Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec defro duo uni 20 kw. Nie moze dobic do temp zadanej na pidzie. POMOCY!!


MarcinMucinski

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, MarcinMucinski napisał:

moc kotła mam ustawiona na 80 procent. powinienem zwiekszyc??

A piec dochodzi do zadanej? Jak dochodzi to ja bym zwiększył zadaną na 65° będziesz miał z czego oddać na instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MarcinMucinski napisał:

co trzeba by było zmienić??

A pompy na jaką moc (bieg) masz ustawione. Jeżeli możesz to ustaw jak najmniejszą? Woda będzie wolniej krążyć i tak nie będzie wychładzać kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie piec zadko dochodzi do zadanej przeważnie jest 59-61 stopni a zadana 62 jest. Od czwartku może doszedł do temp zadanej z 5 razy. Pompki mam na 3 biegu teraz. zmniejszyć na 2. Pompa podłogowa i CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Pompę od CWU od razu na 1. Resztę pomp ustaw jak najmiejszy bieg, ale też zwróć uwagę czy wszędzie dogrzewa (szczególnie w podlogówce). Jak masz pompę na grzejniki z auto adapt to fajnie by było abyś to uaktywnił.

Jak teraz masz moc kotła na 80% ustaw na 90%. Wcześniej kolega wyżej pisał aby dać moc na 100%  i też tak można choć ja jestem zwolennikiem mniejszych zmian :) Piec ma odbijać do zadanej, ale nie drastycznie ją przekraczać (PID)  Korekta (czy na 90% czy 100%) i cierpliwosci :) Odczekać kilka godzin

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki wziełem od CO na 1 a od podłogówki na 2. Ide podniosę moc kotła na 90%. Spadam na impreze i później zobaczę co i jak :)

Dzieki za odp:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko

Tylko zobacz czy nie ma problemu z dogrzaniem na niższych biegach pomp

Pozdrawiam i miłej imprezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Widze ze piec ładnie pracuje utrzymuje się temp przeważnie jest 62 a nawet 64 zauważyłem. WRZUCE WYKRES. Pompki zmiejszyłem i chyba pomogło temp na piecu się utrzymuje a dziś było -8 stopni.

20190120_084445.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

No to super :)

Zwróć tylko uwagę czy wszystko  grzeje jak jest taka potrzeba. Bo jak masz termostaty, a pomieszczenie będzie dogrzane to będą zimne grzejniki.

Ja bym jeszcze zobaczył i piecyk ustawił na zadaną 65° Piecyk powinien stabilnie pracować bo będzie miał z czego oddać ciepła na układy. Ale jak bedziesz chciał :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezme zaraz podwyzsze temp. masz jakiś pomysł na obniżenie spalania ekogroszku??teraz wychodzi mi na tych ustawieniach 33kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na ustabilizowanie się instalacji i kotła.

Dużo jest czynników na takie spalanie. Ocieplenie budynku, temp. wewatrz komfortowa utrzymywana przez użytkownika, też instalacja, jak utrzymywana jest ochrona powrotu kotla (przeważnie ona odpowiada za zamieszanie i nie stabilność pracy kotla)... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim trybie palenia jest najlepiej ustawić piec?? i żeby było oszczędnie co do spalania ekogroszku??

tryb dom

pompy rownoległe

tryb letni

piorytet bolire

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marcin

Czy ty czytasz tego kolegę powyżej? Facet dobrze ci radzi a przy okazji ma pytania na które wypadało byś odpowiedział jeśli chcesz cokolwiek jeszcze zmienić w tym swoim spalaniu( a może już niewiele się da).

" Dużo jest czynników na takie spalanie. Ocieplenie budynku, temp. wewatrz komfortowa utrzymywana przez użytkownika, też instalacja, jak utrzymywana jest ochrona powrotu kotla "

Tu odpisz koledze a on ci dalej coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MarcinMucinski napisał:

Na jakim trybie palenia jest najlepiej ustawić piec?? i żeby było oszczędnie co do spalania ekogroszku??

tryb dom

pompy rownoległe

tryb letni

piorytet bolire

 

Witaj

Myślę, że tryb "pompy równolegle". Moim zdaniem lepiej jest jak pompy tłoczą wodę cały czas (nie CWU), a regulować (krzywa grzewcza /pogodówka) na mieszaczu.

Przy eko myślę, że taki tryb jest najlepszy. Chyba, że masz problem z dogrzaniem CWU to "priorytet bojlera". Tryb letni mówi za siebie :) stosowany w lato tylko di ogrzania CWU, a reszta pomp jest nieaktywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek ma ocieplony 15 steropianem a poddasze 25cm wełny. Temp wewnetrzna to 23stopnie.Na dole mam 80m2 podłogówki i dwa grzejniki po 80 cm i dwa po 100cm. Góra jest ogrzewana tylko przez gzrejniki 63 zeberka , łazienak 8m2 podłogówka. Temp powrotu steruje zaworem mieszającym przed pompa na gzejniki.

Na wcześniejszych podanych ustawieniach wyszło mi spalanie 33.5 kg na dobe na pidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pyt. Czy jak się trzyma ekogroszek na zewnątrz   tylko pod plandeka to nie przeszkadza w spalaniu??ilości na dobe??Czy lepiej trzymać worki w garażu ogrzewanym chociaż pow z 10 szt. Na zasyp wchodzi mi 5szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej trzymać przed zasypem w cieple, a szczególnie w mrozy.
To pewnie masz zawór 4D. A na grzejnikach masz termostaty? Piec osiąga teraz zadaną temp. 65° i jak tak to ile stopni masz na powrocie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam zawór 4d na grzejniki. Termostatów nie mam.Na powrocie ustawiam właśnie zaworem tym 4d 45-47 stopni. Temperatura nie docgodzi do 65 stopn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis znowu zasypałem zasobnik i wyczusciłem piec od godz 17;00 na pracy pompy równoległe tem na razie doszła do 45 stopni i spadła do 40 i teraz znowu rosnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zalewasz teraz zimną wodą z powrotu podłogówki i grzejników. Szkoda, że nie masz głowic termostatycznych na grzejnikach. Zawsze to oszczędność.

Zamontuj czyjnik powrotu na dole rury którą wraca woda z instalacji do pieca. Będziesz widział co się dzieje.

Jak masz silownik na zaworze 4D to może na czas wygrzania instalacji wyłącz ochronę powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik powrotu mam zamontowany z tyłu pieca na powrocie i tepm ustawiam właśnie tym zaworem 4d co jest przed pompka do grzejników. Ochrone powrotu mam cały czas wyłaczona. Przez cała noc piec nie dobił nawet do 55 stopni. podniosłem podawanie ekogroszku min 3 sek max 7 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie ruszał, a podniósł moc na 100% (z tego co pamiętam to można ustawić nawet na 110%)

Potem jak byłoby ok to delikatnie w dół. Widocznie masz duży odbiór ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest chyba coś nie tak:( jak to piec nie może w ogóle dobić do temperatury zadanej. Rozumiem jak długo mu to zajmuje czasu, ale że w ogóle to raczej mało prawdopodobne, tym bardzie, że jak czytam dom jest dość dobrze ocieplony i spalanie też dość duże to fakt. Ja mam 30kg/24godz. ale dom nie ocieplony i jakieś 180m2 do ogrzania a strop na poddaszu ocieplałem niedawno 15cm wełny a było wcześniej 5 cm gdzieś styropianu i wylewka ale piec nie miał problemów z dogrzaniem domu i dobiciem do 65*C nastawy na piecu a mam defro 15kw eko lux ( co prawda na górze było zimniej o jakieś 1-1,5 *C, teraz jest znaczna różnica na lepsze). Porównywałeś kopczyk na retorcie z tymi jakie są na zdjęciach na forum? Nie wyrzuca ci niespalonego ekogroszku? A może masz nastawione jakieś obniżenie temp.  na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam teraz jak podniosłem podawanie max na 7 sex to temp doszła do 62 stopni. Chce ustawić na 65stopni i chyba podniosę moc kotła na 100%. I zobaczę jakie wyjdzie spalanie eko na dobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz ustawiony palik/piec w sterowniku na takie kW ile jest na tabliczce z boku kotla i oczywiscie oznaczenie uni? Czyli jak piec masz 20kW to i sterownik też musi być ustawiony na 20kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ma ustawiome ze 20 kw jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.