Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie w nowym domu - projekt


IzaTom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jakie ogrzewanie, sposób polecailbyscie do nowego domu. Poniżej przesyłam szczegóły domu i potencjalnego ocieplenia ze strony ciepło właściwe wraz z zapotrzebowaniem na ciepło.

niestety, ale kwestie finansowe wchodzą w grę :( 

Dzieki za pomoc i pozdrawiam

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4zb1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, IzaTom napisał:

Poniżej przesyłam szczegóły domu i potencjalnego ocieplenia

Kto robił ocieplenie dachu z 10cm warstwą ? Dom wybudowany w 2011r ? I nie ma ogrzewania ? Sam / sama masz ogrzewanie na pellet - to wiesz z czym to się je (wnioskuję ze pytasz dla kogoś).

Za dużo zmiennych i nie wiadomo co już jest a czego nie ma i co ma być. Może gaz jak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom nie stoi, będzie budowany! Masz racje nie dla mnie tylko dla szwagra ten chce sie pchać w ekogroszek ale ja mu odradzam. Oczywiście 10cm to za mało na dach. Kazałem mu to sprawdzić na tej stronie jakie zapotrzebowanie na ciepło będzie miał. I tyle mu wyszlo.

niestety brak dostępu do gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IzaTom napisał:

Masz racje nie dla mnie tylko dla szwagra ten chce sie pchać w ekogroszek ale ja mu odradzam

Z mniejszego lub większego doświadczenia odradzam takie porady - chce węgiel niech idzie w węgiel , później będzie miał pretensje sam do siebie.

Przy większym dociepleniu można pomyśleć nad gazem jeśli jest, pelletem. Wszystko zależy co kto sobie wymyśli i zrobi - w sensie grzejniki czy podłogówka czy to i to.

Osobiście gdybym miał się budować zapłacił bym za dobry projekt samej podłogówki do tego ogrzewanie gazowe - ale to ja bym tak zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Aby zakładać pompę ciepła trzeba mieć kupę szmalu a z drugiej strony jak dom nie za bardzo docieplony to z pompą ciepła pójdzie w długi z elektrownią , mało kasy ekogroszek ,proste .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyngiel, wyngiel, jak od początku robi się to pod PC to wcale nie musi być masakryczna droga w porównaniu do innego źródła ciepła, kotłów 5 klasy jak i kominów tez za darmo nie dają.

@IzaTom to serio ma byc dom 200 metrów kwadratowych do ogrzania? Cos sie nie zgadza bo to nawet WT2017 nie spełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba zrobić projekt ogrzewania i jakieś OZC wtedy będzie wiadomo co i dlaczego się opłaca .

A takie pisanie gaz , PC czy eko to nie ma sensu,

Tym bardziej że w pierwszym poście było zastrzeżenie że nie ma gazu.

Ponadto należy pamiętać że wynik ze strony cw jest przybliżeniem z dokładnością + - 30% lub więcej.

To tylko wstępny szacunek a nie wyrocznia ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sambor napisał:

A takie pisanie gaz , PC czy eko to nie ma sensu,

Tym bardziej że w pierwszym poście było zastrzeżenie że nie ma gazu.

W 3 poście po ponownej edycji zostało dodane, że nie ma gazu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projek domu to Projekt domu Santia BIS 2M. 

173m2 zabudowy. Brak dostępu do gazu. Start budowy gdzieś w marcu wiec warto sie zastanowić. Co warto robić z ociepleniem i w jakich ilościach? Jak typ ogrzewania do tego. Fundusze ograniczone, a przy dzisiejszych kosztach budowy domu to mu nie wróżę z tym. Pytam bo nie chce żeby popełnij tych samych błędów co ja. Trochę zmieniłem te dane na stronce

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4zb1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Najtaniej to założenie jakiegos peleciaka lub na ekogroszek to koszt ok 8 tys , reszta to tylko i wyłącznie podłogówka aby nie odciąć sobie drogi kiedyś dla pompy ciepła , bo jak zrobi na kaloryferach teraz to potem kaplica , koszt podłogówki nie jest drogi a wręcz powiedziałbym że tańszy i lepszy od kalafiorowego , cos na ten temat wiem jak po kupnie starego domu rwałem podłogę i siup za okna ,  styro,rurki,folia,wylewka , oczywiście żadnego projektu i działa piknie , dom mam ciut większy niż ten na projekcie który grzeje kotłem na ekogroszek 10kw na mocy ok 4 do max 6 kw w mrozy , wiec zapas mocy mam do mrozów minus 50 , hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa powietrzna a co zrobi jak będzie ujemna temp powietrza? Prądem będzie grzał?

Ludzie darujcie sobie te zabawki u nas jest zima, potrzeba sporo energii a nie zabawy w ekologiczne słoneczko, słuchajcie ekologów to będziecie w zimę w sandałach chodzić obowiązkowo bez skarpet... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, user2018 napisał:

Z resztą, zapytam inaczej. Co do nowego domu byście niby polecali, który zapotrzebowanie w największe mrozy będzie potrzebował mocy z 5-6 kw, dom cały w podłogówce a kotłownia ma wymiary około 7m2 bo tyle obecnie projektują a gaz jest niedostępny, słucham Państwa

Folie na podczerwień w calej podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ksieciunio napisał:

 Folie na podczerwień w calej podłodze

No coś Ty :)

Już lepsza ta pompa powietrze-powietrze ze zwiększonym cop lub tak jak kolega jeden pisał ładowanie bufora w nocnej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele tylko przy prosumencie i grzanie bez bufora jedyne sensowne, lub brak paneli i tak jak radzi sambor grzanie w g12 bufora w nocy.

Wariant z panelami i prosumentem drogi ale można wyjść na 0 z prądem i ogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się by prąd wyszedł tanio.

Prosta sprawa-niech ktoś obliczy ile kW będzie trzeba zmagazynować w buforze by starczyło na 6h (tania taryfa)+ile pobierze energii na ten cel.

Będziesz miał przybliżone zużycie dzienne to będziez znał cenę na mc za ogrzewanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, szakallo napisał:

Panele tylko przy prosumencie i grzanie bez bufora jedyne sensowne, lub brak paneli i tak jak radzi sambor grzanie w g12 bufora w nocy.

Wariant z panelami i prosumentem drogi ale można wyjść na 0 z prądem i ogrzewaniem.

Czyli np panele solarne + maty grzewcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.