Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła na pellet 15 KW


pbl

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pbl napisał:

 

Jeśli chodzi o kotły typu edelkamin, red itd. to nie da się ukryć, że ich cena jest wyższa. Po drugie trochę przeraża mnie ich zintegrowanie i skomplikowanie, systemy czyszczące itd. Wszystko jest ok jak to działa, w przypadku awarii bez serwisu się nie obejdzie. Wolałbym kocioł prostej konstrukcji, typu tego TORETA lub DuoKO. Po trzecie to trochę taki patriotyzm gospodarczy. Skoro mamy dobre rozwiązania polskich firm to po co mam kupować kocioł włoski niemiecki czy jeszcze inny?

Jeśli chodzi o Edilkamina czy Reda,  widziałeś gdzieś wątki typu "pomocy nie działa", "za dużo pali", "pomóżcie w ustawieniu kotła". No nie, a to już daje do myślenia co nie? Edilkamin czy Red to lata doświadczeń, które owocuja dużą niezawodnością i patentami jak system Leonardo w Lagunie. 

Taka ciekawostka,  wiesz że Włosi zanim puszczą kocioł w katalog to jego prototypy pracują kilka lat u lokalnych odbiorców i parkach testowych?  Następcę Reda Compacta to już chłopaki widzieli 2 lata przed premierą.  Kto tak i nas robi? No nikt, najlepiej zrobić coś na wzór zachodu,  nazwać to najlepiej  Alfa, rzucić cenę 15000zł dla klienta i trzepac kasę i nie ważne że po krótkim czasie kocioł wydaje dźwięki jak seks 80cio latkow. 

Fajnie że jest wybór, dla konsumenta duży plus,  podobnie jak to forum,  zawsze tak jak Ty teraz, można dowiedzieć się czegoś nowego i ciekawego. 

Co do patriotyzmu,  to taka pusta gadka bo używasz gazu z Rosji,  chodzisz w chińskich ciuchach,  używasz koreańskiego telefonu i jeździsz zachodnim autem. 

Aha dodam tylko że te włoskie "cuda" są wbrew pozorom proste w konstrukcji i montażu i mają układy pompowe zintegrowane i w cenie kotła. 

Tyle ode mnie, wybór należy do Ciebie ☺

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pbl napisał:

W obu przypadkach brał bym kocioł ze sterownikiem touch, do tego termostat w salonie, czujnik pogodowy i moduł internet.

Pamiętaj tylko, że termostat pokojowy powinieneś umieścić w najchłodniejszym pomieszczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, eliks napisał:

Aha dodam tylko że te włoskie "cuda" są wbrew pozorom proste w konstrukcji i montażu i mają układy pompowe zintegrowane i w cenie kotła. 

Niestety, nie mają czegoś takiego jak Econet, moduł internetowy, czyli rejestrator parametrów kotła, "gadżet" szalenie przydatny... Ktoś, kto twierdzi inaczej to znaczy, że nigdy go nie miał i nie używał...

Miniaturowe zasobniki  na pellet we "Włochach" też d...y nie urywają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cezar76 napisał:

Te nadmuchy to chyba koniecznie, chyba, że macie tak perfekcyjnie ustawione fabrycznie...

Nadmuchy wklepane przez serwisanta przy pierwszym uruchomieniu są ok i niektórzy ich nie ruszają... Ja jednak z natury jestem taki, że lubię "poprawiać" fabrykę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mają czegoś takiego jak Econet, moduł internetowy, czyli rejestrator parametrów kotła, "gadżet" szalenie przydatny... Ktoś, kto twierdzi inaczej to znaczy, że nigdy go nie miał i nie używał...


Owszem nie maja. Tylko po co komuś kto chce tylko w domu mieć ciepło takie gadżety?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o tym właśnie pisałem...

Poza tym, jak ktoś chce mieć tylko ciepło, to niekoniecznie musi wywalać 15000+ na kocioł konstrukcji włoskiej...

Nie twierdzę, że to złe kotły... Mi osobiście jakoś z nimi nie po drodze, z powodów m. in. wyżej opisanych :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastor, przez ten właśnie miniaturowy zasobnik ten kocioł nie da o sobie długo zapomnieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pbl napisał:

Co do wyboru między kipi a Revo. Czy Revo rzeczywiście jest tak dużo prostsze w obsłudze od kipi? Jest duża różnica dla zwykłego użytkownika? Nie mam zamiaru testować wszystkich peletów na rynku i szukać idealnego płomienia. Przeczyszczenie raz na kilka dni, wyrzucenie popiołu to nie problem, dlatego nie szukam bajerów typu automatyczne czyszczenie odpopielanie itd. Ale jeśli chodzi o samą pracę kotła to chciałbym żeby to po prostu działało, bez grzebania w ustawieniach typu czas podawania, czas nadmuchu itd. W obu przypadkach brał bym kocioł ze sterownikiem touch, do tego termostat w salonie, czujnik pogodowy i moduł internet. Chciał bym ustawić temperature, obniżenia dobowe, korektę pogodową i tylko dosypywać pellet. Który palnik będzie dla mnie lepszy?

Poza tym kolega pbl wyrażnie napisał, czego konkretnie szuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pastor napisał:

jak sie orientujesz mozna dokupic nadstawke ewentualnie osobny zbiornik i podawanie wiec to nie problem

A orientujesz się ile za to jeszcze trzeba dopłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze trochę dołożyć $$ i mieć pompę ciepła w tych pieniądzach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pastor napisał:

Napisales ze wlosi nie maja econeta etc jako argument przeciw wloskim kotlom.

Piszę o minusach, które osobiście mi nie pasują w tych tak zachwalanych włoskich kotłach. Poza tym, każdy kocioł trzeba dwa razy w miesiącu wyczyścić, z tym że te z Kipi czy Revo będą działać dalej nawet bez czyszczenia , a we włoskich wyskoczy błąd :).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawię to bez komentarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Benton661 napisał:

Piszę o minusach, które osobiście mi nie pasują w tych tak zachwalanych włoskich kotłach. Poza tym, każdy kocioł trzeba dwa razy w miesiącu wyczyścić, z tym że te z Kipi czy Revo będą działać dalej nawet bez czyszczenia , a we włoskich wyskoczy błąd :).  

Palę w Lagunie trzeci miesiąc, spaliłem ponad tonę pelletu i jeszcze nic nie czyściłem i do końca sezonu raczej nie będę. Raz opróżniałem pojemnik na popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Benton661 napisał:

Poza tym, każdy kocioł trzeba dwa razy w miesiącu wyczyścić 

No właśnie nie każdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks, ostatnio widziałem zdjęcie Twojego wymiennika, nawet @Puławiak zalecał Ci porządne wyczyszczenie i odkurzenie go. Także bzdety typu cudowne samooczyszczanie się włoskich konstrukcji można między bajki włożyć... Swoją drogą nie chwaliłeś się spalaniem przy tak zasyfionym wymienniku...

A oto cytat z innego forum na temat RED-a:

"Dziewczyny w sklepie testowały ten kociołek na tanim ale z atestem pelecie.Alarm załączał się po dwóch tyg. nie czyszczenia pieca.Ogólnie wrażenia wizualne pozytywne dosyć cicho pracuje natomiast jak będzie z eksploatacją czas pokaże."

To wszystko co mam do powiedzenia w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Benton661 napisał:

@eliks, ostatnio widziałem zdjęcie Twojego wymiennika, nawet @Puławiak zalecał Ci porządne wyczyszczenie i odkurzenie go. Także bzdety typu cudowne samooczyszczanie się włoskich konstrukcji można między bajki włożyć... Swoją drogą nie chwaliłeś się spalaniem przy tak zasyfionym wymienniku...

Ale nie manipuluj bo w tym samym wątku udowodnilem że to ani syf ani sadzat, tylko pył peletowy, popiół widziałeś,  bialutka komorę spalania również w odpowiednim temacie. Ja nie krytykuję pewnych rozwiązań, ale nie lubię przeinaczania rzeczywistości. Jeśli chcesz o tym porozmawiać to tam gdzie jest na to odpowiednie miejsce. Poza tym wychodzi Twoja ignorancja i niewiedza bo Compacty same się nie czyszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mało mnie interesuje, czy się czyszczą same, czy nie. Wiem tylko tyle, że KAŻDY kocioł na paliwa stałe wymaga czyszczenia przez użytkownika.

30 minut temu, eliks napisał:

Ale nie manipuluj bo w tym samym wątku udowodnilem że to ani syf ani sadzat, tylko pył peletowy,

W trosce o sprawność kotła sam wymiatam pył ze ścianek wymiennika co 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, eliks napisał:

ale nie lubię przeinaczania rzeczywistości.

Zwracam tylko uwagę na to, że "włoskie cuda " też mają swoje wady, które niektórym mogą nie przypaść do gustu, a Twoje nagminne "hymny pochwalne" wydają mi się średnio obiektywne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.