Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec defro duo uni 20 kw. Nie moze dobic do temp zadanej na pidzie. POMOCY!!


MarcinMucinski

Rekomendowane odpowiedzi

Tez palisz na pidzie???i jakie masz spalanie na dobe??? i jakie masz podawanie i nadmuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podniosłem podawanie min 4 sek max 8 sek. przerwa min 70sek max 110. zobaczymy. Jak nie pomoze to chyba przejde na reczne ustawienia bez pidu , tylko przy dużych skokach temp trzeba zmieniac co i raz ustawienia żeby tem nie spadała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To max spalin masz 260° w ustawieniach serwisowych? Jak tak to ustaw na 220°  Piec powinien (algorytm) szybciej reagować na spadek temp. na kotle. Czemu taka moja reakcja? Piszesz, że w paleniu recznym osiąga piec zadaną czyli szybki masz spadek i trzeba to przyspieszyć w pid.

Zobacz, oceń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przestawie na 220

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MarcinMucinski napisał:

Tez palisz na pidzie???i jakie masz spalanie na dobe??? i jakie masz podawanie i nadmuch?

Tak palę na pidzie ale na innym sterze wywalilem techa bo mnie doprowadzał do palpitacji serca , aczkolwiek nie miałem problemu z uzyskaniem temp. zadanej. Teraz jadę na skzp2. #gilal dobrze Ci mówi zmniejsz temp. spalin  nie obraz się Marcin ale widzę że nie bardzo wiesz w która iść stronę po twoich przestawianiach parametrów. Znajdź instrukcję obsługi i zrób zdjęcie tabeli mocy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro postaram się zrobić fotke tabeli. a ile wychodzi ci eko na dobe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarcinMucinski napisał:

ok przestawie na 220

 

I oczywiscie spokojnie :)

zobacz czy stetownik szybciej będzie reagował na zmiany temperatury kotła. Algorytm powinien stopniowo dochodzić do zadanej lekko ją przekroczyć i tak sobie pracować na niskiej mocy. Ale jak masz szybki spadek ciepła z kotła to trzeba jednak szybciej reagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś czary dla mnie:) Piec 20kw, dom ocieplony i nie może dobić do temperatury? Wróć do ustawień fabrycznych i ma to śmigać i przede wszystkim ustaw moc kotła na 100%.. Następna rzecz, to dałeś tu wykres pracy kotła, na którym widać, że pracował w miarę regularnie na wtedy zadanej temperaturze( wykres jest całkiem całkiem) wystarczyło tylko podnieść na 65*C i pozamiatane. Nie wierzę, że po 1,5 dobie w miarę stabilnej pracy kotła nagle ześwirtował i nie można go ustawić. Przepraszam, ale dla nie to takie pierd.olenie bez obrazy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak obnizylem czas podawania na 70msek a podawanie na 7 sek to piec dobija do 63 stopni. nawet był 65 stopni. Teraz kwestia spalania wyszło mi 125kg na 72 h czyli daje na to 41.6 kg na dobe. No to jest tragedia... Na ustawienich recznych przy podawaniu 6 sek , przerwa 100sek nadmuch na 35 procent wychodziło mi 25 kg przy temp w dzień 4 stopnie a w nocy -2.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ta tabele chodziło?

20190124_185149.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Chyba raczej o taką tabelkę chodziło

images.jpg

Nie wiem czy nie lepiej wrócić i przywrócić ustawienia fabryczne, sprawdzić czy sterownik jest odpowiednio ustawiony do mocy i typu palnika, ustawić 100% moc i tylko zmniejszyć max temperature spalin na 220 °

Wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rece mi już opadają do tego pieca... wziełem przed chwila wszystko do ustawien fabrycznych. ustawiłem temp 63 zadana i moc kotła na 110%

podawanie jest na min 1 sek max 5 sek

przerwa jest min 45 sek max 70 sek

Wiecie może jak ustawić piec w ustawieniach serwisu chodzi o moc bo mam 20 kw. piec defro duo uni i sa dwa oznaczniki

20 kw RET I 20 kw UNI.  CO ZAZNACZYC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20kW UNI bo piec masz 20kW, a palnik UNI

Przestaw jeszcze max spalin

I teraz trzeba czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze na 220?tak jak wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak

Jak zostały przywrócone ustawienia fabryczne to teraz znowu jest 260°  jak dobrze pamietam

I spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem od razu na 220. i podniosłem moc kotła na 110 % wyczytałem ze jak jest słaby eko to tez może pomóc. Na razie rosnie temp ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko też, ale musiałbyś mieć jakiś brunatny :) Mocniejszy = mogą być klopoty jak takiej mocy potrzebujesz

Teraz poczekaj cierpliwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego pieca nie ustawisz, bo nie czytasz to co sie do ciebie pisze. Skaczesz co chwilę z ustawieniami a piec to nie samochód nie reaguje od razu. Wrociles do ustawien fabrycznych i pierwsze co zrobiłeś znowu mu dowaliłeś tym razem z mocą kotła na 110% i zaraz zaczniesz od nowa, a to wiatr a to podawanie i znowu chu.j z tego. Ustawienia fabryczne i nie ruszac tego przez noc. Później z rana jak masz możliwość zrobić zdjęcie jak wygląda po nocy palenisko i popiół od retortą. Temperatura na piecu 65 i ani stopnia mniej i jak będzie temperatura powrotu. Za dużo kombinujesz, coś przeczytasz tutaj i dodatkowo jeszcze sam coś zmieniasz, tak tego nie ustawisz. Powiem ci najkrócej jak się da. Ustawienia fabryczne, na PID, a  później niewielkie zmiany. Każda zmiana nastawy to kilka godzin pracy, piec się musi przestawić. Sam nie dawno kupowałem piec, tez się tu pytałem ludzi, ale nie skakałem z ustawieniami co godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka chłopaki. Wczoraj jak przywróciułem piec do ust.fabrycznych jak na razie jest fajnie. temp się trzyma 63-65 stopni. Spakanie chyba wyjdzie tez ok bo wczoraj o 17;00 zasypałem 24kg i patrze ze do dziś do 17 starczy spokojnie wiec spalanie będzie 20-24kg na dobe. Delikatnie przestawiłem ustawienia żeby nie zwariował piec znowu.Wrzuce pare fotek to może wy cos podpowicie jeszcze co zmienić i czy jest dobrze. Dodam ze w nocy było -8 stopni to chyba dobrze jak piec sobie razdzi w takiej temp.

Mam pyt co chodzi o NADZUR PIECA. Po przekroczeniu 63 stopni jaka jest zadana nie powinien wejść w nadzór????bo jakma 65 stopni to nadal jest praca.

20190125_134251.jpg

20190125_134311.jpg

20190125_134318.jpg

20190125_134345.jpg

20190125_134351.jpg

20190125_134358.jpg

20190125_134405.jpg

20190125_134410.jpg

20190125_134417.jpg

20190125_134424.jpg

20190125_134430.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

To znaczy co przestawileś?

Tak myślę, że powinieneś tylko przestawić moc z 110% na 100% i dłużej poczekać na ustabilizowanie algorytmu. I tyle.

Max spaliny zmniejszone żeby szybciej reagował algorytm na spadek temp. na kotle. I tak zostawiamy.

Piec ma pracować przy zadanej lekko ją przekraczać. To jest właśnie zadanie algorytmu PID. Po przekroczeniu zadanej o 5° piec przechodzi w nadzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli piec wejdzie w nadzór jak przekroczy 5 stopni od zadanej temp????Czyli jeszcze tak nie było max było 66 stopni.

A zmieniłem przerwe podawanie min z 40 sek na 60 sek i max z 70sek na 95 sek

moc kotła już mam na 100%

Czyli pow jak piec nie będzie wchodził w nadzór to dobrze czy zle???

I mysle czy nie podnieść temp zadanej na 65????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak zmieniasz. Tak jak pisałem tylko moc w dół, max spaliny tak jak mówiłem, a reszta fabrycznie.

I dać czas sobie i dla pieca/sterownika

Zadaniem PID jest utrzymywać temperaturę zadaną na kotle i jej mocno nie przekraczać. Jak czesto wchodzi w nadzór to moc kotła w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawioną moc kotła max 55% (Palnik Ardeo iron 25kw)Daje radę dogrzać chatę i CWU ( 300m ogrzewane i 300l cwu).Z mocą niema co przesadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.