Skocz do zawartości
IGNOROWANY

instalacja poprawiona - do oceny


JacekFF

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.01.2019 o 13:24, sambor napisał:

 

Czy zawory zwrotne muszą być na powrocie z grzejników i bojlera? Nie mogą być tak jak teraz czyli zaraz za pompą CO i CWU? Druga sprawa to zawory przy grupach. Na tym rysunku są na powrocie. Nie może być jedna na zasilaniu lub powrocie jeśli mają je wspólne? 

I co to kolega dorysował za 2 pompy przed grupami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież we wspomnianym poście #15 wyrażnie napisałem: " Te (zawory zwrotne) na obiegach grzejników, CWU mogą być za pompami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sambor napisał:

ZZ od podłogówki  muszą być tam gdzie masz narysowane w poście#15,  jeżeli masz już ZZ za pompami CO i CW to mogą one zostać i nie potrzeba nowych

A jeśli był by tylko jeden zawór wspólny na powrocie lub zasilaniu grup to co może się dziać? Sorry za tyle pytań ale facet nie jest skory do poprawek i muszę być przygotowany na wszystkie jego teksty tupu "to niepotrzebne", "będzie działać" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZZ powinno być tyle ile obiegów z pompami, inaczej pompy będą sobie podbierać wodę i jedna drugiej będzie zakłócać pracę.

Ja nie rozumiem dlaczego chcesz dyskutować z wykonawcą - chcesz to niech robi, przecież mu płacisz.

No chyba że poprawki to za darmo - wtedy trzeba mieć argumenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mu zapłaciłem za robotę która jest spiepszona. Przyjechał gość z defro i powiedział że zanim tego nie zmienią nie ma gwarancji na kocioł bo on nie odbierze kotłowni. Także facet musi poprawić robotę. Oczywiście za materiały mu zapłacę ale za robotę nie mam zamiaru jeśli to poprawka. 

Dlatego pytam o te zawory przy grupach bo gość z defro nic hydraulikowi o nich nie mówił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację. Dla niego ważna była temperatura powrotu i źle wpięty zbiornik wyrównawczy. 

Ale widzisz ilu specjalistów tyle opinii. Gość z defro powodział żeby pompę CO  przełożyć na powrót kotła i to miało wystarczyć być temperatura powrotu była odpowiednia oraz by grzejniki grzały.  Znów hydraulik twierdzi że grupy bez pompy przed nimi sobie nie poradzą. I bądź tu człowieku mądry. 

Nie wiem tylko co gmaj22 tam nasmarował przed tymi grupami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nasmarowane"" pompy to właśnie pompy grup pompowych a narysowałem je, żeby uzasadnić lokalizację zaworów zwrotnych.

Napisałeś, że masz grupy pompowe z 3D, więc dajesz zawór zwrotny jak poniżej:

1806842037_grupapompowa.png.18fccffb275fef396b5a368d4c2e3fa5.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zmieści, trzeba tylko chcieć :)

zz3.png.71c0eeda1afbb978b322f86dfdc0dac0.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie które muszę zadać hydraulikowi i muszę być przygotowany ;-) a mianowicie chciałem zrobić ochronę powrotu przez pompę CWU. Bojler jeszcze pusty ale przez wężownicę woda by podgrzała powrót. I teraz ciekawa sprawa. Załączam pompę cwu, przed pompą rura robi się gorąca a za pompą nie czuję zbytniej różnicy. Przez kilka minut nic się nie dzieje a pompa pracuje. Temp powrotu też nie maleje a piwinna bo przecież trochę zimnej wody w rurach i wężownicy było. Najbardziej jednak dziwi mnie że za pompą rura jest chłodna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sambor napisał:

A po co ci to?

Chcesz jeszcze raz przerabiać., tą ochronę już chyba dyskutowaliśmy i to inaczej.

Tak na ochronie będzie dodatkowa pompa. Chciałem tylko doraźnie zapewnić odpowiednią temp powrotu bo zawór 4d mam ustawiony na 3 i na dom idzie tylko 24 stopnie. Nie chcę podkręcać bo wtedy temp powrotu spada i w kotle robi się wilgotno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sambor napisał:

 

Facet dziś nie przyjdzie bo coś mu wypadło ehhh.

Ale wspomniałem mu jeszcze o tych zaworach zwrotnych przy grupach pompowych a on do mnie że po co mi dodatkowy zawór jak grupy mają wbudowane zawory zwrotne. Patrzę na instrukcję i faktycznie jest jakiś zawór zwrotny. Cyt z instrukcji " zawór zwrotny zastosowany w grupie pompowej zabudowany jest w zaworze kulowym przepływu powrotnego." Czy on spełnia takie zadanie jak ten który mówicie by zamontować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.