Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uwaga oszust sprzedający pellet z Ukrainy


michal1977

Rekomendowane odpowiedzi

W kraju jest duże zapotrzebowanie na pellet a surowca do jego produkcji brakuje 

Większość krajowej produkcji jest przeznaczona na export a rynek krajowy jest  zasilany pelletem z Ukrainy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliśmy zamówić Tira razem z kumplami. Cena była zachęcająca, ale trzeba było wpłacić 50% z góry, więc zapał jakby zmalał... Myślę, że jako firma, podpisująca kontrakt możnaby urwać o wiele więcej... Tym bardziej, że towar jest z najwyższej półki... Nie wiem, jakie będą trendy cenowe w tym roku, bo też nie chciałbym sprzedawać towaru w cenie 900 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z woj świętokrzyskiego i zapotrzebowanie na pellet w sezonie 2018-2019 wynosi 5,5 tysiąca ton do samych jednostek publicznych nie wliczając odbiorców indywidualnych to jest wymuszony import z Ukrainy bo żaden producent lokalny nie jest w stanie tego wyprodukować i tu pojawia sie dużo oszustów którzy chcą na tym nieźle zarobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Benton661 napisał:

Chcieliśmy zamówić Tira razem z kumplami. Cena była zachęcająca, ale trzeba było wpłacić 50% z góry, więc zapał jakby zmalał... Myślę, że jako firma, podpisująca kontrakt możnaby urwać o wiele więcej... Tym bardziej, że towar jest z najwyższej półki... Nie wiem, jakie będą trendy cenowe w tym roku, bo też nie chciałbym sprzedawać towaru w cenie 900 zł...

To ci mogę powiedzieć ze na 90% ten sam sposób działania co mnie rąbnęli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu mam zamiar prowadzić rozmowy w tym temacie. Mam nadzieję, że już "wytrzeźwieli" po Nowym Roku heheh. Firma solidna. Nikt się nie skarżył, więc jestem dobrej myśli. Wszystko zależy od tego, jakie zaproponują warunki współpracy. Kokosów na tym nie mam zamiaru zbijać, to będzie takie "dodatkowe" zajęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podzielić sie ile ci zaproponowali i co to za firma skoro taka pewna według ciebie

 

Mnie dziś coś takiego zaproponowali o 4 rado dostałem ofertę cytuje:

Przyjmij pozdrowienia od HYIVSTARBP.UA

HYIVSTARBP.UA oferuje pelety drzewne ENplus A1 / A2 z Ukrainy i jest wytwarzany z pelletu ENplus A1 / A2 Pellet spełnia najbardziej surowe normy europejskie ze względu na certyfikat ENplus A1 / A2.

Pellet z drewna jodłowego ENplus A1 / A2 120 € / Ton, w tym transport i dostawa do Polski

Minimalne zamówienie 24 ton

Termin dostawy: od 4 do 5 dni przez ciężarówki

Opakowanie: torby 15 kg lub żądanie kupujących

Moim celem jest dostarczenie produktu najlepszej jakości. W zależności od wymagań klienta możemy go wykonać i zapewnić najlepszą jakość w zależności od potrzeb.

Byłbym zadowolony, aby odtąd być centralnym punktem kontaktowym dla jakiejkolwiek usługi lub pomocy, której możesz potrzebować.

Czekamy na długoterminowe relacje biznesowe z Tobą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mi zaproponują to jeszcze nie wiem, a nazwa firmy niech zostanie moją słodką tajemnicą ... :))). Na pewno żadna z wymienionych wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że współpracują z kilkoma firmami z Polski, nikt się nie skarży, ale też nikt z nich  nie jest skory do udzielania info... Wiadomo, konkurencja... Wiem tylko, że maja najnowocześniejszy park maszynowy, a ich towar niczym nie odbiega od najwyższej jakości produktów rodzimych firm... Wiem, bo paliłem i sprawdziłem...

Masz firmę i handlujesz z Ukrainą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich firm sprawdzonych to jest dużo co proponują cenę na poziomie 140-160 €/tona to żadna rewelacja w tej cenie to na miejscu można kupić 

To są wszyscy pośrednicy żaden z nich nie jest producentem a sztuka to znaleść producenta i od niego kupić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam zaproponowali cenę 120 euro za tonę jako jednorazowy zakup na osobę fizyczną... Transport 22 tony...Szału nie ma, ale towar jest pierwsza klasa, sam kupowałem próbkę od pośrednika w firmowych workach... Jeśli podejmą współpracę i dadzą dobrą cenę to bardzo intensywnie będę myślał :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Benton661 napisał:

Wiem, że współpracują z kilkoma firmami z Polski, nikt się nie skarży, ale też nikt z nich  nie jest skory do udzielania info... Wiadomo, konkurencja... Wiem tylko, że maja najnowocześniejszy park maszynowy, a ich towar niczym nie odbiega od najwyższej jakości produktów rodzimych firm... Wiem, bo paliłem i sprawdziłem...

Masz firmę i handlujesz z Ukrainą?

Mam firmę ale z Ukrainą jeszcze niehandlowałem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Benton661 napisał:

Nam zaproponowali cenę 120 euro za tonę jako jednorazowy zakup na osobę fizyczną... Transport 22 tony...Szału nie ma, ale towar jest pierwsza klasa, sam kupowałem próbkę od pośrednika w firmowych workach... Jeśli podejmą współpracę i dadzą dobrą cenę to bardzo intensywnie będę myślał :)))

Z transportem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem firmy, więc mam trochę do myślenia. Transport pod dom wycenili wtedy na 800 euro... Papiery EUR1 mają, więc cla nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. To była oferta jednorazowa na osobę fizyczną. Mam zamiar zaproponować ofertę dystrybucji ich towaru na centralna Polskę, więc liczę na bardziej korzystne warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michal1977 napisał:

Koledzy cała transakcja była przeprowadzona bardzo przemyślana 

Dostalem ofertę na pellet, poprosili o zamówienie wysłałem,dostałem fakturę proforme na podstawie niej zrobiłen przedpłatę którà ustaliliśmy na początku, po otrzymaniu kasy wystawili fakturę za moje zamówienie wystawili dokumenty transportowe wraz z certyfikatami, nr przesyłki do śledzenia transportu online wskazali przejście graniczne do dokonania odprawy celnej przysyłali w między czasie zamieścili zdjęcia z COP24 w Katowicach i jak po kilku dniach zaczolem sie dopytywać o transport bo żadnych ruchów na stronie spedycji nie było to nagle moje nr tel. były już nieodbieranie na emaile przestali odpowiadać w komunikatorach też zostałem zablokowany.

 

Bardzo przemyślana? proszę cię... Kto płaci zaliczkę ? Chytry traci podwójnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, andrejus17 napisał:

Kto płaci zaliczkę ? Chytry traci podwójnie

I to jest dobre pytanie... Nikt z Ukrainy nie wyśle transportu na Polskę w ciemno... To nie Allegro...Sam nie wiem, jak to powinno być ogarniane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, andrejus17 napisał:

Bardzo przemyślana? proszę cię... Kto płaci zaliczkę ? Chytry traci podwójnie ...

Kolego takie czasy każdy żąda zaliczki i to jest normalny tryb współpracy między firmami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, user2018 napisał:

Najpierw to trzeba zacząć od porządnej weryfikacji firmy, czy te firmy w ogóle istnieją czy to zwykły scam?

Firma istnieje, prześwietliłem ją na wskroś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko proste pytanie: Jak w ogóle z nimi gadać? :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.