Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który w końcu najlepszy ?


MRfoto

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od 10 lat palę JARET PLUS, miałem kocioł KLIMOSZ teraz SEKO nie zmienię. Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arczi82 napisał:

A ja na składzie jak brałem Skarbka na próbę to kobitka mi doradzila brać przez nich pakowany w worki jutowe który jest o wiele tańszy niż org. Pakowany. I daje mi gwarancję że spała się na pył a już oryginalnie pakowany nie daje mi tej gwarancji, zaufalem i jestem bardzo zadowolony i ponad 100 PLN w kieszeni. 

Arczi, gdzie kupowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Deafnezz napisał:

Arczi, gdzie kupowałeś?

Kupowałem pierwszy raz na składzie  niedaleko Łodzi.  Mam jakieś 10 max 15 km. Mój sąsiad od nich węgiel bierze z Piekar i mi polecił abym eko kupił. Skarbek pakowany w zielone worki jutowe po 25 kg. Brałem od nich jeszcze 4 worki na próbę ekoret z Katowic i były niewielkie spieki. Z tym że mają po 810 zł tonę za ten z Katowic i mieszajac go z reropalem było całkiem przyzwoicie. Wadą dużo popiołu po wymieszaniu z retopalem. Dlatego polecam skarbka bo naprawdę rewelacja i po 1030 zł tona. 

DALKÓW
Dalków 131a
97-318 Czarnocin
507 856 113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arczi82 napisał:

Kupowałem pierwszy raz na składzie  niedaleko Łodzi.  Mam jakieś 10 max 15 km. Mój sąsiad od nich węgiel bierze z Piekar i mi polecił abym eko kupił. Skarbek pakowany w zielone worki jutowe po 25 kg.

Ja, Skarbka Piekary, brałem zawsze w GSie w Ozorkowie i był bardzo fajny.(worki oryginalne). W tym sezonie zamówiłem z Parzęczewa, no i zonk. Kamieniami, to sobie, chyba drogę wyłożę. Teraz kupię, na próbę, ten "od ciebie". Z Grotnik niedaleko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Deafnezz napisał:

Ja, Skarbka Piekary, brałem zawsze w GSie w Ozorkowie i był bardzo fajny.(worki oryginalne). W tym sezonie zamówiłem z Parzęczewa, no i zonk. Kamieniami, to sobie, chyba drogę wyłożę. Teraz kupię, na próbę, ten "od ciebie". Z Grotnik niedaleko.

Pozdrawiam

A to nawet nie wiem że tam też skład mają, jestem ciekaw czy na tych składach jest ten sam eko czy z różnych dostaw mają. Bo już się spotkałem z sytuacją że na 2 różnych składach tego samego właściciela był różny ekogroszek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Arczi82 napisał:

A to nawet nie wiem że tam też skład mają, jestem ciekaw czy na tych składach jest ten sam eko czy z różnych dostaw mają. Bo już się spotkałem z sytuacją że na 2 różnych składach tego samego właściciela był różny ekogroszek. 

Właśnie ten wzięty z Parzęczewa robi ze mną co chce. Co kilka worków(jak się trafi inny sort) muszę regulować kalorycznością, powietrzem, żeby nie przeżucał lub zapadał się kopczyk.

W GSie Ozorków (chyba ul.Prosta),  takich "jajeczek" nie bylo. Tłum ludzi stamtąd go bierze więc o czymś to świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 doba i jest pięknie. Pięknie się wypala i malutki popiołu. 

 

IMG_20190209_150443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy ekogroszek  Diablo Gold w sklepie  Węgiel Zagórski.  https://wegielzagorski.pl/ekogroszek-diablo-gold-1t.html

Kaloryczność - 28Mj/Kg

Siarka - 0,3%

Granulacja 8-25mm

Spiekalność -  0 RI.

Zawartość popiołu - < 5%

Ciekawe co to za wynalazek,po parametrach wygląda na kolumbijski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie kaloryczność 28 Mj/kg  i spiekalność  0-RI. Rzadko spotykane. Prawdopodobnie masz rację , że to wschodni produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgadza się.... od Putina :))

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 12:14, szelest napisał:

Zastanawia mnie kaloryczność 28 Mj/kg  i spiekalność  0-RI. Rzadko spotykane. Prawdopodobnie masz rację , że to wschodni produkt.

Spaliłem w zeszłym tygodniu 100kg. Tydzień suszyłem, jedna zawleczka, Kaloryczność ma, spieki też ma, tak twarde że jeszcze takich nie miałem (ale ja zawsze mam spieki). Drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory paliłem bartexem gold , z wad zauważyłem to że przy zbyt dużym dmuchaniu się spieka ..... no ale przy tak dużej kaloryczności to raczej normalne , nastawy zmniejszone do 25% nadmuchu i problem ze spiekami został wyeliminowany , no i wadą na pewno jest to że groszek jest dość wilgotny , dlatego planuje teraz kupić z 3 tony latem i od razu pootwierać w miarę możliwości jak najwięcej worków tak żeby spokojnie do zimy sobie odparowało .....
W zeszłym tygodniu zakupiłem pół tony węgla ze składu w Zelowie pakowany w worki jutowe , bez bliżej określonej nazwy , póki co mogę powiedzieć o nim tyle że jest suchy jak pieprz , kaloryczność 25-27 Mj ....niedługo zobaczymy jak w praktyce. 940zł / tona
Skusiło mnie to że brat go chwali ....bo pali nim całą zimę no i to jaki jest suchy , życzyłbym sobie żeby np. BARTEX był taki , wtedy to dla mnie groszek idealny przy cenie 1000zł za tonę i to z dostawą , kaloryczność musi mieć deklarowaną bo temp. na piecu osiągam bardzo szybko jaką sobie tylko zażyczę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 20:41, HarryH napisał:


A Piekary to myślicie że skąd? Przecież kopalni już tam nie ma, Węglokoks zostawił tylko zakład.

Czyli w przyszłym sezonie Skarbek Piekary tylko z nazwy...?

Łeeeehłeeeeh...:'-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku zimy do tej pory palę Bartex gold, kaloryczność ma dobrą, to fakt, ale jak większość pisze jest dość trudny w spalaniu, najlepiej nadaje się do palenia w dwustanie, w PID_dzie wszystkie ustawienia rozwalają cały proces spalania, zbyt duży podmuch to spieki i kalafiory, zbyt mały nadmuch to kopcenie i czarny piec ale bez spieków, co prawda spalam w PID_dzie ale w wąskim zakresie nastaw, dmuchawę mam ustawianą w skali 1:50 więc dla 1% mocy 20 a dla 100% mocy 28, a więc czasy pomiędzy podawaniem dla 1 i 100% mocy też mało się różnią, i jest to konieczne by zachować optymalne spalanie, bo tylko w wąskim zakresie ustawień mocy spala się najlepiej, najlepiej nadaje się na mroźne zimy, teraz takich nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej .... inny z kolegów też pisał że groszek bardzo fajny ale dosyć wymagający , u mnie konkretnie była potrzebna mała przeróbka retorty którą opisuję w innym temacie , mianowicie miałem spieki w jednym miejscu palnika gdzie ciśnienie powietrza było zbyt duże , ale temat ogarnąłem i jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MRfoto napisał:

 , u mnie konkretnie była potrzebna mała przeróbka retorty którą opisuję w innym temacie , mianowicie miałem spieki w jednym miejscu palnika gdzie ciśnienie powietrza było zbyt duże , ale temat ogarnąłem i jest ok .

Jak sobie poradziłeś z tym spiekiem , bo w "swoim " temacie tego nie podałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie , przepraszam , temat został już uzupełniony ...... poszedłem w drugą stronę i nie przytykałem otworów bo to nic nie dało , tylko wywierciłem dodatkowe otwory powodując zmniejszenie ciśnienia w miejscu tworzenia się spieków . Póki co jestem bardzo zadowolony z rezultatu.

Palnik retorty zamontowany prawidłowo po przeróbce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle!!!! Worki tylko pewnie zostały a w środku szlak wie co.

Koledzy piszą o retopalach, bartexach , Pieklorzach 1O rodzaju. I że super są . 

A ja wydedukowałem że DZIŚ super a jutro Czecha z Ruskiem wsypią do wora i poszło!!! Tak jak ze Skarbkiem zrobili!!

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.