130m2 jest ci to zbedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.