Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe - problem z odpowietrzeniem


KonradSzot

Rekomendowane odpowiedzi

No i o tym powiedział mi hydraulik tylko nie ten co mi wszystko wykonywał, jako tańsza opcje na przeróbkę zaproponował mi zmątowanie w kotłowni zaworu termostatycznego z kapilara jako że w skrzyni niemam na to miejsca a po za tym ma być ten zawor przed pompka.

Za to ten który mi to wykonał proponuje wymianę na zwykły zawor 3d...

Które rozwiązanie lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór termostatyczny sam pilnuje nastawionej temp a zaw "zwykły" 3-D wymaga ciągłej kontroli położenia lub dodatkowego siłownika i sterownika do obsługi tego zaworu.

Nie wiem co masz w sterowniku kotła , tak czy inaczej ta druga opcja jest droższa- trzeba nabyć zaw 3-D + siłownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś jak jest zrobiony rozdzielacz z kapilarą i pompą mieszającą?

Zawór z kapilarą tylko momentami dopuszcza ciepłej wody a reszta krąży w obiegu wymuszona pompą.

Tego nie robi się w kotłowni, tylko samym rozdzielaczu, jak w kotłowni to zaw 3-D jest dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, ja tylko chciałem zrozumieć zasadę działania tego zaworu. To proponował mi hydraulik, ale właśnie z tego powodu się nie zgodziłem, dzis był i na sobotę ugadany jestem z nim że wstawi zawor 3d, narazie bez silownika bo nie mam kasy. Będę musiał niestety przypilnowac ręcznie ile idzie na podłogówkę ale będę miał lepszy przepływ niż na tym tym zaborze 3d termostatyczym. Tak myślę bynajmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale trochę głupieje, chyba przez to że chłodno w domu. Mam zawor termostatyczny afriso kvs 2.5 jak dam zawor 3d "zwykły" kvs 10. To pomoże to zmienić przepływ L/m na poszczególnych obwodach podlogowki. Przypomnę tylko że obecnie jak zakreceni 6 obwodów z 10 to mam przepływ 0.5 L/m około, Jak odkrece jeszcze 3 to ledwo od 0 odbija.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zawór co masz obecnie mocno tłumi przepływ i to widać na rotametrach pętli.

Lecz po za tym zaw 3-D może masz za małe średnice rur zasilających - jakie one są?

Ponadto jak długie są pętle w tej podłogówce?

Jaka jest pompa i na którym biegu pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ,że ma. PEX 25 to nominalnie 3/4" zaś stalowa 28 to 1". Dość poważnie zredukowany przepływ, ponad 1,5 krotnie - biorąc pod uwagę samo zmniejszenie średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi że 1.5mb pex nie ma znaczenia tzn długość tego pex a nie średnica. No i o tym też wspomniał drugi hydraulik, nie ten co robil. Mówił że sama redukcja z  stalowej 28 na pex 25 umnie akurat w kolanku ma mniejszy przeplyw niż sam pex 25. Poczekam do soboty i zobaczę czy po wymianie zaworu coś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podłogówką, użytkuję ją 2gi sezon ale co jakiś czas słychać buczenie w domu.  Mam grupę pompowo mieszającą na niej pompę wilo i ma funkcję odpowietrzania. Odpowietrzam ta pompę na każdej z pętli osobno. Sporo wody mi wypływa i musze uzupełniać. Próbowałem też ustawić pompę na najwyższy bieg i każdą pętle z osobna odkręcić aby uszło powietrze, w tym przypadku równiez sporo wody ubywa. Mam układ zamkniety. Skąd się bierze to powietrze w nim bo podejrzewam, że to ono  odpowiada za szum/buczenie? Moze robię cos nie tak,  proszę o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie rozdzielacza z grupą pompową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za dobrych wieści. Zasilanie grupy PEX 20 dla ośmiu pętli??? Widać, że ratujesz sytuację maksymalnymi przepływami, ale to nie jest rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływy mam na 1,5. Grubość zasilania może mieć wpływ na obecnośc powietrza? Pex zasilający ma 1,5 -2metrów , kocioł jest bezpośrednio pod rozdzielnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.