Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uwaga oszust sprzedający pellet z Ukrainy


michal1977

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA OSZUST!!!!!!

Pragnę ostrzec przed nieuczciwymi sprzedawcami pelletu z Ukrainy.

Udało się jednej z nich mnie oszukać wpłaciłem zaliczkę na pellet i po otrzymaniu moich pieniędzy na rachunek bankowy kontakt się urwał przestali odbierać telefony odpisywać na wiadomości e-mail jak kamień w wodę.

Nie dajcie się nabrać.

Wszyscy maja ten sam sposób działania 50% zaliczka na podstawie faktury pro-forma reszta przy dostawie

Mają podrobione certyfikaty badania klasy A1,A2

 

Jak ktoś miał podobne propozycje współpracy proszę o uzupełnienie listy i ostrzeżenie innych.

 

Podaję czarną listę oszustów:

1.

G & E Biofuel Trading HQ

 Stavropihiis’ka St, 3, Lviv,  Lviv Oblast, Ukraine.

https://gandebiofueltrading.com/

+380 (63) 242 74 64

+380 (93) 051 28 06

+380 (93) 528 36 21

Eric Bogdan

2.

HYIVSTARBP.UA COMPANY

Poltava Oblast Raion Kremenchutskyi Raion,39600 Ukraine

+380637905389

[email protected]

3.

ESKADA WOOD LLC

Sales & export manager

Mr. Aleksanda Vidovic

CEO:Mr kanokwan Kongchuay

TEL: +380631416804

EMAIL: [email protected]

ADDRESS: 7,Grushevkogo str,45233 tsuman,volyn,region

WEBSITE: http://eskadawood.com/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega we wszystkich na raz kupował ten pellet???

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze oskarżasz trzy firmy jak jedna ciebie podobno oszukała.

A kiedy kolega dzwonił dzwonił do nich?

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kolega faktycznie sie nie zorientował sie ,że 6 stycznia maja  Świeta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JorgusEmh napisał:

Moze kolega faktycznie sie nie zorientował sie ,że 6 stycznia maja  Świeta?

Dostałem rano emaila i koło godziny 12 nawiązał kontakt mnie to tez było dziwne bo dziś maja święto a on mocno sie zaangażował w próbę sprzedaży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JorgusEmh napisał:

Moze kolega faktycznie sie nie zorientował sie ,że 6 stycznia maja  Świeta?

Oni w zasadzie cały tydzień już nie robią :)) dopiero od środy... jak wytrzeźwieją :))

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michal1977 napisał:

Udało się jednej z nich mnie oszukać wpłaciłem zaliczkę na pellet i po otrzymaniu moich pieniędzy na rachunek bankowy kontakt się urwał przestali odbierać telefony odpisywać na wiadomości e-mail jak kamień w wodę.

 

1 minutę temu, michal1977 napisał:

Dostałem rano emaila i koło godziny 12 nawiązał kontakt mnie to tez było dziwne bo dziś maja święto a on mocno sie zaangażował w próbę sprzedaży  

Kolego....musisz patrzeć co piszesz....

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy żeby było jasne ja zakupiłem oczywiście teoretycznie 13.12.2018 roku w pierwszej firmie a od tamtego czasu kolejni chcieli mi sprzedać na tej samej zasadzie.

Kontakt miałem z portali branżowych na których owe ogłoszenia się znajdują.

A dziś rano dostałem ofertę na zakup

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest rozwojowa została ta sprawa zgłoszona do konsulatu we Lwowie bo z tego okręgu był gość któremu wpłaciłem zaliczkę , w konsulacie polecono mi kancelarię prawniczą która pomaga w takich przypadkach poszkodowanym firmą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z takimi firmami to próbowałem dojść do ładu 2 lata temu, ale chcieli kasę z góry , więc im posłałem fotografię kasy i na tym się skończyło.

Miałem w swojej okolicy człowieka który kupował od UA pellet i wcale tak tanio nie wychodziło - tir pelletu - 24t to w UA było ok 80€/t w Pl chciał sprzedawać po 560zł/t i ni jak sie to nie opłacało- po dodaniu transportu i Vat-u była cena ok 500/t, a ja pellet polski miałem wtedy po 550/t i gdzie sens?

Nie wiem jak teraz, ale to nie jest wielki interes, szczególnie przy dobrym pellecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy cała transakcja była przeprowadzona bardzo przemyślana 

Dostalem ofertę na pellet, poprosili o zamówienie wysłałem,dostałem fakturę proforme na podstawie niej zrobiłen przedpłatę którà ustaliliśmy na początku, po otrzymaniu kasy wystawili fakturę za moje zamówienie wystawili dokumenty transportowe wraz z certyfikatami, nr przesyłki do śledzenia transportu online wskazali przejście graniczne do dokonania odprawy celnej przysyłali w między czasie zamieścili zdjęcia z COP24 w Katowicach i jak po kilku dniach zaczolem sie dopytywać o transport bo żadnych ruchów na stronie spedycji nie było to nagle moje nr tel. były już nieodbieranie na emaile przestali odpowiadać w komunikatorach też zostałem zablokowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sambor napisał:

Ja z takimi firmami to próbowałem dojść do ładu 2 lata temu, ale chcieli kasę z góry , więc im posłałem fotografię kasy i na tym się skończyło.

Miałem w swojej okolicy człowieka który kupował od UA pellet i wcale tak tanio nie wychodziło - tir pelletu - 24t to w UA było ok 80€/t w Pl chciał sprzedawać po 560zł/t i ni jak sie to nie opłacało- po dodaniu transportu i Vat-u była cena ok 500/t, a ja pellet polski miałem wtedy po 550/t i gdzie sens?

Nie wiem jak teraz, ale to nie jest wielki interes, szczególnie przy dobrym pellecie.

Kolego 80% pelletu w obecnym czasie pochodzi z Ukrainy

A Barlinek to gdzie jest produkowany skoro firma jest z Kielc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     W okolicy był niedawno jeszcze lepszy numer. Pod dom bogu ducha winnego człowieka przyjeżdża gość z lawetą po ciągnik, który niby ów sprzedawał mu na OLX-e. Gość w szoku, bo nic o tym nie wie a kupujacy już zapłacił zaliczkę na konto, żeby nikt mu nie sprzątnął okazji z przed nosa. Transport w obie strony koło 1000km i tysiak zaliczki poszło w błoto... Nerwów i fatygi nie licząc. 

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy cała transakcja była przeprowadzona bardzo przemyślana 
Dostalem ofertę na pellet, poprosili o zamówienie wysłałem,dostałem fakturę proforme na podstawie niej zrobiłen przedpłatę którà ustaliliśmy na początku, po otrzymaniu kasy wystawili fakturę za moje zamówienie wystawili dokumenty transportowe wraz z certyfikatami, nr przesyłki do śledzenia transportu online wskazali przejście graniczne do dokonania odprawy celnej przysyłali w między czasie zamieścili zdjęcia z COP24 w Katowicach i jak po kilku dniach zaczolem sie dopytywać o transport bo żadnych ruchów na stronie spedycji nie było to nagle moje nr tel. były już nieodbieranie na emaile przestali odpowiadać w komunikatorach też zostałem zablokowany.
 
To cza bylo akredytywa placic

A nie zaliczka i przedplata

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     W okolicy był niedawno jeszcze lepszy numer. Pod dom bogu ducha winnego człowieka przyjeżdża gość z lawetą po ciągnik, który niby ów sprzedawał mu na OLX-e. Gość w szoku, bo nic o tym nie wie a kupujacy już zapłacił zaliczkę na konto, żeby nikt mu nie sprzątnął okazji z przed nosa. Transport w obie strony koło 1000km i tysiak zaliczki poszło w błoto... Nerwów i fatygi nie licząc. 
     
Witam

Jakies 12 lat temu chcialem kupic samochod z niemiec

Koles chcial zaliczke zeby mu wplacic i przyjechac wieczorem

Po przyjezdzie okazalo sie ze auto to kupa zlomu a koles naciaga wszystkich na zaliczki

Smutne czasy nastaly

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mkaczko napisał:

To cza bylo akredytywa placic

A nie zaliczka i przedplata

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Nie bardzo wiem o co ci chodzi sorry nierozumienia twojego języka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co ci chodzi sorry nierozumienia twojego języka
Akredytywa to forma platnosci dla obrotu z zagranica

1. Wplaca kase na konto akredytywy
2. Dostawca musi wyslac towar
3. Odbiorca towaru musi potwierdzic odbior a raczej odbior towaru potwierdza jego jakosc i upowaznia bank do wyplaty kasy
4. Wyplata kasy

Kazdy element musi byc spelniony



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar otworzyć punkt dystrybucji pelletu z Ukrainy. Posiadam dużą powierzchnię magazynową. Miałem próbkę towaru i jest on najwyższej jakości. Ktoś kiedyś handlował z Ukrainą i opisze, jak to wygląda w praktyce?. Niby firma ma same pozytywne opinie, ale jakoś się obawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sambor napisał:

Ja z takimi firmami to próbowałem dojść do ładu 2 lata temu, ale chcieli kasę z góry , więc im posłałem fotografię kasy i na tym się skończyło.

Miałem w swojej okolicy człowieka który kupował od UA pellet i wcale tak tanio nie wychodziło - tir pelletu - 24t to w UA było ok 80€/t w Pl chciał sprzedawać po 560zł/t i ni jak sie to nie opłacało- po dodaniu transportu i Vat-u była cena ok 500/t, a ja pellet polski miałem wtedy po 550/t i gdzie sens?

Nie wiem jak teraz, ale to nie jest wielki interes, szczególnie przy dobrym pellecie.

Kolego 80% pelletu w obecnym czasie pochodzi z Ukrainy

A Barlinek to gdzie jest produkowany skoro firma jest z Kielc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Benton661 napisał:

Mam zamiar otworzyć punkt dystrybucji pelletu z Ukrainy. Posiadam dużą powierzchnię magazynową. Miałem próbkę towaru i jest on najwyższej jakości. Ktoś kiedyś handlował z Ukrainą i opisze, jak to wygląda w praktyce?. Niby firma ma same pozytywne opinie, ale jakoś się obawiam...

Jakie ci warunki zaproponowali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.