Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka Per-eko GS na DS


janosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Za radą kolegi User2018 zakladam ten temat licząc na Waszą pomoc.

Kocioł 18 kw prawdopodobnie ksw alfa z 2004 r. Goły. Tylko miarkownik. Jak najprosciej przerobic na ds?

Wym. ruszt: 29x42 (szer x gl). Wys do półki 46 cm. Między półką a tylną scianą 17 cm. Wszystko tak mniej-więcej. Mierzylem na rozpalonym...

Nie wiem czy to sie tak da policzyc zeby zrobic max 10 kw. Dom 100 m2. Rysunków na telefonie nie wyrzeżbie. Jutro moge Wam dorysowac.

Cos moze bez palnika na szybkiego a palnik w innej chwili zeby dopiescic o ile tak to wygląda.

20180313_173517.jpg

20180517_172414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli przekrój twojego pieca wyglada tak - to można by zastosować taki palnik.  Tylko problem sie rodzi z tą czescią którą zaznaczyłem na czerwono- cieżko to bedzie uszczelnić + warto aby ta cześć była wyjmowana/odsuwana na jakimś zawiasie w celu czyszczenia wymiennika. Może być cieżko. 

ksw-alfa-cut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie przerabiał, nie uda się a jeśli nawet to gra nie warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wituś-jutro rysunek. Chcialbym dzis ale jak *** ten telefon zaraz......!!!!!

Tak wlasnie chodi chyba o przegrode od rus tu do półki. I pewnie cos za nią. Jakaś dziura przy ruszczie do rozoalania. Jakies pewnie boczki z cegiel za nią. Jakieejs szerokosci szelina pomiędzy sciana kotla a ceglami. A przeciwwagi juz niema. Zdjecie z wiosny jak na forum o podlacenie cwu pytalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

User chcial wymiary to licze ze zna konstrukcje cy cuś... Chcialem w necie dtr znaleźć ale ciężko.

Juzef ma sciane z 3 cm. Ja mysle nawt na 12 dac ew 6 kwestia ile potrzeba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w ten desen układ wymiennika

Mam tez ruchome ruszta i chcialbym je uruchomić tzn przydalo by sie to do odpopielania chyba. Teraz musze haczykiem wygrzebywac

images.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20190113_174955.jpg

20190113_175013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od producenta schemat. Troszkę mi te wymiary nie pasują o kilka cm. W wolnej chwili narysuję jak ja widzę tę przeróbkę.

Kocioł KSW 18-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janosh

Zacznę,chociaż mało się znam bo zgłebiam temat-może chociaż trochę temat ruszy.

Na ruszt bym położył cegłę na płasko wzdłuż rusztu na głebokość 24cm (na szerokość wyjdzie 2 cegły i trochę) i na krańcach na to cegły na boku,czyli wysokość 12cm (teraz tak masz) do samego poziomego wymiennika-wyjdzie prawie w połowie kotla.

Odstęp od ściany szamotowej do ściany tylnej kotła 17.5cm,czyli akurat równo z końcem poziomego wymiennika.

Wymiary komory po modyfikacji to 29×18

Jeżeli nadal za dużo to możesz do ścianki dokleić płytki 3cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Na ruszt bym położył cegłę na płasko wzdłuż rusztu na głebokość 24cm " - błądzę. Poniżej obrazek bo mi sie wydawało że o takie cudo chodzi

ds gs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że zakryty ruszt...? Coś się chłopaki o to wcześniej gdzieś "kłócili"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jamjestcichy

Dlaczego na płasko te dwie grube cegły? Wg mnie jest ok.

@janosh

Tak ja narysowałeś bym to zrobił, wszystko z pełnych cegieł, czyli tych 64x114x230, tak aby między tylną ścianką a dobudowaną było wąsko, u mnie do tego sprawdza się taki palnik http://czysteogrzewanie.pl/technika/drobne-usprawnienia-kotlow/

palnik_dp_przekroj-723x1024.jpg

możesz coś pokombinować z palnikiem eko wery, albo palnik pierwszej generacji MPM tutaj to już trzeba eksperymentować bo u każdego coś innego się sprawdza.

 

A jakim węglem palisz?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś prostego bym prosił... :) Węgiel 33 sośnica

Jaka odległość między ścianą kotła a dobudowaną? jaki wymiar otworu z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janosh napisał:

Coś prostego bym prosił... :) Węgiel 33 sośnica

Jaka odległość między ścianą kotła a dobudowaną? jaki wymiar otworu z przodu?

Tylko pamiętaj, że sośnica będzie Ci się zapewne spiekać, więc będziesz musiał i tak chodzić i ją rozbijać bo będzie wisieć w powietrzu.

Odległości między ściankami, u mnie w moim są gdzieś około 8 cm i wydaje się ok, chociaż ręki uciąć sobie nie dam a co do wymiaru z przodu, to trzeba poeksperymentować, bo to też od ciągu zależy, zacznij od około 50cm2 i bardziej szeroki niż długi, u mnie on jest w prostokącie i też się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łomatko.... 

cuś takiego?

ds 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popielnika brak na powyższym rysunku. Podstawą były już ruszta. Poprawiłem:

ds2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.