Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana instalacji c.o. a zużycie gazu


morgon

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, morgon napisał:

Bardziej szczegółowy jest na stronie Regulusa, ale ten z Purmo jest ok.

Kalkulator ze strony producenta jest przeznaczony do jego grzejników a nie do wszystkich.

I tak na stronie purmo dobieramy grzejniki purmo a na stronie regulusa grzejniki regulusa.

To nie zawsze jest zamienne, choć grzejniki wychodzą podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, morgon napisał:

Największy pokój ma 24m² i planuję wpakować tam 2 grzejniki CV22 600x1400. Pozostałe pokoje to po 12m², więc jeden 600x1400 jest w planach

24m2 =około 2400W=600x1600(1371W)+600x1600(1371W) +głowice termostatyczne lub 600/1400(1200W)+600/1400(1200W)+podniesienie temperatury w -10C-15C na kotle

12m2 =około 1200W=600/1400(1200W) +głowice termostatyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystkie takie masz , fa- wiry to używaliśmy na zakładzie jak centralne było na PARĘ, a nie wodę wtedy to one miały PAŁER , to Cię pocieszę ,  powiem tak na wiosce w tamtym roku znajomi mieli podobny na korytarzu i było zimno ,latem wymienili na C22 bodajże1600mm i już się cieszą że zimno tak do domu nie ciągnie z korytarza , teraz wiem czemu ten gazowiec tak długo hula i 50C za mało WYMIENIAJ jeszcze dziś a jeden na pewno się zwróci jeszcze w tym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak piszesz. Przy węglu one się spisują dobrze, ale też na węglu są inne temperatury zasilania. No to teraz już mam pewność żeby wymieniać. Tego mi trzeba było. I chyba rzeczywiście pokuszę się o grzejniki 600x1600. Nawet jakby było za dużo, to gazowy i tak sobie z tym poradzi bez krzywdy dla niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki miałem plan, nadmiar wełny leży do dziś, ale jak dorzucę jeszcze z 5 cm, to stracę możliwość w miarę swobodnego chodzenia po strychu. Niestety, jakiekolwiek przeróbki istniejącego już budynku są obarczone wieloma ograniczeniami. Chciałem na dole samodzielne mieszkanie robić. Wszystko było fajne na etapie planowania. Gdy już zacząłem myśleć nad rozwiązaniami, doszedłem do wniosku że lepiej kupić mieszkanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie konserwator zabytków. Nic z tych rzeczy. Chociaż teraz, gdy zlikwiduję kotłownię, to na jej miejscu mogę zrobić kuchnię i łazienkę i mam łatwy dostęp do kanalizacji i wentylacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ksieciunio napisał:

Jak zostanie Ci kasy to dokup jeszcze wełny skalnej

Chyba braknie bo jak grzejniki i kocioł gazowy , to i rury by się przydało zmienić bo średnica to podobna do favirów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy koledzy wiedzą ale zapotrzebowanie na ciepło  czyli też paliwo nie zależy od instalacji  tylko od innych czynników.

Wszelakie kalkulatory ogrzewania - nawet popularne na tym forum ciepłowłaściwe.pl  nie podaje różnic w spalaniu wg instalacji.

To do czego już 3 stronę dążycie, może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mironw napisał:

Chyba braknie bo jak grzejniki i kocioł gazowy , to i rury by się przydało zmienić bo średnica to podobna do favirów

No tak, rury to 2" itp. W końcu grawitacja

 

46 minut temu, sambor napisał:

To do czego już 3 stronę dążycie, może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.

Możesz rozwinąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.