Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KOSTRZEWA TWIN BIO 16KW - BARDZO DUŻO BIERZE PELLETU


rroman31234

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, pastor napisał:

Cały czas mówimy ze jak kocioł ma zimno w dupę to nic z tego dobrego nie bedzie

Dokładnie, ale pompa na powrocie już " dupkę" dogrzeje... Później tylko korekta ustawienia 4d. 

Kolega ma chyba samą instalacje grzejnikową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastor... Jak to jaki jest powrót? Skoro start pomp był na 40 st i w momencie gdy czujnik pokojowy pokazał że trzeba grzać, a temp kotła była powyżej tych 40 st, to nastąpiło załącznik pompy CO i zalanie kotla zimną wodą.

Dlaczego temp kotła z 40 st do 50 st wolno rośnie? To jest proste, gdyż kocioł zalewany jest wodą o temp 20st, albo i mniej. I tu nawet ta 16KW rakieta nie jest wstanie rozbujać tego kotla. 

Do autora :

Posłuchaj Pastora i dawaj schemacik :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopisze.... 

Ponieważ kocioł pracuje w automacie, to kolejną opcją jest zostawienie pompy CO tam gdzie jest i dołożenie kotlowej. Tylko obie pompy żeby załączały się w tym samym czasie. Potrzebna będzie jedynie zmiana ustawienia przepływu 4d, ale to dopiero będzie wiadomo jak wszsyto ruszy. 

Jak się mylę, to proszę mnie poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przestawisz te pompke to prawdopodobnie bedziesz miec zimno w domu - co ci bedzie napedzac instalacje grzewcza? chcesz zeby ruszyla na grawitacji??

Te rozmowy donikąd nie doprowadza jak nie narysujesz schematu. Daj sobie pomoc i nie zadaj od innych ze zrobia za ciebie robote

widziales kiedys jakikolwiek schemat z zaworem 4D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rroman31234 napisał:

pompkę co chcę przestawić na powrót.  zaznaczyłem na zdjęciu strzałką . zawór klapowy (zwrotny) te zaznaczyłem

kotl1.jpg

Napisałem, że pompa CO na powrocie i dokładnie pisałem, że pomiędzy zaworem 4d a kotlem. Jeżeli ta  rura, która idzie w dół od zaworu 4d jest rurą powrotu do kotla, to tam ma być pompa CO, a nie tam gdzie Ty sobie wymyśliłeś. Sam pisałeś, że nie masz pojęcia o instalacji, a tworzysz " cuda" 

I żebyś jeszcze wiedział, to strzałka na pompie musi być skierowana również w dół. Ech... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., o ile jest tak jak pisałem, czyli rura w dół to powrót z 4d do kotla, to pompa będzie pchała wodę na instalację przez kocioł, ale też również będzie cześć gorącej wody zasysała z zaworu spowrotem do kotla i tym sposobem powrót będzie dogrzany. Z tego co widzę ( choć autor schematu nie wstawił), to obieg przez 4d ma identycznie jak u mnie. Prawa rura- zasilanie z kotla, w górę na instalację, z lewej powrót z instalacji, a w dół do kotla. U mnie to fajnie działa o czym już wspominałem. Zawór 4d mam otwarty na 5.5. Start pomp na 60 st i powrót min 53 w pierwszej fazie załączenia pompy,a przy końcowej fazie dogrzewania mieszkanie temp na kotle ok 65 st, na grzejniki daje praktycznie tyle ile ma kocioł, a powrót w tym momencie ok 63-64 st. Praktycznie jak kocioł pracuje i dogrzewa mieszkanie, to temp powrotu jest nizsza na powrocie o około 1 do 1.5 stopnia. Czyli mówię o temp powyżej 60 st na kotle.  W wolnej chwili mogę wstawić fotki jak to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.